Čisto zeleninovo - ovocná strava

19. sep 2020

Je tu niekto kto vyskusal par tyzdnov, mesiacov cisto zeleninovo-ovocnu stravu?
Ake vyhody a nevyhody ste z toho ziskali?
Dakujem❤️

majamat
19. sep 2020

neskusala som a hoci zelenina a ovocie je dost hodnotna potravina,a le strava ma byt pestra a to ma dovod. ani v zelenine a ovoci nemusi byt vsetko co potrebujes, pripadne nei v takom zastupeni,a ko treba.
na nejake odlahcenie organizmu by sa to mozno dalo par dni,a le urcit enie niekolko mesiacov.

zuzubb007
19. sep 2020

Načo takéto pokusy buď treba zmeniť životosprávu ale jesť samozrejme všetko v malých množstvách a cvičiť a nie kraviny skúšať, už len tabletka na chudnutie chýba biznis pre blbých nič v zlom, telo nebude vedieť kde je a začne priberať aj z jablka, poznám takých čo jedli minimum a furt priberali proste robiť kraviny sa neoplaca

kittykat22
19. sep 2020

Toto by si mala riesit v lete - ked je dost cerstvej zeleniny a ovocia a je teplo. Na zimu je to blbe - pretoze vsetko je drahe z dovozu, nie je pestra ponuka. Treba to spravne nastavit pretoze ovocie je vlastne cukor - tak by si s nim mala opatrne.

missdiva
19. sep 2020

som vyse 20r.vegetarianka takze jem ovocie a zeleninu casto...
Drzala som par diet, kde som jedla len ovocie a zeleninu, to sa ale neda robit dlhodobo iba vyslovene ako dieta... je tazko povedat co som z toho ziskala, citila som sa sviznejsie ALE naozaj vela zalezi kde si to ovocie a zeleninu kupis (a to nie som ziaden bio, raw clovek). Je rozdiel v chuti z lokalneho trhu a v klasickych potravinach (tie veci dozrievaju cestou v kontajneroch a casto su trvanlivejsie nez by mali byt)... Fajn ocista na leto ale zazraky v chudnuti necakaj, ovocie ma vela cukru.

leskovael
19. sep 2020

Ak to chceš skúsiť určite v sezóne od lokálnych predajcov a nie kupovať zeleninu ovocie vo veľkých reťazcoch. Ale strava ma byt v prvom rade vyvážená, z ovocia a zeleniny nebudeš mať podla mna dostatočný príjem všetkého, hlavne je vždy fajn počúvať telo. Ked chces vyskúšaj, ak sa budeš cítiť zle nepokračuj. Podľa mňa je ale takýto štýl stravovania nezmysel, načo to chceš? Koli schudnutia či čomu?? Ja jem veľké množstvo ovocia a zeleniny, ale nikdy ma nenapadlo jesť výlučne len to,nevidím význam.

maminka123abcd
19. sep 2020

Moja skúšala som, karfiol a čučoriedky, znie to divne ale je to úplne ako stvorené na raňajky. A keď v zime nemáš zásoby, v lete si nákup a Zavar s octom a kúskom oleja, ešte odporúčam uchovať vedľa ryže aby ti to nezvlhlo, no a mám s tým úžasné skúsenosti. Okrem toho že to má skvelé účinky na sluch a zrak je to aj na zoštíhlenie, a ak si vegetarián alebo vegán, tak tam nie je čo riešiť. Nemáš za čo, chutí to aj mojim deťom

strela7
20. sep 2020

čisto ovocie a zelenina dlhodobo je pre tvoj organizmus skorej škodlivé ako prospešné, nakoľko nedokážeš dobre vybalancovať stravu. Možno keby ješ veľmi veľa strukovín tak by to kratkodobo šlo ale aj tak nemyslím si že je to vhodné pokiaľ to robiť z nejakeho dôvodu nemusíš tak to nerob. Ovocie je len voda a cukor, niekto sa bude oháňať vlakninou ale vyživová hodnota je prakticky nulová. Zelenina v podstate to isté mimo strukovín, kde máš aspoň nejakú rastlinnú formu bielkovín. Ale takéto "diety" ti môžu pokaziť žalúdok a trávenie. Ak chceš ísť do tohto lebo si myslíš že je to zdravé si na omyle. Ovocie a zelenina nie je náhrada pestrej stravy. Ono ani samotné vegetariánstvo a vegánstvo nie je zdravý životný štýl, hoc sú naozaj medzi nami ženy, určite aj tu čo si to myslia. Mäso a hlavne ryby sú výborné veci, kto chce žiť zdravo stači sa pozrieť na ľudi ktorí žiju zdravo. Napr. Japonsko kde sú oblasti kde sa ľudia doživajú cez 100 rokov. Genetika má v tom rolu určite ale aj veci ako veľa zeleného čaju, rýb, samozrejme aj ovocie a zelenina ale ako DOPLNOK stravy nie náhrada. Vyvážená strava je základ a čohokoľvek veľa škodí. Dokonca aj veľa čistej pitnej vody, na ladviny to je záťaž, preto priveľa ovocia a zeleniny takisto škodí. Ale rob ako uznáš za vhodné 🙂 No one can stop you 🙂

strela7
20. sep 2020

@strela7 Ďaľšia vec prečo si veľa žien myslí že vegetariánstvo je zdravé lebo sú buď mladé, a vtedy je úplne normálne byť zdravý, alebo majú 50 a porovnávajú sa so svojim mužom oproti ktorému sú zdravé len ono aj v 50tke byť zdravý je normálne a v niektorých oblastiach uplne bežne. Len na Slovensku kde alkohol totálne ničí ľudí po každej stránke si to ľudia neuvedomujú a keď majú 50 už sa cítia starí 🙂) Viem že odbáčam úplne od pôvodnej témy ale rada to napíšem. Je dokázané že úplny abstinent a nefajčiar sa dožíva 10 až 15 rokov viac. Nakoľko alkohol odvodňuje čo spôsobuje starnutie buniek, aj preto je na Slovensku taký veľky rozdiel medzi priemerným vekom úmrtia ženy a muža. Muži na SK žijú extremne nezdravo. Minimum pohybu, len práca, zlá strava alkohol cigarety a potom majú všetci rakoviny. Holt len som chcela povedať svoj názor a fakty ktoré sú nepriestrelne nech si z toho zoberie každy čo chce a možno niekto prehodnoti svoj životny štyl, ale ani 50r-60 roční ľudia by sa nemali cítiť staro. Je to len o životnom štyle, genetika zohráva menšiu rolu ak keď nie zanedbateľnu.

alikal
20. sep 2020

ak by si to aj psychicky vydrzala, znici ti to telo. nie je zdrave jest LEN ovocie a zeleninu. ak chces schudnut, nastuduj si nieco o vyvazenej strave, kaloriach a ziadne hladovky netreba. bielkoviny su zaklad a treba aj tuky a cukry pre zdravie