Syn chce ísť na strednú školu mechanik počítačových sieti

29. jan 2023

Syn chce ísť na strednú školu mechanik počítačových sietí. Našli si vaše deti prácu v tomto odbore, aj keď nešli ďalej na vysokú školu. Ďakujem

saskia_98
29. jan 2023

Brasko to studuje, bratranec ten odbor skoncil. Brasko chce ist na vs, bratranec si nasiel uplatnenie hneď. Vlastne v 3ťom ročniku keď mal prax v škole, si našiel dobru firmu na prax a ta si ho po maturach hneď zobrala. Už v 4tom ročniku keď sa dalo chodil k nim do firmy robiť a dostaval za to peniaze. 🙂 Ale lepší plat by mal samozrejme s VŠ.

nelili1978
29. jan 2023

Ono záleží, aj čo si pod tým syn predstavuje. Môj mal inú predstavu začal chodiť do Trnavy hore k diaľnici a po roku to vzdal, prešiel úplne na inú školu. Jeho spolužiak bol šikovný, ten zmaturoval, ale vš nedal.....teraz robí na tej škole majstra odborného výcviku.

ivs97
29. jan 2023

Ak to chce ísť študovať, nech ide. To či nájde prácu v tom odbore, podla mňa nezáleží od školy ale od šikovnosti. Ja som vyštudovala informatiku (len stredná s maturitou), dlho som nevedela nájsť prácu v ton odbore, nakoniec som našla, na pohovore sa ma pýtali čo všetko viem, čo som musela aj dokázať počas skúšobnej doby.. Neskôr mi vedúci prezradil že deň predtym bol na pohovore môj spolužiak a neprešiel lebo očividne nič nevedel 😅