Váha 13 ročnej dcéry

zuzi02
16. dec 2014

Ahojjte..Je váha mojej 13 ročnej dcéry v poriadku? Meria 165cm a váži 63kg

hena6
16. dec 2014
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

neviem či je to veľa či málo ja mám 164cm a 46 kg ja som chudá a mala by som mať okolo 51kg podľa BMI ale ja by som sa skôr poradila s detskou lekárkou ako tu, záleťi aj od genetických predispozíciií

rebeka7501
16. dec 2014

moja má 13 r. 172 cm a 54 kg.
záleží od stavby tela a svalovej hmoty

zuzi02
autor
16. dec 2014

@hena6 No je pravda že trocha pri sebe je..Ale hádam ešte podrastie. Potom sa tá váha aj stratí

hena6
16. dec 2014
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

@zuzi02 Neviem či športuje a či má nejaký pravidelný pohyb možno tanečná alebo niečo podobné ale možno sa to stratí a vytiahne sa a bude mať postavu modelky 😉

cecil36
16. dec 2014

@zuzi02 ak sa neprejeda, papa pestru stravu, vela zeleninky a nesedi niekolko hodin pri pc alebo tv, tak neries vytiahne sa este. Ak to tak vsak nie je, treba to zmenit hned, vcera bolo neskoro....lebo potom sa to bude uz iba nabalovat 😉

adeala
16. dec 2014

@zuzi02 nezáleží tak na váhe, ako na % množstve svalov a tuku. Nepočítaj s tým, že sa to stratí, ale motivuj ju k cvičeniu - to, ako vyzerá, v akej je forme počas vývoja sa jej "uloží" a bude mať problém chudnúť v budúcnosti. (Ospravedlňujem sa, som hrozne unavená a neviem úplne formulovať vety, ale snáď chápeš)

zuzi02
autor
16. dec 2014

@cecil36 Práveže nemá rada zeleninu..chvíľu hrala volejbal ale už prestala a pri PC sedí skoro stále

ellca123
16. dec 2014

dcerka ma 15r. 158 cm a od 60 do63 kg/leto-zima/,

no ale mi mame tazke kosti ha ha

cecil36
16. dec 2014

@zuzi02 treba to zmenit, mala som rovnaky problem s dcerou....teraz ma 15,5 r. a postava super... predtym neustale nocny biely sex (rozumej najazdy na chladnicku po 21.00 😀) furt na pc, ziadny pohyb....a ked isla k dedkovi, ktory super vari a pecie, tak prisla o dve kila tazsia 😀. Tak musela prist zmena 😉

lorela
16. dec 2014

@zuzi02 Pokiaľ pestuje pravidelne nejakú pohybovú aktivitu (trebárs tancuje), tak váha by mohla byť v poriadku.
V opačnom prípade by sa mohla začať stravovať o niečo zdravšie (ak to nerobíte už teraz) a viac sa hýbať.
No veľmi veľmi nenápadne a citlivo uskutočni nejaké zmeny u vás doma v stravovaní, lebo v tomto veku a ohľadne tejto témy môže byť zraniteľná.

zuzkanik
16. dec 2014

@zuzi02 určite ju treba motivovať k pohybu. Obézna ešte nie je, ale nadváhu má a netreba sa uspokojovať tým, že z toho vyrastie. Platí, že tukové bunky, ktoré vzniknú počas puberty, sa ukladajú a neskôr ničia veľmi ťažko. Na tvojom mieste by som ju motivovala k pohybu. Trebárs aj vlastným príkladom. Už je vo veku, kedy by ste mohli chodiť spolu cvičiť. Strávite spolu príjemné chvíle a vštepíš jej potrebu hýbať sa. To v dospelosti akoby našla. Stravu treba tiež upraviť, ale žiadne diéty!!! A čo sa týka sedenia pri PC, nejde len o to, že sa nehýbe, ale pravdepodobne si už vytvára závislosť. Rieš to s ňou skôr, ako bude neskoro.

lorela
16. dec 2014

@adeala Ale v tomto veku s veľkou pravdepodobnosťou sa nevenuje fitnesu, preto otázka pomeru medzi váhou tuku a váhou svalovej hmoty nie je až taká podstatná.

