Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

michaela1711
10. jan 2016

my máme dnes guľky plnené udeným mäsom k tomu kapusta a osmažená cibuľka

m_ij_ka
10. jan 2016

naše raňajky vianočka s maslom a džemom, kakao 🙂

lentilka46
10. jan 2016

u nás dnes kuracia polievočka a fašírky so zemiakovou kašou

jukov
10. jan 2016

dnes kuracia polievka, pečené kuriatko, zemiaková kaša

timea7
10. jan 2016

@michaela1711 prosím ťa, guľky robíš zo zemiakového cesta?

lucya87
10. jan 2016

Morcacie stehno pecene zemiaky s cherry rajcinami a cuketa na masle 😊

michaela1711
10. jan 2016

@timea7 ano klasika zemiaky, muka, vajce a soľ

usmiateslniecko
10. jan 2016

Slepacia polievka s rezancami, peceny kapor pre muza a ja mam lososa na masle s baby spenatom

m_ij_ka
10. jan 2016

kyslá fazuľová polievka, kuracie prsia na prírodno, ryža , opražená cibuľka 🙂

zuzka56
10. jan 2016

Sosovicova polievka na sladko, fašírky s pyré a uhorková šalátik ako dezert babovka

timea7
10. jan 2016

@michaela1711 ďakujem, peknú nedeľu 🙂

betka239
10. jan 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

dnes sme mali na obed slepaciu polievku, taka klasika a zemiaky s kuriatkom 🙂

lucianka01
10. jan 2016

u nás dnes: hovadzia polievka so slížami, knedľa, maso a kapusta. Kapusta na želanie dvojaká - so sudovej pre manžela a pre nás z hlávkovej kapusty.
Zo včera máme ešte tortu a zákusky, takže dnes mám o robotu menej. 😝

reni1512
10. jan 2016

Dávam inšpiráciu 🙂 zase niečo nové vyskúšané, fajné 🙂
Polievka - fazuľová
Druhé jedlo - Bratislavský tokáň
Koláčik - Dvojfarebný kokosový

TOKÁŇ:
Potrebujeme - bravčové stehno, cibuľa, olej, červená paprika, soľ, vegeta, čierne korenie, šampióny, kyslá smotana, paradajkový pretlak, hrášok.
Cibuľku si opražíme, pridáme mäsko, opečieme, posolíme, okoreníme, pridáme č.papiku. Podusíme. Keď trocha zmäkne pridáme pretlak, šampióny a hrášok a dusíme do zmäknutia. Na konci zjemníme trošička mliekom. Po miernom vychladnutí pridáme kyslú smotanu, premiešame.
Podávala som to s hranolčekmi a ryžou + navrch na hotové mäso dáme lyžičku kyslej smotany.

KOLÁČ:
(1hrnček = 3dcl)
Potrebujeme:
2 hrnčeky polohrubá múka
1 hrnček mlieka
1/2 hrnčeka oleja
1 hrnček prášk.cukor
1 prášok do pečiva
2 vajcia
kakao (do druhej 1/2 cesta)

Posýpka:
1 hrnček prášk.cukor
1 hrnček kokos

Na vrch:
čokoláda
šľahačková smotana

Celé vajcia si vyšľaháme s pr.cukrom, primiešame ostatné suroviny. Na plech si dáme papier na pečenie, vylejeme 1/2 cesta a do druhej 1/2 pridáme lyžicu kakaa. Vylejeme zvyšok na plech. Na vrch dáme posýpku a pečieme na 200st.C, cca 30min. záleží od rúry. Po upečení hneď polejeme šľahačkovou smotanou (nešľaháme, rovno ju nalejeme navrch tekutú). Môžme ozdobiť čokoládou.

michaela1711
10. jan 2016

@timea7 ďakujem aj tebe podobne 🙂

petrak20
10. jan 2016
Používateľ petrak20 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petrak20.

@reni1512 vyzera to dobre, vyskusam niekedy 🙂

trudka4
10. jan 2016

Dnes k obědu : Vídeňská rostěnka z domácího býka na červeném víně, s rýží a smaženými cibulovými kroužky v těstíčku.

autumn11
10. jan 2016

kalerábová polievka s krupicovými haluškami a dubákové rizoto s parmezánom. Ak sa mi bude chcieť tak vecčer budú ako dezert palacinky s nutelou.

paulakolla
10. jan 2016

@lussy666 Mna este napadaju veci nie S chlebom,ale V chlebe,alebo Z chleba🙂 Napr. vydlabat chlebik a nahadzat don chladnickovy chaos(klobaska,parok,slaninka,vajicko,rozna zeleninka a bud zaliat syr.omackou,alebo nastruhat syr a trochu zapiect.Striedku poopekat pomimo.Alebo z chleba nakrajaneho na kocky a podobneho co duum dal bordelu😉 upiect take ako plnku,ci slany kolac(zaliate vajickami s kys.smotanou).

paulakolla
10. jan 2016

@1977 Ja som robila uplne bez vsetkeho.Len cisto jablka osupane a rozstvrtene podlejeme v hrnci vodou a varime domaka. Rozmixujeme,naplnime sklicka a zasterilizujeme.

sono2
10. jan 2016

My dnes pečienka, taký sos K tomu robím z kečupu A korenín chili, čiže to neni čista pecienkova chuť plus ryža A kuracia polievka, zajtra to isté A utorok buď stehno morčacie alebo kačacie prsia A zemiacky

m_ij_ka
10. jan 2016

naša večera šišky s džemom 🙂

siska53
10. jan 2016

Kuracia polievka,pecene stehna a ryza s uhorkami.
A robila som.taku piskotovu tortu zo spaldovej muky,navrch tvaroh,ribezle (zo zaharady) a cucuoriedky a zelatina.

Este predtym sme mali aj zeleninovu polievku s haluskami, opekane zemiaky so zapekanym kuracim masom,pecene zemiaky s acidkom ci ryza s mungom a cervenou sosovicou a nastruhanym syrom,polievka brokolicova kremova.

U svagrinej vcera bol borsc alebo zeleninova polievka s haluskami krupicovymi a deti mali parene buchty,my sme si mohli vybrat cestoviny s lososom.a.smotanou alebo grilovany udeny ostiepok s brusnicovou omackou (z billy) zemiakmi.

slimstar
10. jan 2016

Kurča plnené citrónom na rozmaríne podľa Jamie Oliver
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/1653-kur...

danulaus
10. jan 2016

Raw jednohubky pre navstevu,mnaam(dip je rozmixovane avokado a hrstou cerstveho spenatu a jednym strucikom cesnaku🙂

rakywanda
10. jan 2016

kuracia polievka, paprikáš s haluškami, teraz palacinky a obložené chlebíčky
zajtra chcú rybie prsty (v rúre) s ryžou, seba vidím na zeleninový šalát s pohánkovými plackami

zuzka56
10. jan 2016

Baba Ghanoush na večeru

zara0201
10. jan 2016

Viedenský rezeň, k tomu bezlepkové špagety s kečupom a parmezánom. Špargľová polievka. Makovo orechový koláč bez múky.

sharmana
10. jan 2016

Pečená kačka, knedla a kyslá kapusta 🙂

nikushkasa
11. jan 2016

Dnes som sa rozhodla, ze sravím kremovu kukuricovu polievku s pecenou paprikou a bola fakt vyborna 😀