Stredná zdravotnícka škola verzus Hotelová akadémia

magdalena44
12. máj 2021

Ahojte, rozhodujem sa medzi strednými školami a neviem si vybrať medzi strednou zdravotníckou v Trnave odbor masér alebo hotelovou akadémiou Pieštany.
Máte nejaké skúsenosti s týmito školami?

simona92101
12. máj 2021

@magdalena44 to su dva dost rozdielne smery.zalezi,co chces v buducnosti robit,na akej pozicii,pretoze s Hotelkou nic ine len casnicku,aspon zo zaciatku,zalezi na tvojej sikovnosti..chodila som do PN na Hotelovu,ale teda prax slabucka..

martina1201
12. máj 2021

@magdalena44 čo ťa baví viac? Každá z tých robot je svojím spôsobom ťažká. Jedna je ťažká na silu v rukách, druhá na silu v rukách a tiež na dlhé státie na nohách. Čo z toho si vieš predstaviť z dlhodobého hľadiska že by si robila?

kvetinka75
12. máj 2021

tam, kde by ťa to viac bavilo. Sú to dva úplne rozdielne smery.

stormie
12. máj 2021

@simona92101 tak to mas dost skreslene predstavy o hotelovej akademii.... predpokladam ze autorka hovori o odbore hotelova akademia, nie o studiu kuchar/casnik na hotelovej akademii - to su 2 ine studijne odbory

@magdalena44 Ja som sa pred rokmi rozhodovala presne medzi tymito 2 odborni a vybrala som si nakoniec hotelovu. Zo zdravotnej som chcela ist studovat farmaceuta ale to som si povedala ze ak ma to nebude bavit tak inam sa tazko pohnem. Z hotelovej mas viac moznosti na zamestanie - gastro/cetovny ruch (restauracie, hotely, cestovne kancelarie) a mas aspon jazyky a tie ta vedia posunut v buducnosti aj inam keby si nechcela robit v tomto odbore

janka95
12. máj 2021

Ja mám hotelovú akadémiu 5 ročnú . Ale teraz pri dieťati s odstupom času by som tam už nešla. Vybrala som si zdravotnicku.
A teraz marurujem praktickú sestru. A dala som si prihlášku na VŠ. Tak ak si sama slobodná a chceš ísť niekam na cyprys,talianska brigadovat cez školu a baví ťa dreť v kuchyni a robiť čašníčku alebo máš ku gastronomii dáky vzťah môžeš skúsiť. Ja keď som.si hľadala prácu po materskej bola to katastrofa. Samé víkendy. Celé týždne. Restiky, ešte aj čokoládovna otvorená do polnoci.
Ako sestra bude mať človek zo seba dobrý pocit, pomáhať druhým aj keď to dá občas zabrať 🙂
Držím ti palce aby si sa dobre rozhodla a bola si spokojná.

erikaa09
12. máj 2021

Ja som maserka . Po strednej môžes ist na vysku napriklad fyzio dobrych je v tejto oblasti malo alebo potom nieco ine. Spoluziacka skoncila maserku a sla si robit skolu sestričku.
Je to namahava praca ale da sa zvladnut. Zase na zivnost by som nešla . U nas je zase veľa maserov, a rehabilitačne majú svojich maserov.
Zase hotelovka je nieco ine. Mas prax uz v nejakom zariadeni, aspoň u nas potom aj brigaduju cez leto ( ak je studen dobry) niekedy mu aj ponuknu miesto. Napriklad ako casnicka sa vies dostat aj do zahranicia . Ako len maserka co viem tak malo čo. Skôr uz chcu aj fyzio

simona92101
12. máj 2021

@stormie mam vystudovanu 5r hotelovu v PN.za mna velmi slabucka skola,na to ze nam stale vtlkali do hlav,ako z nas vykresaju manazerov,tak bohuzial tak max casnika lebo vyucujuci aj prax velmi biedna. Autorka vsak nepise,ci sa rozhoduje nad strednou skolou alebo nadstavbovym studiom.

stormie
12. máj 2021

@simona92101 ja ma hotelovu v BA (5 rocna, nie nadstavba), uz pocas skoly som mala brigady a vedela som si pekne zarobit (samozrejme naberat skusenosti) + na vysokej (dialkovo) som robila prevadzakarku. Potom som isla do zahranicia a nejaka skola alebo prax zo slovenska mi bola akurat tak na nic a zacinala som zase ako casnicka

gugugaga123
14. máj 2021

@magdalena44 vybrala by som si zdravotnícku.

magdalena44
autor
16. máj 2021

Ďakujem všetkým za rady. Nakoniec sa rozhodnem asi pre toho maséra.

erikaa09
16. máj 2021

@magdalena44 ak bu si potrebovala pomoc niekedy kludne napis ;)

magdalena44
autor
16. máj 2021

@erikaa09 ďakujem