Aký máte názor na mäso? Kedy s ním začať?

ma76
16. jan 2009

Ahojte,aky mate nazor na maso,ešte sme s nim nezačali.

katullka
16. jan 2009

ma, ja som mesiac davala zeleninku a po mesiaci pridala maso a asi o dalsie cca 2 tyzdne na desiatu ovocie.

ma76
autor
16. jan 2009

dakujem katullka a davala si prve kuracie alebo rybu?

katullka
16. jan 2009

ma, rybu v ziadnom pripade!! Nasi este doteraz nemali rybu, ryby mozu vyvolat alergiu. Vhodne je kuracie maso, kralicie, morcacie a telacie. Len to telacie a kralicie sa tazsie zhana, to som obcas dala hippku.

martina46
16. jan 2009

moj manzel mi nakukol na monitor a ked zbadal nazov tejto temy, zahlasil ze "no hned" 😀
pardon, to bolo odveci 🤐

nana77
16. jan 2009

ma76, ja presne tak isto, ako katulka 😉

macaeliska
16. jan 2009

ja som krpatej trošku kuracieho mäsa primiešala už aj teraz do polievočky a to som ešte len začala prikrmovať zeleninkou. Krpatá bude po nás. My sme mäsový všetci. Najradšej by určite jedla slaninku po maminke

katullka
16. jan 2009

No maso dost zatazuje traviaci system, takze ja by som sa s nim az tak velmi neponahlala. Najprv nech si vobec zvykne na tuhu stravu, na ine ako mlieko.

mywiel
16. jan 2009

Ja az po roku, iba zltko zatial budem davat. Som vegetarianka, ale malej dam na vyber ale casu dost ochutna vsetko len sa nieje kam ponahlat podla mna. Mali sme trojmesacné koliky, takze pekne pooooomalicky. 😉 😀 😝

kisska
16. jan 2009

cca 4-6 tyzdnov od zavedenia prvych prikrmov. Zavisi od toho, ako ich zvlada, ked v pohode prijima kazdu novu vec, nezapekava ju, ani neprehana. Maso je dolezitym zdrojom zeleza, a aj ho dieta vie velmi dobre vyuzit. Najlepsie je biele - kura, kralik, morcacie, ale cervene (telacie, jahnacie) ma vyssi obsah zeleza, ale ako pise kattulka, je tazko zohnat kvalitne kusky. Zo zaciatku staci 20g na porciu (cca 1 lyzicka), neskor 35g.
Rybacie - davame az po roku - moze vyvolat alergie, bravcove - obsahuje prilis vela skrytych tukov, tiez zavadzame neskor, dobra alternativa je bravc. panenka, alebo ine "ciste" masko.

mywiel
16. jan 2009

No a vsetko sa budem snazit kupovat bio aj maso. 🙂

nana77
16. jan 2009

mywiel, po roku? 😕 to je dost neskoro podla mna... maso obsahuje dolezite ziviny, ktore deti potrebuju pre svoj vyvoj... a tvoja pediatricka ti co radi?

mywiel
16. jan 2009

Zltok ma tiez zelezo nie? Nechcem jej zatazovat rychlo traviaci systém tie koliky trojmesacné boli hrozné po kazdom nakojeni plakala hodinu dve. ☹ S tym bio si myslim, ze znizim moznost vyskytu alergii. V utorok ideme k dokimu je vseobecny lekar a homeopat, my nemame pediatra tu to nie je podmienkou, ale mam laktacnu poradkynu tak sa este opytam aj jej.

katullka
16. jan 2009

mywiel, no ja si tiez myslim, ze zacat az po roku je dost neskoro, a kazdy den vajicko, ved to jej asi ani chutit nebude a nepokryje to tu davku zeleza, co potrebuje.

kisska
16. jan 2009

mywiel - vonku mas snad lepsie zdroje ako tu, tu som jedine jahnacie videla vakuovo balene uz aj s korenim, telacie detto. Snazim sa aspon kura kupovat z volneho chovu - sedliacke...

mywiel
16. jan 2009

No uvidim ako nam pojde prvy krat mrkvicka najprv... 😀 Mam knihu vola sa vegetarianske dieta, este som ju ale nestudovala len viem, ze su deti co maso nikdy nemali a su ok, ale to asi ja neurobim ja som mala na vyber a malu tiez nechcem o nic ochudobnovat, nech sa neskor rozhodne sama. 🙂

nana77
16. jan 2009

aha, no ved uvidis, ja som kdesi citala - dokonca aj tu na mk je taka tema, ze maso by deti mali jest az 6xtyzdenne, prave kvoli obashu tych zivin, nie len zelezo, ale aj zivocisne bielkoviny a pod. .. teraz - v tomto veku do jedneho roka sa deti rychlo vyvijaju a velmi rychlo rastu a telo veeeela spotrebuje, je jak taka mala tovaren - organy, kosti, ...no vsetko ved uvidis, co ti poradi ta laktacna, som na to celkom zvedava, aky je trend v zahranici...
inak, ja malym tiez kupujem bio potraviny...

