Ako pripraviť brokolicu pre ročné dieťa?

moncika789
23. mar 2016

ahojte,chcela by som pre moje dve dcérky pripraviť brokolicu.ako sa dá pripraviť?dá sa aj rozmixovať na pyré?

majka2
23. mar 2016

ja som mojej robila aj robim ked sme boli mensi tak sme mixovali teraz pucime kuracie masko brokolicu mrkvicku spolu alebo zemiacik brokolica žltok

jasminet
23. mar 2016

Doteraz si ju nedavala??? Ddo polievky zeleninovej, alebo len brokolicovu, na pare ako prilohu k masku...zapekanu s kyslou smotanou

jankastubka
23. mar 2016

Ano da sa rozmixovat prakticky s akuokolvek zeleninou, k tomu, masko, vajicko a pod. Da sa dat aj ako omacka na cestovinky, alebo k zemiacikom.

pribinak
23. mar 2016

Nedávaj dietatu jesť hlubiky, iba ruzicky brokolice, hlubiky mozu nafukovat brusko

gretocka
23. mar 2016

brokolicu pripravujem ako pre deti tak aj pre nas na pare. Ked boli malicki, tak sme ju pucili, ked su uz vacsi, tak normalne cele ruzicky. Posypem syrom a podavam k tomu zemiaky. Mame to vsetci velmi radi

seahorse27
23. mar 2016

Ja som ju davala detom takmer od zaciatku príkrmov. Teraz ju varim 16-mesacnemu synovi normalne vo vode do makka, popucim vidlickou a davam najcastejsie so zemiakovou kasou a s nejakym maskom. Alebo z nej uvarim kremovu polievku - zahustim zemiakmi a smotanou, dohladka zmixujem - to ma maly velmi rad, aj my dospeli 🙂. Do polievky mu nastruham natvrdo uvarene vajicko, alebo ho rovno do nej zavarim,

siska53
23. mar 2016

@moncika789 jasne,ze sa da...patrila k prvym prikrmom u nas. Neskor som robila a doteraz robim,hoci uz normalne ochutene -brokolicovu kremovu polievku ci brokolicovo-syrovu omacku.

lusyke
23. mar 2016

@moncika789 Jednoduchu kremovu brokolicovu polievku. Od prvych prikrmov ju robim stale. Nasa ju zboznuje odkedy ju ochutnala prvy raz. Spociatku som jej trochu odobrala zvlast a dochucovala iba nam ale teraz uz papa pekne s nami taku ochutenu.
Recept: Uvaris brokolicu, romixujes, pridas zaprasku na zahustenie (na masle oprazis polohrubu muku), plnotucne mlieko alebo smotanu, pre lepsiu chut sa pridava muskatovy oriesok (mozes kludne dat aj dietatu), chvilu povaris a je to (sebe dochutis solou a vegetou). Nasej som najskor davala do polievocky kusky chlebika, teraz uz papa krutony.

Alebo pridavaj kusky brokolice len tak do zeleninovej polievky.

bajana
24. mar 2016

Baby veď to je zase mixerovy fantóm 😁

evelynm
24. mar 2016

@bajana take nieco tu mame?? 😀

bajana
24. mar 2016

@evelynm no jasné 😉 googli, je tu toho plno ...

evelynm
24. mar 2016

@bajana fiha... 😀