Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lululka555
1. okt 2012

moje vcerajsie kuracie rolky plnene susenymi paradajkami,mozzarelou , k tomu ryza a salat ( mali sme aj na dnes )

nakup
1. okt 2012

@lienka2 ja robím krkovičku takto a je šťavná a dobrá skúšala so aj zo stehna, karé ale nebolo to ono takže plátky krkovičky vyklepeme posolím e, okoreníme, ovegetíme a jednú stranu pomúčime hladkou múkou. Na oleji prudko opečieme prvú tú čo nie je pomúčená a tak pomúčenú a poukladáme na plech tak že pomúčenou stranou hore podlejeme bujónom rozpustený vo vode a pečieme 30 - 45 minú pred koncom na vrch dáme postrúhané kyslé uhorky a nastrúhaný syr dopečieme je fakt dobrá. 🙂

nelly3
1. okt 2012

@lululka555
my sme mali vcera velmi podobne, len som tam dala sunku a syr, susene paradajky, uplne to bolo uzasne, vcera sme vsetky zjedli 😵 a podliala som to slepacim vyvarom a nakrajala na dno este jablcka 🙂 + zemiakova kasa.

sebi123
1. okt 2012

vcerajsi obedik - mrkvovo-zelerovo-porkova polievka s krupicovymi haluskami a spizy 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sebi123
1. okt 2012

@michaelamaranesi rozmiesam vajicko s detskou krupicou a stipkou soli na tuhsie cesto, take aby sa dalo " hadzat " do polievky 😉

kucminka
1. okt 2012

@sisanka ďakujem,vyzerá to lákavo,určite vyskúšam.

fordikford
1. okt 2012

@lienka2 nechapem ho ja som robila to mäso a môj manžel sa nemohol ojes aj chalani tak potom ti to nezavidim

fordikford
1. okt 2012

a na zajtra dojeme polievku z nedele a bude plnena kapusta 🙂 holubky 🙂

nakup
1. okt 2012

my zajtra kuracia polievka s rezancami a syn hce chudnúť niečo ľahšie ta bude zeleninkové rizoto s tarhoňou a uhorkový šalátik

nakup
1. okt 2012

@fordikford mňamka holubky

michaelamik
1. okt 2012

@maartinkaa Neviem ale keď na to prídeš daj mi vedieť, lebo mne splesnela tiež. Tak som robila druhú a v Kauflande som kúpila taký konzervant, stojí asi 0,19 eura a tá je v pohode.......

erivara
1. okt 2012

@lucka1987 Fajné piškotové cesto Vymiešať 4 žltky a 26dkg práškový cukor, pridáme 100ml vlažnú vodu, 110 ml olej, 26 dkg polohrubú a hladkú muku, tak napoly, 1 prášok do pečiva a sneh zo 4 bielkov; vyleješ na pomastený a pomúčený plech, na vrch dáš ribizle, alebo ovocie aké chceš, ja to ovocie trochu popráši m múkou, aby zostalo na vrchu a nekleslo na dno koláča; pečieme asi 20 min v predhriatej rúre; fantázia!!!

lucka1987
1. okt 2012

@erivara dik kolacik som dnes nerobila, urobim zakra byskusam ten tvoj recept, teda.. a prasis ho hladkou mukou asi vsak ? to ovocie mylsim

erivara
1. okt 2012

@michaelamaranesi Ja robím krupicové halušky takto 1 vajce, 1PL olej, detská krupica kolko vezme, aby bolo husté,ale nie veľmi, štipka soli, štipka soda bikarbona a posekaný petržlen, rozmiešam v hrnčeku, a dávam z PL nožom do polievky!

erivara
1. okt 2012
erivara
1. okt 2012

@erivara a jablkový robím opačne; Na plech dám papier na pečenie, alebo silikonovú podložku, na to postrúhané jablká s cukrom a škoricou a na to vylejem cesto; Ked sa upečie, koláč vyklopím a jablká sú na vrchu, polejem čokoládou, a hned sa len tak zaprááááši a už možem piecť znovu!

micka12
1. okt 2012

Po dlhom čase som tu znova prepáčte že som sa neozvala no nebolo času 🙂 v nedelu sme mali tradičnu rezancovú polievku a záhradkárske rezne a tarhoňou a kapustový šalát 🙂 a dnes dojedáme len som spravila piškotovo - smotanovú tortu 😅

irsina83
2. okt 2012

baby viete co je blbe?? ze pozeram vase foto papanic a ja som hladna a este budem asi 2 hodiny lebo idem na poradnu -na krv 😝 aj ja chcem jestttttt 🙄

danielaj
2. okt 2012

dobré ránko, dnes varím zeleninovú polievku s haluškami, zapekané cestoviny čo chladnička dala (šunka, syr, kukurica, šampióny, špenát, ...), na olovrant budem robiť pečenú papriku s cesnakom a bylinkami, mm mi naoberal 2 vedrá, tak treba zužitkovať 😉 a dúfam, že stihnem aj ten pečený čaj, včera som nestíhala, bolo rodičko v škole a vylupovala som orechy do samého večera 😒

bobinkask
2. okt 2012

ahojte ja dnes varím kapustnicu s klobáskou a bryndzový posúch 😉

katkas1
2. okt 2012

fazulovy privarok a na to varene rolovane pliecko aby mal mm aj masko 🙂

lencyca
2. okt 2012

@bobinkask dobrý nápad-kapustnica,to som dávno nerobila 😉

bibi21
2. okt 2012

pečené kuracie stehienka po dlhšej dobe a vývar z nedele 🙂

nelinka0401
2. okt 2012

ahojte.tak dnes desiatovú polievku. dúfam,že zostane aj do zajtra 😀 malá sa naje v škôlke a potom si spravíme asi krupicu.už sme ju dlho nemali 😉

rosannar
2. okt 2012

dneska čínske cestoviny s mäskom z nedeli, aby sme nejedli len to isté 😀

titkovamiriam
2. okt 2012

vcera som robila cestoviny s tvarohom a slaninkou,dnes masko na uncle bens a zemiaky,polievka zeleninova 🙂

tin007
2. okt 2012

Dnes budeme mat jednoduche jedlo, pecene zemiaky, k tomu zakysane mlieko a zeleninovy salat; masozravci (ako mm) maju smolu ;)

womankc
2. okt 2012

@tosijo ja som teraz urobila asi dvadsať balíkov do mrazničky, ja robím - mleté mäsko drvený kmín, majorán, vajíčko, soľ, trošku cesnaku / roztlačiť 2-3 strúčiky/ a napučené ovsenné jemné vločky a navarenú ryžu / pol na pol/ - môžeš dať miesto toho aj len ryžu uvarenú . Ja momentálne musím dietnejšie , takže aj korenín som dala menej - ty môžeš pridať aj mleté čierne a nové korenie , posekanú cibuľku najemno, vegetu ak máš rada poprípade aj trošku muškátového orieška , ale len tak štipku, budú pekne voňať a môže byť aj najemno nasekaná petržlen. vňať . Naplním do paprík a dám do sáčkov po 4 kusy a do mraziaku. Sú také ako čerstvé a môžeš ich piecť v rúre podliate parad. šťavou, alebo klasicky variť v omáčke , to už ako máš rada