Dokonca aj keby pestovala nejaký šport, stále tam nie je veľký predpoklad, že by mala neviem akú "ťažkú" svalovú hmotu. Veď čo i len pre 3 kilá čistej svalovej hmoty sa musia "športovci" vieš ako nadrieť? 😉
To tak nefunguje, že mám 70 kíl ale športujem, takže sú to isto svaly...

eeffka
16. dec 2014

@zuzi02 nie ja mam 168 a 61,5kg a roky som mala 54,5 a rozhodne som nebola ziadna vetcha trstinka, terajsi stav ospravedlnujem skoro 40kou na krku

pamaja
16. dec 2014

Hlavne je, aby sa ona citila dobre a sebavedomo - aby nemala z toho stresy, skus ty ako mamina upravit stravu sebe aj jej. Hlavne je to, aby ona sama nedrzala hladovku bez tvojho vedomia. Aj spolocny pohyb mozes zaradit. Ja som napr tym velmi trpela ze som najtucnejsia z triedy - mala som 165 cm a 58 kg... a to som uz bola "tucko", par krat som dlzala nezmyselnu hladovku a tvrdila som mamine, uz som sa najedla... Paradoxne teraz mam po 2 detickach 63 kg a necitim sa ako "tucko" ale super.

zuzkanik
16. dec 2014

@eeffka presne, ja mám 37 rokov, 165 cm a 54 až 55 kg podľa ročného obdobia. 🙂 Tiež si nepripadám vychudnutá a myslím, že toto je pre mňa ideálna váha. Mala som aj 64 kg, ale to bolo po pôrodoch. Pretože mám sedavé zamestnanie, aby som si udržala váhu, musím sa hýbať a nezjesť všetko, čo nezje mňa. To všetko som sa musela naučiť až v dospelosti a bolo to veľmi ťažké. Preto som aj vyššie písala, že návyk k pohybu treba začať budovať čo najskôr.

silaviat
16. dec 2014

ako sa na nieco take mozes pytat na fore??? ved zalezi predsa aky su rodicia,ci ma tazke kosti , ci sportuje... inak vyzera 63kg na jednom inak na druhom ... a keby ti tu vatsina napisala ze je pri tele das jej dietu???? je to dieta v puberte vaha sa tam bude menit .. ona sama sa meni na zenu ... jej vaha by ta mala trapit najmenej ... 😖 😖 😖

adeala
16. dec 2014

@lorela ja som v jej veku športovec bola, chodila som na súťaže a mala veeľmi málo tuku a veľa svalov. Nič o jej návykoch tu písané nebolo, takže som len odpovedala korektne na otázku, či je to veľa. Podstatné je to zvyšné, čo som písala.

junovka
16. dec 2014

@zuzi02 moja ma 173 cm a vazi 49 kg

wena
16. dec 2014

Podľa mňa je to celkom dosť.

tenerifka
16. dec 2014

@zuzi02 moja ma 12 rokov, 170 cm a 44kg...zalezi od stavby tela, moja vazi malo ale ma velmi dlhe a chude ruky aj nohy, postupne sa to snad s pribudajucim vekom upravi

zahradka76
16. dec 2014

@zuzi02 ak mozem zhodnotit, tak si myslim, ze ma len miernu nadvahu, ale ozaj miernu. Treba ju prihlasit, ako uz aj dievcata predomnou pisali na tanec, plavanie, korculovanie, alebo chodit ako rodina na prechadzky, tak cca na hodinku. Velmi dolezita je aj strava, zelenina a ovocie, celozrnne pecivo, cestoviny, ryza, cize bielej muky co najmenej a sladkosti len zriedka radsej vymenit za susene ovocie. Drzim palce, aby to nepreslo do obezity. Mame taky pripad v rodine aj u deti a nie je to nic pekne a ma aj zdravotne problemy.

januus
26. dec 2014

@adeala správne ste napísali že nezáleží na váhe ale na pomere tuku a svalov, no pochybujem že to 13 ročné dievča dvíha činky, aby malo tolko svalov 🙂 takže v jej prípade to bude tuk prevažne

januus
26. dec 2014

@zuzi02 práve ide do puberty, práve v tomto období to môže byť pre nu nepríjemné, tých pár kíl navyše..takže ako dobrá mamina jej pomáhajte schudnúť, vy sama nejak upravte stravu, povedzte že vy chcete žiť zdravšie, nech to nejak ona nepocíti, že narážate na to že je tučná. chodte na pechádzy, zubmu, zaplávať, zabehať si, prípadne najlepšie by bolo ak by ste šli do posliky 🙂 len ju v tom nenechajte samú a pomôžte jej, nie je to nič za čo sa treba hanbiť, len to treba riešiť 🙂 nepečte tolko koláčov, nekupujte jej keksy, sladkosti a chipsy.. a tak 🙂 držím palce 😉

januus
26. dec 2014

@eeffka nemôžte porovnávať seba 40 ročnú a 13ročné dievča!!...vy máte viac svalov pre pána kráľa..

