Bravčová panenka

tykat
27. jan 2023

Ahojte,
idem robit prvy krat. Mam dve panenky tak poprosim dva naj naj recepty, ktore mate vyskusane oblubene. A polopaticky prosim nech to vo finale nemusim "udusit do makka"

pribinak
27. jan 2023

@tykat pozri kuchyňa lidl, úplne jednoduchý recept aj s videom

zalka
27. jan 2023

@tykat no ja som minule prešpikovala slaninou, potrela olejom trošku soli, na vrch som naukladala plátky cesnaku, trošku masla ešte navrch a dala do rozohriatej rúry 180 °C a pod alobalom som piekla 15 minút. Vybrala, a nechala ešte 10minút dôjsť na linke, bola fajna šťavňatá. Ako síce k nej som robila vinovo slivkovú omáčku ale tá mi nechutila :D , no pečené zemiaky boli super 🙂

babovka2321
27. jan 2023
tykat
autor
27. jan 2023

@babovka2321 tak toto vyzera super 👍 prvu urobim takto.

luccija
27. jan 2023

@tykat napacovať koreninami, horčicou, cesnak a obaliť vo schwarzaldskej šunke a do rúry trocha podliat vodou
Alebo urobiť zárezy, ale neprerezat úplne vložiť plátky mozarelly, slaninky tiež v rúre
Alebo na panvici sprudka piecť a vybrať a z vypeku spraviť nivovú omáčku, alebo hribovu so smotanou.Cas nepíšem my ju máme radi prepečenu nie ružovú🙂
Alebo urobiť medailonky k tomu grilovanu zeleninu..

weronika171717
27. jan 2023

@babovka2321 prosím ta, a na koľko stupňov rozohrievas rúru?

babovka2321
27. jan 2023

@weronika171717 tak ako tam pise, 200

marca12
27. jan 2023

@tykat Panenku nasolim,necham odlezat a potom opeciem na panvici cca pol minuty z kazdej strany. Niekedy ju obalim v anglickou slaninou alebo sunkou typu prosciutto alebo schwarzvaldskou. Prelozim do pekaca a zapekam na 200°C cca 15 minut. Ja mam rada,ked je prepecena. V receptoch pisu okolo 10 minut,mne je to malo. K tomu robim zemiakove dukatiky alebo americke zemiaky a so zelenou fazulkou. Fazulku chvilu opeciem na panvici,potom posolim a na zaver pridam cesnak cca pol minuty este osmazim vsetko spolu,ale uz len na miernom ohni,aby cesnak nezhorkol.

aduskatt
27. jan 2023

mám pár receptov a albume

dadka128
27. jan 2023

@tykat bravcovu panenku dlho nerobis .. osolis okoreniš das na panvicu .. opecieš zo vsetkych stran das do vyhriatej rúry na 10 -15 minut.. medzi tym si viem spravit hubovu omacku .. huby dam udusit na cibulke asi 45 minut takto dusim zalejem smotanou/mlieko ( co musi mat priblizne rovnaku teplotu aby sa nezrazilo) a zmixujem na hustu kasu ..
Rada mam k tomu pecene zemiaky...

A este som robila panenku v ostiepkovom cesticku .. panenku som si umyla osolila nakrajala na medailonky asi 3cm .. vajicko muku mlieko a ostiepok zmiesam dokopy a v tom obalujem medailonky .. niektore som zabalila do platkovej slaninky a sparatkom uchytila a tak obalila a vysmazila a k tomu tiez pecene zemiaky ale zase na plech do rury zalejes pivom a k tomu je top ryza

lugie
27. jan 2023

Jednoduché - obaliť v schwazwaldskej sunke, opiect na panvici a sup na chvilu do rúry, nech je krásne stavnata. Samozrejme soľ a korenie. Príloha podľa chuti, my máme radi pečene zemiaky a zeleninu 😊 výborná je je k nej aj dubákova omacka.

tykat
autor
28. jan 2023

@babovka2321 tak hlasim ze panenka podla tohto receptu je uplna topka, akurat sme ju dojedli a pochvaly sa len tak sypali 😁 dakujem

babovka2321
28. jan 2023

@tykat tesim sa, ja som predtym robila podla inych receptov aj, ale stale bola sucha, tento recept je super podrobny 😁