Stredná škola IT na východnom Slovensku

sergej5528
10. apr 2019

Zdravím, môj syn chce byť v budúcnosti IT. Potreboval by som poradiť nejakú strednú školu, najlepšie východné Slovensko, ďakujem pekne 😀

hettinka
10. apr 2019

@sergej5528 gymnázium a následne vysoká škola, ak chce byt odborník, dobrá Informatika je aj v Košiciach, pripadne Brno, Praha, STU V Bratislave.

sergej5528
autor
10. apr 2019

@hettinka v Košiciach je aká?

hettinka
10. apr 2019

@sergej5528 na univerzite v KE je vraj kvalitná informatika. Gymnázia si musíte pozrieť, ktoré má pre vás vyhovujúci študijný program, ponuka semináre v informatike. To neviem poradiť, nie dom z východu.
Dcéra chce tiež študovať informatiku, konci gymnázium so zameraním na matematiku, na budúci rok si vybrala semináre 6 hodin do týždňa INF a bude z INF a Mat maturovať. Potom plánuje Masarykovu univerzitu v Brne, pripadne KU v Prahe.

Síce sú aj odborne stredne školy s odbormi z informatiky, ale úroveň nikdy nebude taká, ako má VS. Záleží aj od toho, čo chce v budúcnosti konkrétne robiť. Informatika je veľmi široký odbor.

ankaevka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankaevka
11. apr 2019

Odporucila by som mozno skor ako gymnazium elektrotechnicku v presove, informacne a sietove technologie..co viem, tak SPSE presov ma velmi dobre recenzie a pekne sa da aj z tejto skoly ist dalej na vysoku na TU do KE alebo do BA..poznam jedneho chalana, ktoreho prijali min rok na obidve vysoke bez prijimacok prave z elektrotechnickej v presove

saskia_98
11. apr 2019

@ankaevka presne tak. Aj moj znamy z tejto skoly siel do brna ci kam bez prijmacok. A sam povedal ze jeho rocnik gymnazisti zakapali. Polovicka odisla uz po prvom semestri.

hettinka
11. apr 2019

Ono dnes celkovo nie je problém dostať sa na VS bez prijímačiek. Najmä na ťažké technické odbory, kam sa žiaci nehrnú. Horšie je tam vydržať...

@saskia_98 ono záleží aj od kvality gymnázia. Nie je skola ako škola, preto som písala, že si treba pozrieť aj ponuku seminárov vo vyššom rocniku. A kto chce byt it-ckar, musí na tom robiť. Dcéra ide v lete na 2 týždne na letnú školu a venuje sa tomu už teraz. Chodila aj na roboticky kruzok. Len škola nestačí.

saskia_98
11. apr 2019

@hettinka ja viem. Len ja sama keď som chodila do skoly (co bolo nie tak davno), tak jednoducho moji rovesnici co boli gymnazisti tak cele zle. Školu dokončili s odretymi ušami a ako vacsina z nich na hociktorej vs nevydrzala nie este it. 🙂 Ale aj brasko chce ist na it na vš a tiež je nakloneny na ele do po čo sa tyka sš. A keby aj vs nedokoncil lebo nieco, tak predsa ma aspon nieco v rukach..

hivanik
17. apr 2019

Tatranska akademia Poprad

c_est_la_vie
17. apr 2019

SOS Ostrovskeho v Kosiciach. Velmi zaujimava skola, dozvedela som sa o nej na jednej prednaske organizovanej obchodnou komorou. Teraz maju napr novy odbor zamerany na cybersecurity a mne sa velmi paci ze studijne programy konzultuju s IT firmami na Slovensku aby boli absolventi co najuplatnitelnejsi 🙂

deer123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deer123
18. apr 2019

Určite choď na školu kde je odbor Informačné a sieťové technológie (skratka IST). Na gymnáziu ta nič nenaučia. Na IST máš každý rok 2 hodiny programovania, sieťové technológie, v neskorších ročníkoch webowe technológie, databazy... Som v prvom ročníku IST (mal som výborné predpoklady na gympel) a nemenil by som za nič. Odborné školy majú dnes aj (podľa mna) lepšie kolektívy pretože tam idu ľudia so spoločnými záujmami. Na gympel dnes zoberú každého trojkara a nič z toho. A o všetkých sa neboj. Zoberú skôr teba ako nejakého gymnazistu ktorý o IT nevie nič.

kofa77
20. apr 2019

gymnazium nie, ak ma syn jasne, ze IT je cesta. gympel skoda casu. v Presove je eletrotechn stredna, najlepsia odborna skola na Slovensku, gymnazisti na vysokej IT maju problemy, to mam z prvej ruky. ma aj pomaturitne studium, rozne odbory, praca zarucena v IT oblasti.

deer123
20. apr 2019

@kofa77 presne tak.