Fúkané kokosové rožky - osvedčený recept

wolfina12
12. dec 2021

Ahojte žienky, Chcela by som vás poprosiť o osvedčený recept na fúkané kokosové rožky, nakoľko tie čo robím sa síce krásne nafúknu ale potom aj splasnú a nemám v strede tú dutinku :-/ ďakujem

miskakyska
12. dec 2021

125g hladkej múky
125g kokosu/orechov
1/2 kávovej lyžičky sódy bikarbóny
250g práškového cukru..dávam menej cca 200g-220g
125g masla

170 stupňov 10-15 minút
Jednoduché,rýchle a vždy sa vydaria..😊

liz_lemon
12. dec 2021

tieto su super, staci zamenit orechy za kokos https://varecha.pravda.sk/recepty/dute-orechove...

moniquer
12. dec 2021

FÚKANÉ KOKOSOVÉ ROŽKY
Suroviny:
200 gramov kokosu
250 gramov hladkej múky
400 gramov práškového cukru
1 čajová lyžička sódy bicarbony
250 gramov masla
Cesto je drobivé, nevadí to. Cesta dávame tak aby bolo zarovnané s okrajom formičky. Pečieme pri teplote cca 160°C cca 11 minút, alebo podľa skúseností s vašou rúrou.
Rožky pekne vychádzajú. Z rúry ich vyberáme, hneď ako chytia ľahučký nádych, ale stále by mali byť svetlé.
Teraz pozerám, že je to vlastne recept, ako dala myskakyska, ale aspoň vidno, že je dobrý a osvedčený 😉 👍

hori
12. dec 2021

@wolfina12 toto, co popisujes, sa moze stat z dvoch dovodov: 1. nedodrzi sa mnozstvo cukru - je to cukrove pecivo a ludi to zvadza dat menej, ale prave ten cukor to "drzi" nafuknute, 2. pecie sa pri vyssej teplote, nez je 170 °C (idealne 160°C). Alebo este mozno slabo natlačene do formicky...? Inak neviem, co by som poradila...

vierkainka
12. dec 2021

Môže sa prosim použiť miesto masla aj Hera,alebo Palmarin? ďakujem 🌻

moniquer
12. dec 2021

@vierkainka Moja mamina to robievala s palmarínom, tiež sú dobre, treba poskúšať a potom podľa chute robiť 🙂

wolfina12
autor
12. dec 2021

@hori o dakujem v recepte som mala ze 170° a kedze kazda rura pecie inak tak mozno tym to je ze tomu bolo vela.Lebo inak su krehke...leb to vnutro sa splasne :-/
Som ich robievala podla tohto receptu z lidl (https://kuchynalidla.sk/recepty/medvedie-labky-...)

wolfina12
autor
12. dec 2021

@miskakyska @moniquer žienky dakujem skusim tento rok tuto vasu novu variantu..

maggie1978
12. dec 2021

https://www.zenyvmeste.sk/vianocne-kokosove-roz...
Ja som robila tieto včera a super sa podarili.

loliki
20. dec 2022

@wolfina12 Autorka, podarili sa Ti nakoniec? Písala si síce pred rokom, ale mám ten istý problém. Či sa pečú na 150, či 160, po 10 min splasnu. 170 stupnov je už veľa, vtedy už za ten čas zhnednú.

loliki
20. dec 2022

Všetkým sa podaria???

miskakyska
20. dec 2022

@loliki neotvárala si rúru počas pečenia?

loliki
20. dec 2022

@miskakyska Nie. Najprv som si myslela, že je to spôsobené tým, že v el. rúre vypne kúrenie- prestane hriať. Ale nie, je to jedno. Po 10 min aj keď hreje rúra, nafúknuté rožky, košíčky, začnú padať. Dosiahnu maximum a potom idú naspäť.

moniquer
20. dec 2022

@loliki Akurát dopekám 😉 recept som dala vyššie, tuk som dala Palmarin, mama mi povedala, že s ním sa jej vždy vydarili. Piekla som na 160st cca 12min.

loliki
21. dec 2022

@moniquer Ďakujem. Budem skúšať ďalej. 🙂 Sú pekné biele.