zita19
26. dec 2014

Ja mam 158 a vahu +/- 58 uz od svojich 15 rokov. V puberte medzi mojimi rovesnickami som s touto vahou bola tlsta, teraz (nieco malo pred 60) som za superstihlu...
@zuzi02 mozno sa jej zda, ze nema postavu modelky, ale povedzme si pravdu, radsej trosku sadielka ako anorexia. Zavisi ako sa citi ona. Ak chce skudnut tak by to slo v jej veku rychlo. Ak si vedela upravit jedalnicek a pridat fyzicku aktivitu raz dva by z nej bola kocka ako lusk. Staci zhodit par kil. Okrem toho este sa vytiahne o par cm, to sa potom postava upravi aj bez toho aby klesala na vahe. Naozaj staci malicko.

prinzesz
26. dec 2014

mne sa to zda vela, ale je v puberte, moze este podrast a vaha sa jej tym upravi.. avsak uz by som bola opatrna lebo naozaj sa jej to moze zhorsit a v dospelosti potom problemy.. a co povedala jej doktorka? a ty si aka? manzel? nie je to genetika?

katbe5
26. dec 2014

Ja som bola na tom ako zita19 a som relatívne do teraz.....môže to byť hormónami, je vo veku, keď dostane menzes a vtedy sa dejú divy....ja som napríklad pribrala 10 kíl za rok, vtedy to bolo vidieť veľmi, ale teraz som (by som povedala) s tou istou váhou v norme. Vtedy som to neriešila (bola iná doba), hýbala som sa rovnako ako vždy, aj som sa stravovala...

dai
26. dec 2014

Osobne si myslim ze na 13 rokov je to dost vela... ja teda mam 164 a 55 a myslim ze uz aj to je dost... ja som v 12tich tiez mala 164 ale asi len nieco cez 40kg - normalna baba majuca vela pohybu... nenarastla som uz ani o cm... cize by som si s tym rastom moc nefandila, moze a nemusi uz rast... a ak sa aj vytiahne tak uz predpoklad tam je ze ma problemy s vahou... cize vytiahne sa 2-3 roky bude chuda a tym zivotnym stylom bude za 4-5 rokov zase riesit nadvahu... takze asi by som skor riesila jej sposob zivota ako taky ako ci je momentalny stav este ok alebo uz nie...

manzanillaa
26. dec 2014

Ja som v jej veku tiež tak nejak vážila, ale pravidelne som športovala, mala som dobrú kondičku,jedla som, čo a koľko som chcela, zo zdravotného hľadiska mi nič nebolo, ale akonáhle som prestala so športom a stravovacie návyky ostali, váha mi každým rokom stúpala, resp. kolísala a tej nadváhy som sa už nikdy nezbavila, teraz v 3Otke mám už fakt dosť kíl☹ Takže, keby ma vtedy niekto viedol ku zdravému stravovaniu, asi by som bola rada a možno by som nemala toľko kíl, koľko mám..

kacka18
1. jan 2015

Moja dcéra bude mať na jar 13. Meria 169cm a váži 60 kg. Hráva futbal a má veľmi peknú postavu, nie je kosť a koža ale nemá ani bruško. Váha je stojí posledný rok,len rastie. Každý sme iný, určite by som neporovnavala nás dospelych s dieťaťom, to je hlúposť. Ty ako matka musíš vedieť čo Tvoje dieťa je,či prijíma dostatok živín a má dosť aktivít na čerstvom vzuchu. Tak isto ju máš v oku,proporcne môže mať vyváženú postavu. Hlavne by som to neriešila s ňou, v tomto veku sú veľmi citlivé. Podpor ju na dobrej ceste v zdravom stravovaní, a hlavne jej choď príkladom 🙂 Držím palce 🙂