Ako dosiahnuť dobrú chuť vývaru bez vegety?

alex666
12. feb 2017

Ahojte dievčatá! Keďže je nedeľa - deň kedy sa varí vývar na obed - chcem Vás poprosiť o radu. Keď varím mäsový vývar, vždy musím na konci pridať trochu vegety, inak sa mi zdá, že je akosi bez chuti. Vegetu nerada používam (ani bujóny a iné umelé prísady), preto sa snažím nájsť spôsob, ako ich eliminovať, ale nejako sa mi to nedarí. Kurací vývar varím asi 2 hodiny, hovädzí minimálne 3, používam rôzne druhy zeleniny (celer, malý petržlen, 3 mrkvy, cibuľu, cesnak, pór, petržlenovú vňať), pridávam celé čierne korenie a soľ, vývar varím na miernom ohni, snažím sa dodržiavať všetky možné rady, skrátka snažím sa poctivo dodržiavať zásady dobrého vývaru...Napriek tomu vždy na konci tomu niečo chýba a musím tam dať trochu vegety, aby vývar chutil. Ak je tu niekto, kto varí bez umelých prísad a polievka je chutná, budem rada za akékoľvek rady. Ďakujem pekne 🙂

mamicka1313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
1. okt 2018

@mamicka1313 Prestan to tu spamovat v každej podobnej diskusii. Toto nie je bazar. A mas to drahé. Ja mam za 3Eur.

kvetinka75
1. okt 2018

ja tiež dávam ligurček, vňať - petržlenovú, zelerovú a vývar má super chuť. Samozrejme aj veľa zeleniny.

kvetinka75
1. okt 2018

a ešte mi v nej veľmi chutí rasca

74ms
4. dec 2018

@alex666 alex666, slepaciu polievku varim 3-3,5 hodiny, hovadziu, kostovu alebo z chvostu 5-6 hodin. Vyvar nesmie nikdy vriet ale iba bublat. Fakt sa oplati ta trpezlivost. Pre 4 osoby robim: polovicu domacej sliepky alebo 1,5kg hovadziny na 8L vody. Do polievky zelenina: velky zeler, vacsi kalerab, cca 0,5kg kelu, 1 vacsi por, 3 cibule, 5 akurat petrzlenov, 5-6 akurat mrkvy, polovicku beznej papriky na konzum, karfiol, 4-5 strucikov cesnaku, nove a cierne korenie, sol. Tento recept mam od prarodicov - echt Slovakov a funguje asi 80 rokov. Vegetu, magi alebo kocky absolutne nepouzivam. Vyvar je silny a sladkasty od masa a zeleniny. Vsetkym mojim deckam pomohol so zaludocnymi problemamy

74ms
4. dec 2018

@fokuska zemiak medava skoro ziadnu chut len cisti polievku a stahuje mierne slanost 🙂

fokuska
4. dec 2018

@74ms Vyvar mi chuti inak, ked ju varim uplne rovnako so zemiakom a ked bez 🙂 A aj v inych polievkach mam rozdiel v chuti s vyvarenym zemiakom a bez, takze mne dava vybornu chut.

74ms
12. dec 2018

@fokuska, moze byt z dovodu vyssieho obsahu skrobu. Ale funguje to v principe ako so solou. Ked je jej menej moc chutit nemusi, ked jej das trosku viac, je polievka vyrazna no a potom len presolenie. Inak aj zemiak len "osladi". Skus urobit z obycajnych zemiakov urobit hranolky a su sladkaste. Tak isto aj zmrznute. Ale nebranim sa pokusim a novym chutiam

74ms
12. dec 2018

@fokuska a este som chcel len tak medzi recou dodat. Ja napriklad milujem halusky, milujem bryndzu, milujem smotanu aj opecenu slaninku ale bryndzove halusky do mna nedostanes 😀

74ms
12. dec 2018

@kvetulienka253 nechcem ta odradzat ale v tych sackoch nevies co je tak ako nevies co je v cajovych sackoch. Radsej si dam zmes korenia podla svojho vyberu do vyvarovej klietky

fokuska
12. dec 2018

@74ms Kazdy ma ine chute :D

rush
12. dec 2018

Vegetu nepouzivam do nicoho...treba dat vela podstivych surovin...do vyvaru iba sol, nove korenie, Orem korenovej zeleniny este paprika...a je vyborny. Treba varit dlhsie...sliepku varim aj 4hodiny...voda nesmie vriet...iba perlit 🙂

lia261
28. apr 2020

Ja kupujem vegetu cisto len zo susenej zeleniny, kurkuma a petrzlenova vňať... Myslim, že nič nepokazi kvalitna vegeta a nie tie odpady v obchodoch.