Čo dávate do vianočnej kapustnice?

heltova9
21. dec 2020

Ahojte na Vianoce sme vzdy mavali kapustnicu cistu bez kapusty. Davam kapustnicu, cesnak, cibula, susene hriby, korenie, zemiaky. Robievate aj vy taku? Co este pridavate? Dakujem pekne 🙂

janka11.3
22. dec 2020

My dávame do kapustnice čerstvé mäso, údené, klobasku, cesnak, cibuľa, hríby, slivky sušené, pre farbu trošku cvikle čerstvej a za lyžicu medu. Jeme ju s ryžou alebo rezancami.

elementissa
22. dec 2020

Ja robievam možno inú ako iní ľudia, ale ja ju takú milujem a môj muž tiez 🙂 robím ju v 10l hrnci, dam tam 3kg kapusty, 1 l kapustovej stavy kyslej, jedno 20 g vrecko hríbov (nemáme radi hríby), bobkový list, korenie, cibuľu, nakoniec cesnak a robím ju svetlu, dávam rastlinnú smotanu do varenia (sójovú, ovsenu), asi 4 smotanky tam vylejem. Aaaa.. To je všetko. Všetci ju milujú, ktokoľvek príde na návštevu sa zalizuje. Ale možno je to tým, že kapustnicu naozaj milujem a robím ju s veľkou radosťou. A samozrejme, na tretí, štvrtý deň je najlepšia. Parádne odstata 🙂 nam tých 10 l vždy vydrží do Silvestra a potom robím ďalšiu takú varku. V skutočnosti 🤣🤣🤣 jeme kapustnicu každý deň od 24 do 6. 🤣🤣🤣🤣 Ale nikdy inokedy v roku, takže to ma svoje čaro. A ešte tam dávam aj zemiaky, ale tie varím zvlášť, nie v kapustnici 🙂

rebeka6615
22. dec 2020

My varime kyslu polievku (len šťava) v nej sa vyvaria (v sitku) tri druhy rýb:údený kapor, zavináče a údenáč + sušené huby. Ryby sa len vyvaria a vyberú. Polievku jeme s ryžou ( niekto dava krupicu).

avanka
23. dec 2020

My robíme podľa rodinného receptu..dám si variť kapustu s klobásou
Na cibuľke si orestujeme bravčové pliecko,osolíme,dám papriku,udusim domäkka,keď je hotové,trochu zahustíme hladkou múkou rozmiesanou v troche vody, vylejem do kapusty,pridám hríby,dodusim domäkka...na záver hodím pár sliviek..
Kapustnica je fantastická

cezpat
23. dec 2020

V našej rodine bez kapusty, tak robila už moja babka. Juška, vývar z údeného, klobás, cesnak, cibuľa, hríby, slivky, mrkva, petržlen a nakoniec sa podáva s domácimi rezancami, nakrájanou zeleninou a klobásou.

merrymajer
23. dec 2020

My varíme kapustnicu s kapra aj s kapustou .... Pridávame hríby a nakoniec cibuľu spenenú na masle 🤤🤤🤤😀😀😀

zuzankamalikova
23. dec 2020

Ja,davam 3 druhy klobas(2x udena,1x svieža),kusok hovadzieho,kusok bravcoveho,kusok udeneho masa,hriby,kapustu,červena paprika,dam varit spolu,klobasky ale vyberiem po cca 10 minutach,potom varim vsetko spolu az,do makka,masko vyberiem,nakrajam na mensie kusky aj klobasu nakrajam a dam naspat do kapusty,dochutim,vianocna kapusnica musi byt tak husta,ze v nej lyžica,stoji😂 a hotovo.

liana111
23. dec 2020

@adrian3010 to kapustnica ani nie je co tu niektore pridavaju 😁

emjee
23. dec 2020

@liana111 vidis a ja som chcela prave napisat, ze parada, kolko druhov kapustnic sa tu naslo

liana111
23. dec 2020

@emjee 😅

zlatic77
23. dec 2020

@heltova9 ako môže byť kapustnica bez kapusty🙄 u nás odjakživa s kyslou kapustou, údené rebrá, klobásky, huby, sušené slivky, a CELÉ malé zemiačiky, rebrá po uvarení vyliatím a mäsko z nich vrátim pokrájané späť.... klobásky viac druhov pokrájané na väčšie kúsky dávam v polovici varenia, zemiačiky nakoniec, po po uvarení získajú zaujímavú kyslastu chuť... Každý si ich vyťahuje z kapustnice ako prvé, tak sú chutnu

zlatic77
23. dec 2020

@liana111 každá dedina ju robí inak, podľa starých rodinných tradícií, ja ju varím tak ako robila moja maminka... starká, prastarka.....😇

