Stredná športová škola

ankutaward250
16. jan 2022

Dobrý , chcel by som sa opýtať na túto danú školu . Čítam o nej , že je vlastne športové gymnázium ale s ďalšími odbormi . Mal by som o ňu aj zaujem , ale potrebujem poradiť . Celkovo na šport som talent , ale nemám konkrétny . Najviac by som chcel pokračovať vo futbale , ale neviem či s profesionálnymi ambíciami . Chcel by som sa v ňom zlepšiť skrátka a odbor športový manažment znie dobre. Len berú na túto školu aj začiatočníkov v danom športe alebo len skúsených a štúdium je druhoradé . Poprípade uplatnenie len zo štúdiom bez športu. Ďakujem .

inulienka11
16. jan 2022

@ankutaward250 Moj syn chodí na športovú školu obor športový manažment.Hrá futbal už 9 rokov a mal problém sa tam dostat.

inulienka11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inulienka11
16. jan 2022

@ankutaward250 je v prvom ročníku na športovej škole v Trenčíne

ankutaward250
autor
16. jan 2022

@inulienka11 z čoho tam sú konkrétne talentové prijímačky keď smer futbal ? A keď tam prestúpil musel automaticky začať hrávať za AS Trenčín ?

inulienka11
16. jan 2022

@ankutaward250 chodí tam na školu ale nehrá za as trenčín.

inulienka11
16. jan 2022

@ankutaward250 má s nimi tréningy v rámci skoly

luciq1
11. jan 2024

@inulienka11 Prosím ešte ti tam chodí syn do školy?

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 ano chodi,je tretiak

luciq1
12. jan 2024

@inulienka11 syn je 8smak plánuje ísť na strednú športovú tiež zameranie futbal, samozrejme ma este rok na rozmyslenie ale uz takto mi 2 roky výprava ze pojde na športovú..písala si ze je problém sa tam dostať, to som vôbec netušila ze je tam taka plnka...skúšky zvládol super keď sa tam dostal, či je to moc náročné? Ako ste spokojný zo školou, zvládala to všetko syn?

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 no bolo ťažké sa tam dostať,robia sa tam psychotesty+talentove skúšky,zobrali ho až na odvolanie a to sa ešte popri futbalovým tréningom pripravoval na talentovky aj indulividuálne s trénerom.Škola v pohode majú tréningy 3x do týždna aj od 8.00 do 10.00 potom skola.Snažia sa im výjst v ústrety,vačsinou oznamuju vsetky písomky.Je to síce náročné po skole hned tréning,zatial zvláda

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 viem,ze ked isiel on brali iba 6 futbalistov na školu

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 škola je ale trochu náročnejšia,moj má športový marketing a manažment

luciq1
12. jan 2024

@inulienka11 fuha ,a koľký bol pod čiarou? V čom bol slabší? V tých talentovych ? Psychotesty su ťažké?A na základnej škole patril k najlepším vo futbale? Od syna sú aj lepší ale tak hrava v základnej zostave..reku ci to ma teda zmysel vôbec sa pokúšať sa tam dostať..ďakujem ti za tvoj čas,,nemám nikoho známeho, kto by mi vedel o škole povedať viac, tak takto mi to dosť pomôže.

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 v pohode.Horsie boli psychotesty. Su tam myslim 3 odbory a na ten co sa hlasil bol 6 pod ciarou.Hej bol vtedy najlepsi útočník. Ale to na prijímačkách nejako neriešili. Riešili talentovky. A musel mat aj potvrdenie od športového lekára.Aj to je podmienka

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 ale teraz po novom musí mat aj potvrdenie od klubu v ktorom je,ze je aktívny hrác

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 moj bol na prijímačkách aj v Trnave na športovej škoke

luciq1
12. jan 2024

@inulienka11 co som teraz pozerala sú už asi len 2 ..gymnázium a ten manažment...a tiež by išiel na ten manažment..psychotesty su teda náročnejšie? A koľko mal bodov s tých disciplín? Myslím tam kde sa môže dosiahnuť max 20b.skok,beh,hod ...a v Trnave ako dopadol? Ja rozmýšľam ešte nad BB len ta ich stránka je dáka čudná tam bližšie info neviem nijako nájsť,koľko berú žiakov atď..

