Akú smotanu dávate do sviečkovej?

vevericka2020
17. okt 2023

Ahoj baby, akú smotanu dávate do svieckovej?
Ja obvykle kyslu, no teraz mám doma iba na varenie a obchod už u nás nie je.
Po nete vidím rôzne variácie, myslite ze to so smotanu na varenie nepokazim?
Ďakujem

kofa77
17. okt 2023

Tak ja robim lavu netradicnu svieckovu. Bez smotany. Uplne kacirsky recept😄

beataxxx
17. okt 2023

Nedavam smotanu, ani muku, ale radsej vela korenovej zeleniny, ktoru na konicky rozmixujem, dochutim dobrym bielym suchym vinom a korenim a horcicou, proste vsetkym,co tam ma ist a je to uplne super

domkakvet
17. okt 2023

@vevericka2020 davam na varenie.

h2
18. okt 2023

@vevericka2020 Ako dopadla sviečková?

luccija
18. okt 2023

@guudy to máš ako bryndzové halušky.Tiez som tu čítala x receptov.Niekto dáva iba bryndzu a trocha vody z halušiek, ja dávam kyslú smotanu zmiešanú s bryndzou, ďalšia bryndzu s mliekom každý má svoj recept.Niekto sviečkovú pečie v rúre prešpikovanu slaninkou, ja v tlakaci a slaninku nakrájam a hodím do šťavy.Kazdy má to svoje.My zase dávame veľa zeleniny niekedy čítam v receptoch 3 mrkvy petržlen zeler to si neviem predstavit

vevericka2020
autor
18. okt 2023

@h2 celkom fajn, ďakujem za otázku
Ale mne tam chýbala ta kyslasta chuť tej smotany, horčica to nevyvazila. Zvyk je zvyk 😊

vanilkovazmrzka
20. okt 2023

Do svieckovej sa dava sladka, takze ta na varenie je urcite lepsia ako kysla.

mateson
20. okt 2023

Šľahačkovú, dochucujem citrónom.Nezahusťujem

marsmykkok
20. okt 2023

@kofa77
@beataxxx To nie je sviečková na smotane potom, hoci si to tak môžete volať, ale je to omáčka z koreňovej zeleniny. Táto omáčka (koreňová zelenina, biele víno) sa robí často aj k divine, nie je to zlá kombinácia, ale nie je to potom sviečková na smotane

beataxxx
20. okt 2023

@marsmykkok my to nevolame svieckova na smotane, ale len svieckova….receptov je vela🙂

vevericka2020
autor
24. okt 2023

možno som mala robiť zo sviečok :D