Drevené platy na decoupage

monika494
18. jún 2020

Dobry vecer, neviem ci dakto poradi, rada by som si vyrobila platy na servitkovu techniku i ako prestieranie z drevenej gulatiny. Ako ju mam osetrit? Narezem na platy a ako ju zakonzervujem?
Ak ste niektora nieco vytvarala z nej, rada sa necham poucit.

Ďakujem
Monika

gubiko
19. jún 2020

@monika494 prečo ju chceš konzervovať? pokiaľ použiješ servítkovú techniku, tak predsa fixuješ disperzným lepidlom. ak nechceš servítkovať, chceš ho zachovať na prírodno, tak odporúčam vosk v jemnej vrstve "vmasírovať" do dreva.

monika494
autor
19. jún 2020

@gubiko ked chcem zachovat i koru pri servitkovani tak nie je vhodne ju osetrit niecim? Nwm, pytam sa. Aby mi nejaky chrobak nevyšiel l z toho 😉

gubiko
19. jún 2020

@monika494 závisí aj od gulatiny, je možné, že sa ti kôra bude zlupovať, závisí aj ako je vysušené drevo. čiže by som ju prilepila, keď ju tam chceš mať, to asi v prvom rade. aby chrobák nevyšiel z toho? a to akú gulatinu máš? však to nechaj na nejakom mieste presušiť, keď to zrežeš, nech povylieza všetko. očistiť to treba, kľudne aj poumývať, obrúsiť. neviem, kde myslíš tie chrobáky..? kôru by som ja nenatierala ničím, to ti žiaľ neviem poradiť, čím kôru, osobne by som to ja nerobila s ničím. je inak jedna holka na modrej streche a ona tieto veci vyrába, aj na sashe je jedna, ak by si im chcela napísať, napíšem ti do správy ich prezývky.

monika494
autor
19. jún 2020

@gubiko jasne, mozes. Vdaka za rady