hori
22. dec 2022

Mne splasli jeden jediný raz, keď som si povedala, že idem piecť “zdravú variantu” a dala som len polovične množstvo cukru - veľká chyba, ale už sa mi darí.
Akurat tento rok som zasa urobila blbosť - išla som piecť druhu várku a umyté formicky som nemala celkom vyschnuté, boli iba odkvapkane a nechcelo sa mi ich vytierat celkom dosucha… no čo vam poviem… nechcelo to po upeceni ísť odtiaľ von… 🫣🤷‍♀️

spratek
6. dec 2023

Ahojte. Chcem sa spýtať skúsenejších. Každý rok robím fukané rožky podľa toho istého receptu a raz nabehnú a sú duté, raz ostanú také, ako ich natlačím. Čím to môže byť? Záleží od toho, aký tuk sa používa? Alebo dĺžka pečenia, teplota? Muž ich má rád a mňa každoročne z nich šľak triafa. A cesto má byť sypké, alebo má držať pokope? Vopred ďakujem za každú radu.
Recept mám takýto pomer:
250 kokos/ orechy
250 hladká múka
250 maslo /smetol/ palmarin/ hera
1 cl sóda bikarbóna
400 pre cukor

loliki
7. dec 2023

@spratek Hm. Cez víkend to možno znovu vyskúšam. Každý rok jeden pokus. Toľko k mojim skúsenostiam. 🙂 Ešte keby som si pamätala, ktorý recept som skúšala vlani. Musím kúpiť práškový cukor.

loliki
9. dec 2023

@spratek Môj tohtoročný pokus sa vydaril takto: 1. plech pečený pri 160 stupňoch 10 min - hnedé, spľasnuté po 5 min, 2. plech pri 150 stupňoch bledé, spľasli až ku koncu 8-10 min, 3. plech pri 140 stupňoch - biele, pomaly sa nafukovali, vydržali 12 min v trúbe, neprepadli, nespľasli, dá sa povedať, že zostali nafúknuté. Takže to bude teplotou. Recept som robila podľa moniquer. Ešte by som vyskúšala aj s 250 g kokosu, či bude nejaká zmena.

moniquer
10. dec 2023

Dnes som piekla orechové rožky na 150st cca 13-15 minut, krásne sa nafukli a aj také ostali, len som sa pozabudla a viac som naplnila formičky, stačí len do polky, preto sú trochu vybehnuté z nich. Zaleží aj, či sú formičky menšie alebo väčšie, podľa toho treba aj prispôsobiť dĺžku pečenia, nech sú radšej viac ako menej a vo vnútri tým pádom neprepečené, moje majú 7,5cm.

loliki
10. dec 2023

@moniquer Sú ukážkové, krásne. Aj ja som robila orechové, na 150, ale niektoré padli. Koľko dávaš cesta do formičiek? Ja som robila košíčky. Rozmýšľam, či som nedala málo cesta a či nepadajú kvôli tomu, že ako sa nafúknu, sú pritenké a neudržia sa. Či...? Aký tuk si dávala?

moniquer
10. dec 2023

@loliki Praveže, ako som písala a aj je vidieť, že ako rástli a formičky sú naklonené, tak cesto išlo dolu, musím nabudúce plniť len "väčšiu polovicu" 😉 aby boli bez toho kraja. Inak sú pekne duté, len naozaj treba nechať ich prepiecť. Predtým som mala iné formičky, boli plytkejšie, tam sa tak nenadvihli. No, je to vcelku malá cukrárska alchýmia 😀 Používam už len Palmarín, v tomto recepte som tak zvyknutá - mamina mi tak odporučila 🙂

katulka027
11. dec 2023

Neviete,čo by sa dalo spraviť z takého cesta?mne sa to nedarí ale že vôbec
Je mi ľúto čerstvé cesto vyhodiť.

moniquer
11. dec 2023

@katulka027 Viem, nevzdávaj to ešte! 😉 viem, že je to o nervy, človek sa s tým prple hodiny a nič z toho... skús znížiť teplotu napríklad alebo menej plň formičky, proste poskúšaj, predsa len, každá rúra pečie inak, formičky sú tiež rôzne, na to treba brať ohľad.

loliki
11. dec 2023

@katulka027 Upiecť a zjesť. 🙂 My sa vždy potešíme, že sa niektoré nevydarili, lebo tie sa neodkladajú. Tie sa hneď môžu zjesť. U teba bol aký problém, čo sa nepodarilo?

jakubrianka
21. dec 2023

@hori ahoj, fomičku plníš doplna?

hori
21. dec 2023

@jakubrianka nie, plním tak, aby bola priehlbina. A dobre utlacim.

jakubrianka
21. dec 2023

V strede priehlbina a cesto po bokoch?