Ako robia pizzové cesto v reštaurácii?

1. mar 2023

Ako robia pizza cesto v reštaurácii? To moje doma je vždy také suché a to z restauracie mastné/vláčne. Robím podľa bežného receptu z netu, 300g múky, 4-5 PL oleja.

viestta
1. mar 2023

Vela robi vysoka teplota v pizza peci, cesto sa upecie skor ako stihne vyschnut

slavomira236
1. mar 2023

Doma taku nespravis buduci zat ma pec na zahrade extra na pizzu v lete stavali a to je pizza ani v restike taku nespravia..je elektrikar no uzuvil by sa predavanim pizze

autor
1. mar 2023

Aha to mi nenapadlo, že to môže byť pecou. 🤔

sense
1. mar 2023

A na akej teplote pecies pizzu?

autor
1. mar 2023

@sense 220, niekedy 200.

gypsomilka
1. mar 2023

Ja davam 270na rure a ani to nestaci.

moonlight1210
1. mar 2023

To musis aj na 300, ak to tvoja truba utiahne. Davat az do horucej truby. A pomoct moze aj kamen na pizzu.

Na casy pecenia sa ti mozem spytat kamosky. Ona to tak robi.

duunlo
1. mar 2023

Ja robim takuto, podla talianskeho receptu “neapolska pizza”. Ale suhlasim potrebujes mat pec, ktora ti dokaze dat co najvyssiu teplotu idealne nad 300st. Co je este lepsie ked mas aj “kamen” respektive hrubu ocelovu platnu na pecenie, naakumuluje teplo a potom ho hned odovzda pri peceni. Pizzu mas takto upecenu za cca 10min.

Kvasok:
300ml vody
300g muky (idealne pizza muka)
5g suseneho drozdia
5g medu
Vsetko spolu rozmiesat v nadobe na kysnutie, prikryt, nechat pri izbovej teplote 1hod. Potom to cele odlozit kysnut do chladnicky na 16-24hod.

Cesto:
Cely kvasok z minuleho dna
700ml vody
1250g muky (pizza muka)
40g soli

Vypracovat cesto (je trochu riedsie), prikryt a nechat odlezat 15min. Znova prepracovat cesto do tvaru bochnika a nechat odlezat pri izbovej teplote 30min. Pizza muka (napr. od Babicky alebo muka z Talianska) je v tom dobra, ze to cesto z nej je nadherne pruzne. Rozdelit cesto na napr. 7 casti (mne tak vychadzalo), vypracovat male bochnicky, ulozit napr. na plech, potriet olejom, prikryt utierkou, respektive potrav. foliou a nechat odlezat 2hod. Po tejto faze, co mas naviac kludne staci dat kazdy bochnik do sacku a dat do mraznicky. Nabuduce uz len vyberies, nechas rozmrazit, prepracujes do tvaru bochnika, pockas 15min a mozes tvarovat a piect pizzu. Je to takto skvele, rychle a bezstarostne.
Cesto je uzasne pruzne, staci ho polozit na jemne olejom potrety mastny papier a prstami oboch ruk od stredu zacat pritlacat a tvarovat kruh. Tym ze je cesto pruzne sa netrha, ostane krasne v strede tenke a okraju su take hrube ake si budes priat. Cize bud spravis vacsi kruh (kedze ho viac roztlacis) alebo ti ostanu vacsie po upeceni nadychane okraje. Kedze si cesto tvarovala na papieri, tak jednoducho celu pripravenu pizzu prenesies aj s papierom na pecenie na kamen respektive na plech. Na cesto uz len davas pomidoro omacku (podla chuti), syr a vsetko na co mas chut. Idealne je ju piect na kameni na pecenie, v rure rozohriatej na najvyssiu moznu teplotu napr. 275 stupnov. Upecena je za cca 15min.

limoncino
1. mar 2023

Ja mám novú rúru, je na nej program pizza a teplota 300 stupňov a trvá to asi 7 minút. Pizza je úžasná, ale nie ako pečená v peci, ale úplne inde ako keď som ju piekla na 200-250.

autor
1. mar 2023

Kameň mám, ale už som ho dávno veru nepoužila.

dadis
1. mar 2023

ja peciem na max teplote na rure a cesto mam taketo - drozdie susene (ale robievam aj z cerstveho, 350g hl. muky,,2lyzice olivoveho oleja, 1/2l soli,,1/2l cukru (ked robim zcerstveho driozdia, davam cukor do kvasku) a vlazna voda podla potreby. V rure vyberam rychlo, ked je cesto este svetle, aby bolo vlacne..

sense
1. mar 2023

Tak musíš pridať aspoň na 250 nebude to síce ešte stále úplne ono ale lepšie ako 200. Ak utiahne viac tak viac.
Kamaratkin muž kúpil malú pec na záhradu, výhre je na 400 stupňov a to už je pizza

pukina
1. mar 2023

presne ako sa pise vyssie, mozes mat aj najdokonalejsie cesto z talianskeho vidieka ale na 200-220 stupnov dobru pizzu proste nespravis. Moja truba sa dokaze vyhriat az na 300 stupnov, davam ju na perforovany plech a vyzera nejak takto po upeceni. Nie je to ako z talianskej pizzerie, ale zaroven je lepsia ako z vacsiny priemernych slovenskych pizzerii :D

slavomira236
1. mar 2023

Zo zahradnej pece...

jsoltys
10. jan 2024

@duunlo Dobrý deň, zaujal má Váš recept na pizzu, ale chcem sa opýtať či sa nedáva do cesta olej?

duunlo
10. jan 2024

@jsoltys nie nedava.