Čo varíte po práci?

7. nov 2023

Zaujíma ma čo vy varíte po práci?
Ja mám prácu od 8 do 16 na jednu smenu, ráno utekám do škôlky a školy, po práci to isté. Doma učiť sa s deťmi a popritom variť plus ako tak upratať domácnosť.
Už mi dochádzajú nápady čo variť. V práci nemáme obedy ani ja ani manžel, takže chodíme domov hladný.
Dnes som robila narýchlo len vajcove chleby a bola som v obchode na nákup. Manžel chcel nech kúpim hotové jedlo že je ešte hladný tak som mu kúpila. A nechytilo mu to vyhodil to do koša že to smrdí a pohádal sa so mnou že čo som to za ženu že pri mne umiera hladom.
Dnes sme práveže nič nemali doma zásoby sme minuli preto som robila len vajcove chleby a utekala na nákup. Len už sa mi teraz nechce variť som utahana z roboty.
Poraďte čo varivate vy doma hlavne niečo rýchle a aby sme sa z toho všetci najedli.
Ďakujem

ravehami
10. nov 2023

@dadis hej na to som davala pozor, ono to skor bolo bez chuti, dala som snad 6 struckov a po cesnaku ani chyru ani slichu

leadan
10. nov 2023

Áno, to s tou mikrovlnkou nie je zlý nápad, aj keď nie som zástancom mikrovlnnej rúry. Ale je to z núdze cnosť, lepšie ako každý deň suché jedlo na obed. Aj keby som si ju mala sama kúpiť do práce za svoje. Veď si ju raz zoberieš, keby si odišla robiť niekde inde. Dnes kúpiš aj za 50eu mikrovlnku, a to teple jedlo stojí za to. Otázne je, kde robíš, či si ju tam môžeš priniesť. My mame v práci mikrovlnku, lebo jedna kolegyňa si nosí z domu stravu, ale ostatne sa stravujeme v práci. U nás sa varí, takže keby aj chceme gastráče, tak nám nedajú.

mamusa123456789
10. nov 2023

A manželovi by ruky odpadli keby išiel aspoň do obchodu? Nemôže uvariť on, keď sa učíš s deťmi a upratuje?
Zeleninové riroto, polievka s červenej šošovice, kura s ryžou, cestoviny

dadis
10. nov 2023

@ravehami Ja davam celu velku hlavku a davam aj susene paradajky (a na oleji z nich to robim)..oprazim to, zalejem trochou vody z tych cestovin a potom tie spagety do toho prasnem..ale aj tak najviac chutia po parmezane 😀, ten cesnak viac voni nez chuti..

barrborka
10. nov 2023

Ja odveci,ale napadla ma taká vec.
Chlap nám opravoval auto na ceste a o 12tej mu vola žena ,ktorá je doma a nepracuje,že som hladná,choď kúpiť obed
Tak chlap nechal robotu a utekal kupovať obed.
Doteraz máme úsmev z toho 😅

jasminet
10. nov 2023

nech muz vecer nalozi maso - raz mu ukaz co do marinady, nakrajat ho zvladne. druhy den vecer ho len opecte a urobre ryzu, zemiaky, tortilu z obchodu ohrej, nakrajat zeleninu tiez muz zvladne... pripadne nasolit kura a v rure sa hodinu same pecie. privarky na kopec sposobov - ked das konzervovanu sosovicu/fazulu, tak ozaj do 20 min hotove.

angelous1991
10. nov 2023

@tomasko27 mleté mäso si urobím zmes ako robím na fašírku napríklad . Cesnak . Mletá rasca majoránka. Korenie sol cibulka a vajíčko .. zmiesam a trocha struhanky nech sa nerozpadava .
Potom si na plech dám alobal … natriem ho olejom - to je dôležité aby sa mi nezalepilo mäso pri pečeni . No a mäso tam rozlozim na plocho .. cez stred dám vajíčko varené a klobasku alebo parky alebo čo máte radi vnútri môže byt vážne hocičo … a pomocou alobalu zdvihnem jednu stranu masovej placky aby sa mi to zvinulo. A tak sa snažím to pomocou alobalu naformovat do rolady . A peciem hodinu v rúre . V tom alobale. Roládu treba zvinut tak aby sa nedostal dovnútra alobal to sa ťažko vyberá potom 😉 hádam ste ma pochopili .

janamoto78
10. nov 2023

Akúkoľvek polievku, prívarok, párky, omeleta, tatarak s topinkami, hurky, špagety, slíže so smotanou, grilované kura, francúzske zemiaky, rizoto, žemlovka, ryžový nákyp, palacinky, placky… cez víkend uvar niečo, čo môžeš jesť aj na tretí deň a daj to do chladničky - segedín, kapustnica, guláš.

jaga61
10. nov 2023

@natalia_r chceš variť môjmu mužovi ty, keď máš nejaký problem😆

elizita
10. nov 2023

Prečo nechodíte na obedy v práci , normalne menu?Nevravím každý deň,ale aj 2x v týždni vypomoze. Aby som sa zdierala takto denne... pre mňa nonsense... To by ma muselo fakt že veľmi baviť..

natalia_r
11. nov 2023

@jaga61 nie, dik

jaga61
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia_r
11. nov 2023

@jaga61 ok