Overlock šijací stroj pre začiatočníkov

danyelia
18. dec 2021

Ahojte, poradíte mi prosím vás nejaký overlockový šijací stroj pre začiatočníkov, ideálne s jednoduchším ovládaním, elektrický, určený na domáce šitie, hlavne úpletov, jednoduchých detských šiat a tričiek, cenovo okolo 300 €? Ponuka je dosť široká, neviem sa rozhodnúť...Ďakujem pekne.

ckocka
18. dec 2021
ikonica
18. dec 2021

@danyelia a klasicky rovnosteh mas? niektore veci totiz len s overlockom neporiesis... Inac ja mam pfaff hobbylock 2,0

danyelia
autor
18. dec 2021

@ikonica Ahoj, žiadny iný stroj nemám, ten overlock som chcela hlavne kvôli úpletom a teplákovine, skúsiť nejaké tričká, šaty, stačilo by mi nejaký bežný steh na spojenie dielov, to by sa dalo aj tým overlockom, či? 🤔

danyelia
autor
18. dec 2021

@ckocka ďakujem, vyzerá byť ok 🙂

ikonica
18. dec 2021

@danyelia no neviem, ja by som si bez akejkolvek skusenosti so sitim na steoji asi overlock zatial nekupovala... Najskor by som sa naucila zaklady sitia na normalnom stroji a potom dokupila overlock... Ako jednoduche veci na nom usijes, tricko, teplaky, mikinu ciapky, ale akonahle uz budes tomu chiet dat taky "profesionalnejsi" look, tak si bez rovnostehu nepomozes... Mozno skus na zaciatok rovnosteh s overlockovym stehom...

ikonica
18. dec 2021

Ono napr ked usijes saty... Staci ti na zaklad spojenie dielov overlock, ale akonahle budes chciet zahnut rukavy, zacistit ich, zacistit priekrcnik, podhnut spodok siat, tam uz to ide bez overlocku tazko... Mozne to je speci stehom, ale jednoduchsie je jednoducho to presit klasickym strojom..

ikonica
18. dec 2021

Pozvem ta do jednej skupiny... Skus tam polozit tuto otazku a myslim, ze dostanes podobne odpovede ako su tie moje....

danyelia
autor
18. dec 2021

@ikonica Ďakujem pekne za rady, radšej sa teda na začiatok poobzerám po klasickom šijacom stroji s overlockovým stehom a až potom ten overlock 🙂

ckocka
18. dec 2021

@danyelia základ je klasický šijací stroj, overlock doplnok. Bez overlocku sa šiť dá aj strečová látka, bez klasického stroje sa při šití odevov /alebo napr. zapošiť záclonu/ neobídeš. A ak vieš šiť na normálním stroji, lahšie sa naučíš zaobchádzať s overlockom.

nevenka
18. dec 2021

Ja si myslim, ze je dobre mat oba stroje. Mam staru Veritasku, ma aj overlockove stehy, ale uplety na tom sit, co ja viem...pomaly a nema to horne podavanie, viac menej sa to vlni. Mam k tomu aj overlock, tiez taky 20 rocny po mamine, ona uz nesije, tak mi ho dala. Na zosivanie upletov perfektna vec a rukav a spodok obsijem na overlocku a potom prebehnem dvojihlou na rovnostehu a vyzera to ako znobchodu - skoro. Lebo to zahnutie je zase site na veciach z obchodu na coverlocku, aby to nebolo tak jednoduche 😅. No a cover teda kupovat pre par triciek nemienim.

veronice
18. dec 2021

Ja mam obycajny rovnosteh (Pfaff smarter 160s) ktory ma aj overlockove stehy a teda na to obcasne sitie odevov mi staci 🙂 ano, nie je to uplne profi super truper ale pokial nebudws sit na zakazku, vystacis si s rovnostehom. A ak si ozaj uplny zaciatocnik tak rozhodne najskor nacvic zrucnosti na rovnostehu a ked tomu prides na chut, mozes kupit overlock 🙂 pre mna jw overlock uz taka nadstavba ked si prejdes zakladmi na obycajnom stroji.

danyelia
autor
18. dec 2021

Ďakujem pekne za rady, v poslednej dobe ma to šitie nejako chytilo, nakúpila som si látky (úplety), gombíky, stužky, rôzne ozdoby a snažím sa šiť, zatiaľ mám jedny šaty a tričko, ušité ručne ihlou 😄 Preto to chcem posunúť na vyššiu úroveň trochu a bez stroja to určite nepôjde 😊