Vianočné trhy vo Viedni

23. nov 2023

Ahojte, s rodinkou plánujeme návštevu Viedne - vianočných trhov. Hľadáme preto ubytovanie, ale neviem v ktorej časti mám hľadať.
Najlepšie by bolo niekde v centre mesta, niekde pri hlavných trhoch, kde si vieme dať nejaký okruh.
Budeme chodiť pešo (nemáme problém pochopiť 10-20km), takže nám netreba byť v blízkosti nejakých spojov.
Stačí mi len nejaká ulica alebo oblasť, kde približne si to ubytko hľadať.
Ďakujem vám 🙏🏾

martinmmartin
23. nov 2023

cela vieden ma polomer 10km a priemer 20 takze fanusik polmaratonu moze byvat kludne aj vo Schwechate.
Vianocne trhy su pred Rathausom

vroni
23. nov 2023

@martinmmartin, vianočné trhy su po celom meste, pred radnicou je len pasca na turistov, sú aj krajšie trhy a menej gycove a predražené.
@autorka, skuste hotel Strudelhof, je peso cca 15 minút od trhov pri starej nemocnici, Freyungu a aj od radnice. Zvyknú mávať fajn ceny a sú blízko centra aj keď nie priamo v starom meste. Viedeň zase nie je New York, ze by si mala 20 kilometrov vzdialenosti, ale keď pobehate uličky, budete mat toho v nohách dosť.

milka1988
23. nov 2023

Tiež sa chystáme kedy plánujete ísť? Kedy sa oplatí?

marcellka32
24. nov 2023

Aj my sa chystáme ale teda peši nie, kúpili sme ten kernzone ticket (vlak+MHD, metro)

autor
24. nov 2023

@vroni jasné, ja tomu rozumiem, ja som to skôr upresnila skrz to aby ma ľudia neposielali do hotela ktorý je síce ďaleko, ale má v blízkosti hromadnú dopravu. Radšej v centre a poprechadzame sa. A verte tomu že aj keď je malá, keď pobehame všetko, budeme mať v nohách veľa km 😅 boli sme takto v Budapešti kde sú tie trhy oproti Viedni sto a jedna a nachodených kilometrov sme mali extrémne veľa.
A ďakujem za hotel, pozriem to ;)

marcellka32
24. nov 2023

My sme boli na výlet vo Viedni v lete (nebolo v ten deň tak teplo), pochodili sme strašne veľa peši, no aj tak nie celú Viedeň...
3 dni ma nohy boleli

onedaynick
24. nov 2023

@marcellka32 asi nie ste zvyknuti. My na poznavacich dovolenkach bezne 20 000 krokov denne.

marcellka32
24. nov 2023

@onedaynick ale čo by, sme zvyknutí🙂 po Paríži som prešla peši 15 km, neviem koľko je to krokov 🙂
Nehovorím že mám denne takú vzdialenosť, ale na výletoch áno...no po Viedni cestujem už tak komfortne, už som ju peši prešla🙂

vroni
24. nov 2023

@autorka, pozerajte v hotelovej adrese PSČ 1040, 1060, 1070, 1080 a 1090, to sú pomerne malé okrsky susediace so starým mestom a cenami aj pre bežných smrtelnikov a pešou vzdialenosťou do centra.

luccija
24. nov 2023

@vroni trhy v ktorej časti by si odporučila?

majkabajka1
24. nov 2023

@onedaynick keby len 20 .. my mame rekord v Parizi 34 000 za den

lenicka298
24. nov 2023

Ahoj, my sme boli minulý rok ubytovani v tomto apartmáne, a boli sme spokojný. La Perla Vintage-Apartments. Auto sme zaparkovali do garazi, ktora bola cca 5 min. cesty, a pešo sme prešli večer aj trhy pri Schönbrunn. Za deň sme dali vyše 10km pešo. Ja v opatkoch, a 4 ročná dcérka v pohodicke. 😊

vroni
24. nov 2023

@luccija, aké chceš? Pred radnicou je to klasická gycova masovka. Freyung a Hof su male trhy (vedľa seba na dvoch susediacich námestiach) v najhistorickejsej časti mesta. Nádherné a najdrahšie. Umelecký trh je na Karlsplatzi, mne je najsympatickejsi, nie taký preplnený, majú aj program pre deti a pomerne humánne ceny (na viedenské trhy, no....) Krásny a zaujímavý je aj trh v uličkách na Spittelbergu. Tu sú však uličky úzke a aj par ludi spôsobí tlacenicu. Ale je asi najoriginálnejši. Príjemný rozlohou aj ponukou je trh v záhrade starej nemocnice (altes AKH), pozná ho najmenej turistov, takže tam býva aj menšia tlačenica na večer (ale stále dosť na to, aby si mala telesný kontakt s nepríjemné veľkou skupinou ľudí). Veľký a vzdušný je trh v Schönbrunne, v pozadí zámok a žiadna tlačenica znejú fajn. Žiaľ, je to otvorene priestranstvo a vietor je tam hodne nepríjemný, treba rátať s vrstvou oblečenia navyše. Trh v Pratri medzi kolotočmi je tiež taky iný, ale bez mučenia priznávam, ze som mu na chuť neprišla.
Keď chceš prejsť viacero trhov, také menšie sú v Belvederi (zámok a záhrady ako efektne pozadie), medzi múzeami (Mária-Theresia-Platz) alebo v Museunsquartier. To sú tie základné 🤣🤣🤣 Závisí od toho, co hľadáš. Male, veľké, alternatívne, s deťmi, bez, plne, prázdne (také nie sú) atď...

luccija
24. nov 2023

@vroni ďakujem🙂áno, nie masovku a blízke parkovisko určite niečo z tvojho super výkladu vyberiem.Poznam len tie najmasovejšie všetko si pozriem dik.Bola som pred radnicou a potom chodíme do Schlosshofu, Schonbrunnu tam to je také komornejšie a pekne a chcem zmenu