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 v Trnave bol druhy pod ciarou,tiež ho zobrali na odvolanie,ale tam sa berie do úvahy priemer známok+ talentovky,tam je len športové gymnázium

inulienka11
12. jan 2024

@luciq1 a odkial je? Lebo moj ked sa tam dostal na skolu ostal trénovať v klube v ktorom hrával.Nedostal sa automaticky hrat za trencín

luciq1
12. jan 2024

@inulienka11 s PD ..preto najlepšie by mal bud ten TN alebo BB ale vôbec teda netuším kde pôjde keď ho nezoberu. Ešte by chcel keď tak ísť za hasiča ale taka stredná škola není, jedine mechanik hasičskej techniky
A to neviem ci je boh vieco.. tvoj co plánuje po skončení strednej školy?ide vyššie? Alebo?

janka1011
12. jan 2024

@luciq1 ja práveže nemám pocit, že je taký veľký problém sa dostať na športový manažnent. Známky sa tam moc neriešia, stačí spraviť psychotesty a splniť isté kritériá fyzických testov. Plus aktívne hrať v nejakom klube. Môže sa stať, že je silný ročník a hlási sa veľa detí, ale to je málokedy. Ak je syn aktívny športovec, nemal by to byť problém.

luciq1
12. jan 2024

@janka1011 áno je aktívny hráč, a tie psychotesty su náročné? Tie hádam urobí 🙂 tebe tam chodí dieťa?

janka1011
13. jan 2024

@luciq1 mne zatiaľ nie, ale ja by som bola radšej, keby išiel na športové gymnázium. Ešte máme chvíľu čas. Ale z toho manažmentu nevidím nejaké možnosti uplatnenia po škole. Ono je to proste škola pre športovcov, spravia si maturitu, ale ak sa nebude živiť futbalom, z tej školy si ťažko nájde zamestnanie.

tilly
13. jan 2024

Športové školy sú pre športovcov, ktorí potrebujú viac trénovať. Mám jedného takého doma. Chodí síce na bežné gymnázium, tento rok bol v skole dokopy možno tri týždne, keďže klub mal v zahraničí a teraz je celú zimu v zahraničí a hneď v marci začnú preteky, čiže zas nebude v škole. Na bežných školách im to moc nechcú umožňovať, môj mal šťastie na školu, ale má to náročné, keďže nemá ako nazbierať známky. Športové gymnázium (teda aspoň to v ba) umožňuje online skúšanie a online konzultácie s učiteľmi, ale kamarát, čo tam chodí, ten istý šport, klub aj príprava v zahraničí, je len druhák, už mal byť po maturite, ale umožňujú mu študovať, inde by ho už asi aj vyhodili.

denisa58
18. jan 2024

Dobrý deň pripojím sa k debate.Nasa dcéra chce ísť do BB na športoví manažment ale nám sa to nepáči keďže bývame okolo 40-50 km od tej školy. A dalsia vec ked skonci skolu tak co...dalsia vec prijmacky je to velmi narocne ? Trningy tam ako mavaju ?posledny autobus co jej stade ide je 16:00 a internat neprichadza do uvahy .je športovec a hra pre jeden volejbalový klub..už 5 rok

baskustek
18. jan 2024

Len dodám, že uchádzač na strednej športovej škole je povinný predložiť potvrdenie národného športového zväzu (registrácia v športovom klube), že uchádzač je uvedený v zozname talentovaných športovcov v zmysle § 63 ods. 9 zákona č. 245/2008 Z. z.

luciq1
18. jan 2024

@baskustek to je samozrejme,,je normálne registrovaný hráč

luciq1
18. jan 2024

@denisa58 prečo internát neprichádzajú do úvahy? Iná možnosť v takomto prípade tam asi není

luciq1
24. jan 2024

@baskustek prosím ta nerozumiem tomu ze uchádzač je uvedený v zozname talentovaných športovcov...to je nejaký špeciálny zoznam ci ? To nestačí ze je registrovaný športovec to musí byť niečo ešte viac?

baskustek
24. jan 2024

@luciq1 ak je registrovaný, to by malo stačiť