Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

sisanka
23. nov 2012

ja som dnes robila telaci vyvar s cestovinou pre deti a nakoniec ho jedol len manzel 😀 a druhe boli halusky s kapustou a slaninkou 😉

skarabeus1111
23. nov 2012

@olo2003 paanecku, tie sulance, MNAAAM ♥

lululka555
23. nov 2012

moja premierova vichyssoise,vyborna odporucam a palacinky 🙂
pekny vecer 🙂

natal12
23. nov 2012

@danielaj tak vieš prvý krát nevedela som nó 😒 😅 a inak k tej bábovke bože mne sa nič pomaly neušlo 😠 taká fantastická je že zajtra robím dalšiu 😀

natal12
23. nov 2012

@lululka555 šupni sem jednu palacinôčku 😀

lululka555
23. nov 2012

@natal12 😉 keby sa to dalo ,takto po drate,tak uz ju tam mas

lululka555
23. nov 2012

@levandullka nakoniec som dala asi 2 lyzice smotany,je vyborna 🙂

smejkoh
23. nov 2012

hribova polievka, plnena paprika

mysiatkoo
23. nov 2012

@lululka555 ako robis palacinky?

briketa
23. nov 2012

farro (druh zrna) s divymi hribikmi, spenatom a parmezanom. kludne sa to sa spravit aj s kuskus, uz som skusala.
recept som nasla v casaku, je skvely
3PL oliv. oleja
1 nasekana salotka
1 hrncek farro
1/4 hrnceka sucheho bieleho vina
3 hrnceky kuracieho vyvaru
hrubozrnna sol
12uncii divich hribov
1 zvazok spenatovych listov odstonkovanycy
1/4 hrnceka nadrobeneho kvalitneho parmezanu

"Oslahneme" 🙂 salotky na 1 PL oleja, na strednom ohni asi pat minut. Pridame zrna a pokracujeme 1 minutu. Pridame vino a premiesavame kym sa nezredukuje vino na polovicu. Zalejeme vyvarom. Obcas premiesame a prikryte dusime 35-40min.
Medzitym orestujeme hribiky s v rure so zvysnym olivovym olejom na 220 stupnoch 20-22 minut, kym nie su takmer chrumkave a zlatohnedej farby. posolime, ja aj popaprikujem.
Zase ohrejeme farro na strednom ohni a pootm pridame cerstvy spenat. Dolozime orestovane hriby a nadrobeny parmezan.
Hotovka.

briketa
23. nov 2012

fotky so zabudla 🙂

briketa
23. nov 2012

a toto je farro

bellada
23. nov 2012

dnes bol peceny zajko a zemiakova kasa

ibajeho
23. nov 2012

@lululka555 ahoj mozem ta poprosit o recept na tie medovnicky co tu tak vychvalujete? Pisala si ze mas ze ho mas na polovicnu davku takze preto ziadam teba. Dakujem pekne

mirage
23. nov 2012

@womankc Skoda ze som si toto neprecitala pred tyzdnom, ked som do anansoveho kolaca tiez nedala prdopec. Bolo to takmer nejedle a skoncilo u sliepok.

lululka555
23. nov 2012

@mysiatkoo ahoj ja od oka,nevazim nic na palacinky,nalejem mlieko (od oka ) podla toho kolko ich chcem,dam 1 vajicko,1 zltok,1 vanilku,aj trosku cukru a hladku muku,vyslaham take stredne huste cesto je to. 😉 a stipku soli

lululka555
23. nov 2012

@ibajeho moj recept je takyto: 500g hladkej muky T650,225g praskoveho cukru,180g med,3 vajcia 1 a pol caj.lyzicky sody bikarbony,2PL pernikove korenie,trochu struhanej citronovej kory.Muku zmiesame s cukrom a sodou bikarbonou,pridame citr.koru a pernikove korenie,urobime v strede jamku a nalejeme tekuty med a rozslahane vajcia.Vymiesime poriadne rukami a dame do chladu na tmave miesto zriet...Ja som ich uz piekla minule vianoce a su super. 🙂

ellise
23. nov 2012

zítra nejspíš lasagne

levandullka
23. nov 2012

@briketa Uzasny receptik a dokonala fotka 🙂. Co ine by sme mohli od teba cakat 😉. Urcite vyskusam s kuskusom (ak nezozeniem faro) 🙂

mia258
23. nov 2012

Dnes len tak narychlo, medovy kolacik s orechmi a rumom 😵

efci
23. nov 2012

@mysiatkoo ja mam dobre palacinky ak by si chcela vyskusat: 250 g muky, 500 ml mlieko, 3 vajcia, 2 PL olivoveho oleja, 1 vanilkovy cukor (nemusi byt ale ja davam pre vonu). Nelepia sa, netrhaju, jemnucke su 🙂

chorale1
23. nov 2012

@rastulka môžem sa opýtať na akom veľkom plechu je to robené? idem to zajtra vyskúšať, niečo podobné mám aj ja len tam ide viac jablk a nejdú tam orechy a je moc mokrý ten koláč. tak idem vyskúšať tento a navrch dám šľahačku s čokoládovou polevou 🙂

nelly3
23. nov 2012

takze rychla vecera, moc cez tyzden nevarim, len take rychlovky alebo polievky, dnesna vecera - varene zemiaky, brusnicova omacka(kupena he-he) a grilovany hermelin (na panvicke bez oleja) 😉

tortelinka
23. nov 2012

@lululka555 co je to za polievocka? nebude receptik?

mysiatkoo
23. nov 2012

@efci @lululka555 dik baby... Ja som naposledy robila 3 2 1, ale zdali sa mi dake mastne, tak xcem skusit ine..

michaelamilan
23. nov 2012

@lululka555 môžem poprosiť receptík na polievočku??????? Vyzerá mňamkovo 🙂

mata1001
23. nov 2012

ahojte tak my sme dnes mali - knedla a hovadzi madarsky gulas...a este som sa tesila ze bude aj na zajtra a moj mm to vsetko zjedol...ach jaj...zajtra zase varit... 😝 😝 😝

alexandrakiara
23. nov 2012

@briketa mnamka vyzera to bozsky uz mam napisany recept ale kde zozeniem to farro?

milenka74
23. nov 2012

@briketa prosim ta nevies ci je to bezlepkove? vyzera to zaujimavo 🙂