Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako pripravujete zeleninové šťavy pre vaše deti?

tanja61
5. apr 2008

ahojte chcela by som sa popytat ako pripravujete zeleninove stavy vasim detickam?napr.taku mrkvovu ako s nej dostanete stavu?mozno blba tema ale ja som nato zatial neprisla 😀 alebo kupujete uz hotove?diky

mimakro
5. apr 2008

A čo tak vyskúšať odšťavovač? 😉

lucia123
5. apr 2008

My pouzivame vyborny odstavovac, odstavujeme hrozno, mrkvu, ananas, jablcka, hrusky, zeleninu... je toho vela co sa da odstavit a plus riedime vodickou kojeneckou 1:1, aby to nebolo take velmi sladke. Nasa Kiki to pije velmi rada a vipije denne cca 7-8 deci. Zaklad je mat dobry odstavovac, moj typ je Philips, ten s tym velkym hrdlom, aby sa zmestilo aj velke jablko cez neho, aby som vsetko nemusela krajat, ma aj prepazku aby sa napoja nedostala pena, stal cca 4700 Sk v TPD Blava, ale na zdravi netreba setrit 🙂 Mame ho uz dlho a sme spokojnyyyyy... Hotove nikdy nie su take cerstve a su v nich pridavane konzervacne latky. Nie je nad cerstve, prave odstavene.

maca793
5. apr 2008

ja som si nastrúhala mrkvu a v ľanovej vreckovke som vytlačila šťavu. mne malá síce veľa šťavy nepila, nechutila jej.

tanja61
autor
6. apr 2008

no odstavovac ma napadol 😀 ale myslela som ked ho nemam 😅 diky

julca80
6. apr 2008

my odstavujeme presne ako maca. Pekne nastruhame do taniera, a po kopkach davame do vreckovky a vyzmykame. Sice mame aj odstavovac, ale to neni ono. Skoro polka stavy zostava v odpade toho ovocia a zelenine. A robit to na dvakrat, tak to nemusim. Takto to urobime naraz, a je pokoj. 😉

graziela
22. feb 2012

pripadne odstavit nastruhanu mrkvicku cez sterilnu gazu, my sme tak robili pri oboch detoch...ale oddnes uz mame odstavovac 🙂
Hm, no a prave teraz som si vsimla, ze tato tema je uz 2 roky stara ;) A veda medzitym pokrocila 🙂

baklik
18. máj 2012

@graziela ahoj, prosim ta, aky odstavovac mate a ake s nim mate skusenosti? ste spokojny? oplati sa? tiez by som rada pripravovala domace zeleninove a ovocne stavy pre drobca, pretoze cistu kojenecku vodu a caje mi odmieta...

graziela
10. jún 2012

my mame odstavovac BRAVO, stal cca. 70€...je celkom v pohode...

vilkinka
14. júl 2012

@baklik
Ahoj,neviem či ešte zháňaš odšťavovač,ak áno,môj typ je GREEN STAR ELITTE 5000.Mám ho doma a je naozaj perfektný.Stál síce tuším 550 éčiek,ale je to super trieda.Odšťavujem už zopár rokov,mala som zo začiatku také jednoduché aby som najprv zistila,či ma to bude baviť a minulý rok sme si už konečne kúpili tento.Pri odšťavovačoch ide o to,aby sa potraviny čo odšťavuješ neodstreďovali (neviem ako to napísať-točením a následne pretlačením cez sitko),lebo pri rýchlych rotáciách sa vytvára teplo čo ničí vitamíny.Tento nie je rotačný,ale potraviny sa rozdrvia tlakom a taktiež sa ďalej pretlačia cez sitko.Ja odšťavujem mrkvu,kapustu,kaleráb,zeler,cviklu.Niekedy aj pomaranče,grepy a jablká.Tento odšťavovač Ti perfeltne odštaví aj bylinky.Pozri www.greenstar.com.PAPA

smejo111
13. feb 2014

@vilkinka mas prosim aj nejake zarucene recepty na ovocno zeleninove stavy?

vilkinka
13. feb 2014

@smejo111
Tak ako som písala,odšťavujem zvyčajne len zeleninu a to kombináciu tých ktoré som písala.Ja som toho názoru že pre telo je najlepšia domáca strava t.j to čo sa vypestuje u nás.Stačí keď zmeníš množstvo jednotlivých druhov a šťava je stále iná.Môže sa raz za čas pomiešať k tomu aj ovocie,najlepšie jablko ale veľmi sa to neodporúča.
Pre deti jednoznačne uprednostňujem čistú mrkvovú šťavu.Mrkva ako jediná zelenina má zastúpenie skoro všetkých vitamínov,minerálov a stopových prvkov.Takže je najideálnejšia pre deti.A čím menej druhov sa mieša pre deti,tým je to lepšie stráviteľné.Pravda treba s ňou prijať aj tuky,keďže betakarotén je rozložiteľný len v tukoch.Takže pri každom pití treba podať lyžičku olivového oleja a keď dieťa už vie aj prehĺtať tvrdé,najlepšie je podávať spolu so šťavičkou aj mandle.Napríklad môj malý má teraz skoro 3 roky.Vypije asi tak 2,5 dcl šťavy k tomu schrúme 20 mandlí a je vlastne najedený.Je na to už zvyknutý od pol roka.
Samozrejme že pri zdravotných problémoch sa zloženie zeleniny či ovocia kombinuje podľa konkrétnej choroby.
A ešte treba povedať že šťavy sú veľmi výdatná koncentrovaná šťava takže nie je potrebné piť obrovské množstvá,stačí menej ale pravidelne.No nevie či som poradila ale píšem čo a ako viem.

smejo111
13. feb 2014

@vilkinka dakujem pekne, ja mam malej odstavovat, vsetko co je zelene, len neviem ako do nej dostanem uhorkovu stavu a dalsie zeleniny takze som rozmyslala urobit to aj s ovocim, ci to velmi nieje dobry napad? ma strasne rada pomarance odzmykane takze som rozmyslala ze do toho dam aj pomaranc ci? preco nie ovocie so zeleninou?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli