Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

daniz
13. máj 2010

Tak pre 1 osobu: rozšľaháš 2 vajíčka s cca 1 dcl mlieka, trochou múky /3 pol.lyžice/, pridáš soľ, štipku prášku do pečiva a to čo chceš- šampiňóny, šunku, hrášok, kukuricu, proste všetko tak asi 2 pol.lyžice /môžeš aj kombinovať keď chceš napr.hubovo-hráškovú
dáš huby + hrášok. Zmes vyleješ na panvicu s rozpáleným olejom a pomaly pečieš. Môžeš aj otočiť / podľa potreby/ ako palacinku a ja po vrchu ešte postrúham tvrdý syr-na roztečenie. K tomu môžeš dať nejaký šalát alebo len kečup,tatarku, pochúťkovú smotanu.... čo chceš Dobrú chuť.

miracko
13. máj 2010

Cauko baby mozem sa pridat ??? takato tema tu chybala !!! 😀

iinuska
13. máj 2010

daniz, no vyskusam aj ja 🙂

daniz
13. máj 2010

babulina, iinuska nech sa podarí 😉 😉 😉 Ja to výborné a hlavne rýchle.

mukky
13. máj 2010

ozi ok 😉

cessy fíha,niekto sa zase má a je rozmaznaný 😀 😵 😵 😵 ,jasne že od mamky je najlepšie 😀 😵

my dnes máme vypražaný karfiol,americké zemiaky pečené v rúre a ak bude čas aj nejaký šalátik urobím

cessy
13. máj 2010

mukky ved ked zavolala ze nemam varit, ze si mam dojst zobrat, tak hned som maleho obliekala a auto startovala...
mne sa moc varit nechde 😒

mnaaaam karfiol to by som si tiez dala 😉

mukky
13. máj 2010

cess 😀 aj ja ľúbim karfiol 😉

najradsej mám s varenými zemiakami alebo kašou ale boli nedávno tak teraz na ne nemám chuť..

cessy
13. máj 2010

mnam aj kasu lebim, ved ja lubim v podstate vsetko 😅

mukky a spinkat???
uz davnejsie som si vsimla ze spinkavas cez obed s malym ze...

mukky
13. máj 2010

cessy ja lubim zemiaky,som taká kartošková 😀

malý už spinká hodinu,ja peciem zemiaky a pijem kávu,aj mm uz spí,chceme íst do mesta tak drobca som dala spať o dost skor ako inokedy

hej spávam s ním cez den 😀 😔 ,spí také 3-4 hodky,minule 4,5 😀 takze preto si mozem dovoliť ponocovať,chodievam spávať okolo 3.hod a cez den dospím 😀 ,ale nie vždy..

mukky
13. máj 2010

len vačšinou 😀 😀

cessy
13. máj 2010

nooo tak to ti zavidim, tento moj spi tak 1-2 hod a to ledva stihnem nieco porobit, teda cez obed vacsinou varim.
mas ty teda spachtoska maleho 😅

mukky
13. máj 2010

cessy no,je spachtoško denný ale on je neustale v pohybe,je velmi zivý aj von,vsetky deti cupitaju,alebo chodiia..my také takmer nepoznáme,len beh,beh,beh 😖
doma detto,ak nie je v stoličke na jedenie kde si kreslí,papá alebo kuk rozprávku tak len behá,takze sa unaví

cessy
13. máj 2010

jeeej to vazne.....a ja som si myslela ze to len moje dieta nevie kludne kracat.....stale len beha. aj ked sa ideme len tak prejst tak stale uteka on kracat ani nevie.poobede byvame aj 3-4 hodiny vonku a vecer aj tak ma problem zaspat 😒

henikav1
13. máj 2010

my sme si dnes spravili zemiakove placky, na veceru budu pecene klobasky, pyre a zeleny salatik a na zajtra si napacujem telacie masko

mukky
13. máj 2010

cess si mozme o tom napísat v ip 😀 aj ja som rada ze nie sme jediní 😝 😀
malý uz spí cez 4 dodiny 😕 ,mam chce ist do mestááááá 🙄 pojdem hop asi budiť 😔

heniv placky mozem kedykolvek,poprosím ta na zajtra mi sprav 😀

henikav1
13. máj 2010

mukky, este nam zostalo, mozes dobehnut kedy chces 😉
cessy, co budes piect, aku torticku?? ja rozmyslam na tej posvadobnej pre kolegynu a pre kolegov, raz neviem co mam spravit

kostri
13. máj 2010

kapustova s klobasou a hribami a klobaskou a udenym kolenom ,a este vanilkovy domaci termix

kostri
13. máj 2010

sak ten termix zvlast,nie do tej kapustnici 😕 😀

henikav1
13. máj 2010

kostri, aj som si to tak myslela 😀 😀 😀 😀

nikollette
13. máj 2010

Ja som akurát dovarila toto..
Okorenené kuracie prsia na kocky, s cestovinkami, s ladovým šalatikom a reďlkovkami. A k tomu dresing. (Smotana, 8strúčikov cesnaku, trolinku mlieka, čierne korenie, sladká paprika, soľ) a toto je výsledok 🙂

cessy
13. máj 2010

heni budem robit auticko ale neviem ci sa podari, ak sa podari tak zverejnim, lebo to je taka specialna poziadavka bratranca 😉

nikollette mnnaaaaaam nerob chute takto neskoro, ked naposledy papam o piatej 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅 hned by som si dala 😝

fiona8
13. máj 2010

ahojte
ja som dnes robila cestovinky s tuniakom, cibulkou a tatarkou....taky rychly salat mnam 😉

henikav1
13. máj 2010

my sme nakoniec k tej klobaske a salatiku mali hranolky, maly si objednal
cessy, tesim sa na fotky auticka 😉

daniz
14. máj 2010

Ahojte tak včera som sa rozhodla pre zemiaky na pokyslo s mäsovými guličkami /vypražené s ml. mäsa/ a bude aj nadnes 😉 😎

daniz
14. máj 2010

.... teda z ml.mäsa - ja som tuk !!!

womenne
14. máj 2010

Ja dnes varim zeleninovo-krupičnu polievočku,a niečo z mleteho mäsa asi Ikea guličky.

henikav
14. máj 2010

polievocku - zelenu strukovu fazulku na kyslo
telacie platky napacovane od vcera, dobre udusene, budu mnamkove jemnucke a k tomu ryzu s hraskom

monkula
14. máj 2010

ryža, kuracie rezne a čalamáda

henikav
14. máj 2010

monkula, mnam, calamada, to som nejedla uz par rokov, dobry napad, tento rok si nalozime

zajo79
14. máj 2010

kocky, co s telacim masom? nemate dobry recept?