Čokoládovo kokosové guličky pre deti

mia2906
16. dec 2023

ahojte, viete mi prosim dat recept na overene cokoladove gulicky obalene v kokose? chceme to s malym robit, ale nemam dobry recept, do kazdeho sa dava rum a to by som nerada :D
alebo co teda pouzit miesto rumu? dakujem

egonsk
16. dec 2023

@mia2906 niekto dava miesto rumu iba rumovu esenciu, ale asi by som ani tuto variantu neriskoval radsej, nech nepoznaju taku chut male deti este, lebo inde si potom daju a budu rumove a to moze skoncit rozne.... A biela verzia kokosovych guliciek s orechom vovnutri by im nechutila?

alickapusinka
16. dec 2023

ja tiež rum nedávam. Dám šťavu s kompotu troška alebo smotany na šľahanie len tak nalejem alebo ovocný sirup.

lindous
16. dec 2023

My davame keksíky, pripadne ak zostanú nejaké koláčiky podrobené, pomlete orechy, kakao, maslo a stavu z čerešňoveho kompotu (čerešňu do stredu guličky) 😊

liz_lemon
16. dec 2023

toto je jednoduchy a velmi chutny recept, ziadny rum https://angiebakes.com/2013/12/19/nepecene-gast...

medda_beda
16. dec 2023

Ja dávam pomleté piškóty, džem, sirup, máslo, orechy, hrozienka (rum dávať nemusíš)

svetlonos
16. dec 2023

@mia2906
Ahoj,
pokial rum prevariš, alkohol vyprchá. Ako deti sme ich zboznovali, boli s prichutou rumovou bez alkoholu. Jedavali sme obcas aj rumove pralinky, neboli sme ziadni asociali a dnes zo mna nie je alkoholik 🙂
Ja mam v plane ten rum prevarit a dat trosku takeho. Inak nepijem, kedze stale kojim. V pohode dam aj 3 rocnemu a tiez tiramisu s bezkof kavou. Keby aj s normalnou obcas, tiez ok. Raz za zhorsky rok sa mu nic nestane, inak sa alkohol u nas nepije, i ked ho mame na rozdavanie 😁