tncka
23. dec 2020

@heltova9 kapustnica bez kapusty🤣🙈idem vygooglit,taku som este nevidela

liana111
23. dec 2020

@zlatic77 Tak pre mna kapustnica bez kapusty kapustnica nie je 😂 to ako keby si napisala hrstkova polievka na polievku bez strukoviny 😅 ale ja som kucharka, mozno sa na to pozeram inak 😉

zlatic77
23. dec 2020

@liana111 teraz som si vyššie prečítala, že autorka to myslela tak, že dáva kyslú vodu z kapustoveho suda bez samotnej kapusty...no neviem si to predstaviť, aké to môže byť🙂, ale ak je u nich taký zvyk, prečo nie?😍

nikayla
23. dec 2020

@katpox presne tuto robime a lubime aj my 😋 A aj ked sme zili 30 rokov na zapade, robime ju stále.

henka123123
23. dec 2020

ja davam bravcove stehno.moravske udene maso.klobasky.hriby.kapusta.zemiaky

henka123123
23. dec 2020

a este tam davam vyvarat kost nejaku

nikayla
23. dec 2020

My robíme bielu mliecnu kapustnicu bez mäsa. Kyslá kapusta, stava, dubaky, kyslá a sladka smotana, na zaver par susenych sliviek. Je sa s varenymi zemiakmi, uvarenymi v supke. Tu cervenu kapustnicu s klobásou osobne moc nelubim, ale kvoli manzelovi ju mame na Silvestra.

jameena
23. dec 2020

@katpox Joj my tiež takúto a milujem ju❤️ Teda šťava z kyslej kapusty (kapusty len minimum) + sušené hríby + smotana s troškou múky na zahustenie. A do taniera sa potom k nej vložia osobitne varené ošúpané zemiaky v celku. Mňamka. Vieš prosím viac o pôvode receptu? Ja som z Kysúc, ale z môjho okolia takú nikto nevarí 🤷

jameena
23. dec 2020

@nikayla Áno, aj my červenú kapustnicu s mäsom a klobásou na Silvestra. Bielu smotanovú kapustnicu s hríbmi, ale bez sliviek robíme na Vianoce. A sušené slivky varíme s celým nepoleným sušeným hrachom a to je naša druhá polievka, resp. servírujeme ju prvú pred kapustnicou.

nikayla
23. dec 2020

@jameena zaujímavé, dom od domu ine zvyky 😊 Mama pochadza z Kysúc, od nej mame zvyk varit takúto. A svokor z Oravy a oni vraj tiez len takuto mávali.

ivanka12311
23. dec 2020

@bellovag aj ja pochádzam z Liptova ale u nás robíme takto: kapusta aj zo šťavou,údené rebrá, pikantné klobásky, paradajkový pretlak, mletá červená paprika, bobkový list, cesnak, soľ, mleté čierne korenie, sušené slivky, hríby, zemiaky...a na koniec sa dochutí smotanou s troškou múky a cukrom ak je veľmi kysla.Na Silvestra vyskusam tvoju určite je výborná👌

bellovag
23. dec 2020

@ivanka12311 ano pretlak som zabudla .-) vyskúšaj uvidíš 🙂 Nech Vám chutí 🙂

katpox
23. dec 2020

@jameena no doma ju volanu, ze hornacka, ale neviem preco, moja babka ma tetu 95 r.zije pri Ziline a tam to tiez zvyknu varit a varieva sa len na vianoce a predpokladam, ze tam mame aj rodinne korene, my sme inac z Nr,tu sa nad tou polievkou cuduju varievaju vacsiniu sosovicovu nr a tt a kapustovu s klobasu a masom ..... a nasu babku tiez niekedy prezyvaju babka hornacka ma 74r.a ako uz povod je neznamy, foto je ukazka z netu, varime ju rovnako ako vy a ano aj zemiaky su varene v supke osobitne a ja ich lubim uhryzat k polievke dobre nasolene, ini si ich daju rovno do polievky

ivanka12311
23. dec 2020

@bellovag stojí za vyskúšanie nepoznám ju na Silvestra ju zrobim podľa tvojho receptu 🥰

helcanw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gita17
23. dec 2020

@babababka tlacenku do kapustnice? Nemas tam preklep?

karelova
23. dec 2020

@gita17 v tejto diskusii je uz napísaných toľko zvláštnych veci co niektorí dávajú do kapustnice, ze by som sa necudovala 😅

mirage
23. dec 2020

@rebeka6615 tak toto je velmi nezvycajne.. v akej oblasti je bezny takyto recept?