Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

jukov
25. máj 2017

Dnes lečo, zajtra karfiolovo mrkvová polievka, morčacia sekaná, slovenský zemiakový šalát, sobotu dojedáme, neďeľa kuracia polievka, grilované kuracie stehná, tarhoňa, čalamáda aj ovocný kompót

roomaa
25. máj 2017

@kim12345 jeeej ďakujem ti veľmi pekne za recept. Aj keď takto neskôr odpisujem ale idem si ho prepísať do písanky a niekedy túto dobrotku skúsim aj ja pripraviť🙂

jance333
25. máj 2017

na večeru u nás retro klasika paradajkový šalát. u nás asi jediná výnimka, kedy beriem na milosť majonézu (i tak ju trošku riedim kyslou smotanou) a diétnu salámu (skúšala som nahradiť kvalitnou drahou mäsovou šunkou, ale neni to ono).
ten šalát milujem od detstva a už sa dajú kúpiť aj chutné paradajky (z Maďarska), takže som neodolala.
https://www.mimibazar.sk/recept/16669-61360/fan...

m_ij_ka
25. máj 2017

na večeru tuniakové cestoviny

lilidix
25. máj 2017

podla receptu:
https://www.tinkinerecepty.sk/pecena-hliva-so-z...
aj ked teda to moje inak vyzera 😀
ja mam kuraci stejk a do zemiackov som pridala mrkvu, viac poru, cibulu som nedavala
zemiacky sa daju aj samostatne jest, su chutne, je to take ozivenie 😉

veronika_e
26. máj 2017

Ja dnes planujem spravit plneny vyprazany syr s hranolkami (ale nie kupovanymi), pekne zo zemiakov spravim a k tomu nesmie chybat zeleninova obloha🙂

libawet
26. máj 2017

včera som vyskúšala urobiť zmrzlinu, ktorej recept je na PIKAU alebo SALK-u ( pikao, salko ), výborná : dve šľahačky 30% ušľahať a pomaly zamiešať do PIKAA - jedna plechovka, vybrať do väčšej misy a v nej premiešať s ušľah. šľahačkou, preložiť do misky, ktorú je možno vložiť do mrazáku, nič už nerobiť, len nechať zmrznúť cca 4 hodiny. Fakt skvelá a dajú sa robiť rôzne obmeny, dnes skúsim vanilkovú zo SALKA.

jachin
26. máj 2017

Dnes po roku vyprážaná baza, hranolky👍

jachin
26. máj 2017

@libawet ja sa na nu dlhšie chystám, tak som rada že ju už niekto vyskúšal, môžem sa do nej pustiť...len nemám nejak špeci misky so mrazáku, tak dám tie misky od zmrzlín, hádam sa podarí

libawet
26. máj 2017

@jachin určite netreba špeciálne misky, čo máš doma, to dáš. Chcem vyskúšať aj s jahodami, že ich rozmixujem a pridám do SALKA, do toho tie šľahačky....alebo s marhuľami, banánom, malinami....

jachin
26. máj 2017

@libawet no tak potom môžeš dať vedieť aj nám ostatným či to vyšlo..ja mám v pláne zatiaľ vanilkovú, a kedže máme aj domáce orechy ( aj vlašské aj lieskovce), urobím orieškovú.

jukov
26. máj 2017

@libawet s tým klasickým sladeným salkom zmiešať?

motiilik
26. máj 2017

Guláš s chlebom a francúzske zemiaky... 😉

katka708
26. máj 2017

Pórová polievka a zemiakovo mrkvove placky

jance333
27. máj 2017

na obed len bleskovka - špagety s paradajkami na masle a grilovanou baby cuketou a mozarelou a na zajtra pečiem na návštevy ku svokre a mamke makovo-jablkový koláč - taká stará klasika https://www.mimibazar.sk/recept/7478/jablcnik-s...

ankat
27. máj 2017

Hovädzi kotlikovy gulas a z casti mäsa aj hov.mexicky gulas s ryzou a kolacik z jedneho vajicka.

kvetakinderko
27. máj 2017

Dnes zahustená zeleninová polievka a bryndzové halušky, ak by niekto silno protestoval, ako alternatívu môže mať dukátové buchtičky 🙂 Zajtra vývar a segedínsky guľáš. Dnes sa doje čokoládový cheesecake s malinami, takže upečiem banánové sušienky s ovsenými vločkami a horkou čokoládou.

m_ij_ka
27. máj 2017

karfiolová polievka, ryža s hráškom, rezne, čalamáda

googlinqa
27. máj 2017

Hovädzí vývar včera bravčový perkelt kolienka dojedli sme hrstkovu

lily39
27. máj 2017

Plnena paprika a kuracia polievka.

m_ij_ka
28. máj 2017

šalátová polievka, pečená kačka, kapusta, lokše

googlinqa
28. máj 2017

Špagety mortadela syr

katka708
28. máj 2017

vývar z telacej kosti, cesnakové pečené kura, ryža, hlávkový šalát. ako dezert čučoriedkovo tvarohový koláč

m_ij_ka
28. máj 2017

lievance j malinami

lenuss84
29. máj 2017

Sobota:kuracia rezancova polievka a dojedli sme kuracie maso so zeleninou a ryzou

lenuss84
29. máj 2017

Nedela:polievka ta ista a halusky so syrom a smotanou sladkou a slaninkou
Dnes dojeme

libawet
29. máj 2017

@jukov áno, je tam aj recept, priamo na SALK-u a aj PIKA-u.

m_ij_ka
29. máj 2017

šampiňónová polievka, cestoviny s kuracím mäsom

mariamaria88
30. máj 2017

zeleninova s bulgurom,zapekane morcacie rezne so smotanou a pecene zemiaky

bluff
30. máj 2017

Rybacie tacos v kukuricnych plackach s domácou salsou a aioli.