Ako spraviť vysmážaný syr, aby sa neroztiekol?

nikol6452
24. okt 2014

Mohli by ste mi poradiť ? aký sýrmám kúpiť aby nevytiekol ? robíte na silno, alebo na slabo ? poprípade jeden sýr chutí tak do sladka, neviete aký to je ?
Ďakujem za odpovede.

rokka
26. okt 2014

ja mám teplovzdušnú trúbu...tak 150-170 stupnov...vrch syra a papier poprskám olejom...a čas... to si už strážim ... čo ja viem? 10 minút na jednej strane a 10 na druhej...ved syr nepotrebuje dlhé pečenie...ale možno, že vám to chutiť nebude, no my už inak ani nechceme iba z rúry. Ja robím všetko tak ...rezne, karfiol, kura, rybu...zvykli sme si.

rokka
26. okt 2014

@movin ja mám teplovzdušnú trúbu...tak 150-170 stupnov...vrch syra a papier poprskám olejom...a čas... to si už strážim ... čo ja viem? 10 minút na jednej strane a 10 na druhej...ved syr nepotrebuje dlhé pečenie...ale možno, že vám to chutiť nebude, no my už inak ani nechceme iba z rúry. Ja robím všetko tak ...rezne, karfiol, kura, rybu...zvykli sme si.

movin
26. okt 2014

@rokka vyskusame, uvidíme, ďakujem, raz som v rure robila fasirky a boli chutnejšie ako vyprazane, verim že bude chutiť aj syr

nagulinka
26. okt 2014

ja robím syr nie v klasickom trojobale, ale v zemiakovom testíčku (podlesníkovom) a ešte sa mi tak neroztiekol.

bambibam
26. okt 2014

Normálne si ho dám spraviť sestre a keď sa roztece tak jej podakujem a poviem nech sa douci.

bejanka14
26. okt 2014

kupujem zásadne Levický alebo Tekovský údený syr. Nemusím ani 2× obaľovať ,smažiť až nakoniec po hranolkách a prudko smažiť.

katkatt
26. okt 2014

tento sa urcite neroztecie http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=992 nema kam 😀

meluela
26. okt 2014

ja sa syru dostatocne najem ked par krat do roka jem v priemernych sk restauraciach ... ked si nie som ista cerstvostou a kvalitou surovin, syr je ista volba 🙂 ale je pravda, ze niekde dokazu pokazit aj ten syr 😖 asi robievaju aj tie umelohmotaky ... ked som kupila syr na vahu tak mi prave predali takyto hnus bez upozornenia ... zo syrom to nema nic spolocne, su to najlacnejsie tuky vylisovane do formy syra .. nazvu si to tehla tehlicka ci iny nazov a predavaju to mezdi syrmi, to by sa malo zakazat, ludia si akurat nevedomky nicia zdravie a ceny normalnych syrov mozu stupat.
doma skor obcas rychlorecept hermelin len tak hodit na panvicu z oboch stran a k tomu brusnicovy dzem.

zdobik
5. nov 2014

@nikol6452 my robievame syr Ďumbier údený, 2x obalit, na cca hodku do mraznicky a potom fritujem do zlatista. Chutovo je super a este sa nam neroztiekol 😉

zdobik
5. nov 2014

@katkatt mnam, to vyzera super 🙂 uz si to skusala?

eridia
5. nov 2014

ked, tak Michalovsku tehlu, ta je urcena na vyprazanie... ale ja zvyknem aj nechat trochu primrazit v mraznicke (uz obaleny syr).. zatial sa nikdy neroztiekol...

katkatt
5. nov 2014

@zdobik este nie, ale chystam sa 🙂

janci5861
28. dec 2020

Som vyuceny kuchar a majstri nas vzdy ucili a vysmazam a nikdy sa nerostiekol..takze syr musi bit asi 1cm hruby obalit na sucho v muke potom do vajicka do struhanky dobre pritlacit v struhanke a zas zopakovat do vajicka a zas podruhy krat do struhanky ..pred vyzmazanim na 15 min do mraziaka...vysmazame na rospalenom oleji syr musi v oleji plavat inak vam vytecie..vysmazame par sekund do zlatova s jednej druhej strany..a hotovo ..