Čo variť 14 mesačnému dieťatku?

basula30
30. dec 2014

Maminky obraciam sa na vas s prosbou o vaše skúsenosti s varenim pre skoro rok a pol ročne babo,...viem že už môže papat všetko ako my no veľakrát sa pozastavim nadtym že jeme stale dookola to isté a moja fantázia čo sa týka varenia je na bode mrazu..chcem vas poprosiť či sa nenájde nejaka dobrá duša a nenapise mi pár receptov nech sa trošku nakopnem...ďakujem krásne..🙂🙂

jana_eyre
30. dec 2014

tak zalezi na tom, co papa - ci ma este nejake potraviny, ktore si nezaviedla.. niektore mamicky napr. nedavaju paradajky, cibulu a podobne.. ja mam tiez 14mesacnu a davam jej v podstate vsetko, len nesolim, alebo solim malicko.. napr. dnes som robila kuracie na paradajkach s ryzou, velmi chutilo.. /cibulu, cesnak orestujes na oleji, pridas paradajky, kuracie maso a podlejes trochou vody, troska soli, podusis a uvaris ryzu/

u nas islo zavadzanie potravin rychlo, kedze mam starsieho doma - mladsia sa neda tak lahko odbit, ze ona nieco nemoze, zatial co starsi to papa.. 😉

siska53
30. dec 2014

@basula30 no..netusim co vsetko varievate... Kedze moja mladsia uz nechcela mixnute vobec (s asi 3zubami).,tak som varila vsetko co nam,len nesolene a nekorenene. Resp.malinko soli a bylinky k tomu.
Ja som v tom case uz aj raznici robila len som jej nedala ziadnu klobasu slaninu a korenie.
Dostala tam kopec zeleniny a morcacie masko. Pekne v trube.
Inak robievam vselico i kde je baklazan,patizon,bataty, hokkaido i cviklove jedla...tofu, pseno,jacmenne krupy,amarant,pohanku..spaldu...obcas spravim i sladky obed - palacinky (napr aj.zo spaldovej muky) zemlovka...ale nie casto ja tie sladke obedy velmi nemusim.. Raz som robila psenove sulance...
Tiez niekedy upadnem do stereotypu..dnes mali polievku z mrazenej zeleniny a ruzickoveho kelu a zavarila som krupicne halusky. Teraz z obycko krupice no zvyknem aj z inej -kukuricnejtu pouzivam aj ako prilohu.. Rozne maska na prirodny sposob a rybicky.. Mozes uz aj klasicku sosovicu a napr.mnohe jedla sa nemusia vyprazat mozu sa i piect v trube. Nie je tam tolko tuku. Skus kuknut i sikovnamamina.sk alebo sikovnamama.sk (neviem presne tu webstranku).
A vlastne uz aj perkelt mozes (akurat paprikou len postrasit),aj halusky (bryndze len trosku,ale mozes dat cottage namiesto toho..
My nevyprazame (malokedy),nedavala a nedavam huby a plesnove syry ,este ani kapustu nie (ale niekto uz dava).

sabina1975
31. dec 2014

@basula30 ahoj tiez mam 14 mesacnu dceru a papa to co my ak robim maso na stave tak ho len jemnucko osolim a ked je uvarene tak jej odoberiem a nam dochutim a papame skoro vsetko napr.plnena paprika v paradajkovej omacje ,privarky ,maso dusene,pecene,varene,zemiaky ( miluje ich pecene v rure s mrkvou a tekvicou hokaido) ryzu na slano aj na sladko proste vsetko to co my sme doma 4 dospely mam dvoch synov tak nemam cas varit jej a nam ked uz je vo veku ze by mala jest normalnu stravu a co sa tyka mixovanie niekedy jej mixnem tycovym polievku ma to rada ale zje aj jemne pucenu vidlickou

qtinka46
31. dec 2014

Ahoj urcite mas doma nejake kucharske knihy, tak si vzdy vyber nieco ine a ked uz mas jedlo skoro hotove tak odloz pre malu trosicku osol, ja to tak robim zo vsetkym co uvarim, pred dochutenim odlozim pre nu a papa vsetko co my, len menej soli, ked na sladko tak minimum cukru a to len trstinovy...

siska53
31. dec 2014

@basula30 je tu aj skupina varime detom od 1roka. Chces sa pridat? Neviem sice ci mozem ja poslat pozvanku ale ak chces,ked to nepojde mne,tak cez moderatorky..hm?

basula30
autor
31. dec 2014

@siska53 supis..to by som bola rada..🙂🙂

siska53
31. dec 2014

@basula30 pozvanku mas,mozno najdes nieco zaujimave,prip.sa da popytat mamiciek ktore poradia a mozno tam.najdes aj odpovede na este nepolozene otazky.🙂.
Pokojne sa pytaj. Aj ja tam chodievam,aj ked nie kazdy den.

michala11111
1. jan 2015

@siska53 ak môžem aj ja by som sa rada pridala do tej skupiny 🙂

janikes
1. jan 2015

@siska53 ahoj, mozem poprosim aj ja o pridanie..dakujem 🙂