mywiel
16. jan 2009

kisska s korenim?! no to nie je bohvieco 😒 ano tu nebude problem kupit aj pstrosie, kengurie, losie... 😀 😉

mywiel
16. jan 2009

Tie bio su sice drahsie, ale je to investicia pre zdravie babatka takze sa to oplati o tom nie je debaty. 😉 🙂

kisska
16. jan 2009

mywiel - doktor, ak sa vyzna v alternatyvach ti urcite poradi. Treba len brat do uvahy, ze vyziva deti do 2 rokov je vyrazne specificka, preto aj ked nema skusenosti s takto malinkymi detickami, treba hladat aj ine informacie. Uz som videla aj hlasky od lekarky/dietologicky, ktora sa ale nespecifikovala na male deticky, ako odporuca nizkotucny jogurt. 😒
Maso je aj zdrojom bielkovin, co nie je problem, pokial kojis. Ked ale zacnes zavadzat prikrmy, mliecko bude postupne nahradzane, masko ich skvele doplni. Jasne, ze aj mliecne kase su bielkovinove, ale zase nedaju sa jest 3x denne 😉

kisska
16. jan 2009

mywiel - pstrosy a kengury hadam na australiu, losy.... hmmm ruska tundra? 😉 kde ste?

anjelok
16. jan 2009

baby co ste z ba a kde kupujete bio maso? alebo aspon to z volneho chovu?
a bio zeleninu? ja kupujem zemiaky a mrkvu v bille, mrazenu brokolicu z kauflandu, karfiol v tescu (lenze stale nemaju 😠 )..a co sa da este kupit bio? cukinu, kalerab davam normalny, lebo bio som nikde nezohnala..ani spenat a zelenu fazulku, viete poradit?
ja davam inak masko kuracie a morcacie 6x do tyzdna a jeden krat ma len zeleninku. ja chcem praveze pockat s vajcom do roka kvoli alergiam..

nana77
16. jan 2009

anjelok, ja sa k vacsine bio potravin dostavem tak, ze od rodiny zo zahrady a aj maso od nich
zltok mozes davat, nemala by byt alergia... nesmie sa bielok kvoli salmoneloze tusim...?

mywiel
16. jan 2009

kisska vo Svajciarsku 😀 😀 😀

kisska
16. jan 2009

anjelok - namiesto celeho vajicka davaj kludne len zltok - uvar natvrdo, zltok vylupni a zamiesaj do jedla ako masko, bielok si daj ty 😉
v poslednej dobe v kauflande mavaju celkom slusne zasoby Bio zeleniny - mrazenej - aj spenat a zelenu fazulku. Sedliacke kura najdes medzi normalnymi kurencami v Tescu, ale vacsinou balene vo vanickach a nie su take uhladne ako z "velkovyrobni". Tesco ma aj oddelenie Organic, kde najdes aj zeleninku, cestoviny, ryzu a pod.

nana77
16. jan 2009

mywiel, tak to tam mate istotne iny vyber potravin ako my tu... som zvedava na to maso co ti povedia, velmi. moc by ta obtazovalo, keby si mi potom napisala do ip?

mywiel
16. jan 2009

Napisem ti ked sa dozviem s LP sa uvidim ale az vo stvrtok. 😉

kisska
16. jan 2009

mywiel - jaaaaj, no dala by som si 😉

mywiel
16. jan 2009

Ja sa lucim som grogy, v noci sme nespali lebo ucim malu zaspavat podla knihy Kazdé dieta sa vie naucit spat a je to dost tazké. Dobru noc pa. 😉

danielitas
17. jan 2009

Ahojte maminy, tak dakujem MA76 za takuto temu,lebo nad tym premyslam uz asi druhu noc. My mame prave 7 mesiacov a masko sme este nepapali, akosi som sa toho obavala, aby som nezatazila zaludocek...Mozem skusit najprv z HIPP?
DAKUJEM

anesim
17. jan 2009

Ja som u malej začala s králičím mäskom, uvarila s mrkvou, a po čase aj s ostatnou zeleninou - také čo ide do sviečkovej, ale samozrejme bez korenia a potom len pomixovala. Keď nebolo králičie, tak kuracie prsia a raz do týťždňa som jej do polievočky dala žĺtok, ale to moc nechcela a vajíčka nakoniec neľúbi doteraz a to má 4,5roka 😅