Cviklová natierka

luciferka93
7. mar 2024

Ahojte, ako robíte cviklovu nátierku? s natierkovym maslom alebo s tvarohom? Ešte som ju nerobila, a neviem akú variantu zvoliť, že čo by bolo chutnejšie 🤔☺️

zuzanazu85
7. mar 2024

Ja by som dala tvaroh,ale skús obe varianty a uvidíš,čo bude chutiť viac 😊.

tatramatka
7. mar 2024

Ja davam cviklu vakuovo balenu, kt. jemne nastruham, pridam natierkove maslo a podla chuti cesnak, sol, korenie. Je vyborna, zatial chutila kazdemu kto ju ochutnal 😉

luciferka93
autor
7. mar 2024

@zuzanazu85 aj to je varianta 😄 sobotu návšteve spravím testovaciu ponuku 😄😄

luciferka93
autor
7. mar 2024

@tatramatka ďakujem, presne takúto som našla aj na nete ale bola tam cvikla uvarená, tu vakuovo balenu kúpim aj v tescu? Nikdy som nekupovala mame domácu, len tu sme zavarili, už bola maksia☺️

pralinka25
7. mar 2024

@luciferka93 ja to zarabam s lucinou. a super je k tomu feta syr a oriesky

luciferka93
autor
7. mar 2024

@pralinka25 akože k tomu zamiešať alebo zajedat? 🤔 Hneď som si to predstavila ako dekoráciu na kanapke ten syr a orech 😄

pralinka25
7. mar 2024

@luciferka93 ano ako dekoraciu to mozes dat. a este keby si silno moc chcela mozes aj kvapku medu.
robievam tak aj cviklove placky a cviklovy kolac na slano.

luciferka93
autor
8. mar 2024

@pralinka25 mňam, a nemáš recept prosím na ten koláč?😍

pralinka25
8. mar 2024

@luciferka93 poslem vecer alebo az zajtra. Mam to doma v PC a dnes pridem az okolo 21h ak by som zabudla zajtra ma kludne stuchni.🙂

tatramatka
8. mar 2024

@luciferka93 ano, vakuovo balenu cviklu kupis uz asi vo vsetkych vacsich potravinach (tesco, lidl, billa, kaufland…) al. ak mate svoju domacu, trosku ju uvar do makka. Ja som davala aj uplne cerstvu, neuvarenu, ale zase tu asi kazdy nemusi. My napr. jeme tuto cviklovu natierku, tak ze si ju klasika natrieme na pecivo a na vrch si dame este najemno posekane vlasske orechy a posypeme rimskym kminom (nie je to nasa rasca), inac ako takto to uz nejeme 😉

luciferka93
autor
8. mar 2024

@tatramatka práveže domácu už nemám sme ju zavarili bola už mäkká😄 vyskúšam to veru z tej vakuovo balenej už sme pre jeden cesnakové, tvarohové a všetkých takýchto tak vyskúšam ju zajtra spraviť, som zvedavá 😄

pralinka25
8. mar 2024

@luciferka93 toto je ten kolac tiez z tej vakuovej repy. kupujeme v lidli.

luciferka93
autor
8. mar 2024

@pralinka25 ďakujem mooooooc ☺️☺️☺️

pralinka25
8. mar 2024

@luciferka93 nemas za co 🙂. snad bude chutit. robievame to zvacsa na silvestra. take teple je to najlepsie.