icon

Ghee - maslo. Ako ho robíte vy?

avatar
livia32
24. máj 2018

Baby, ako robievate ghee? Ževraj sú dva spôsoby. Ja zbieram postupne dole penu.
Ale aký je ten druhý spôsob, netuším, ani či je vhodnejší vzhľadom k zdravotným benefitom.
Máte skúsenosti?

avatar
tenerifka
24. máj 2018

Neviem o tom druhom sposobe, ale viem o tretom-kupis v bio obchode uz hotove ghee a mas po starosti

avatar
livia32
autor
24. máj 2018

@tenerifka áno, ale je to dosť drahé.

avatar
tenerifka
24. máj 2018

@livia32 ano, viem, ale ked kupis velke balenie, nakoniec zistis, ze ti naozaj dlho vydrzi

avatar
tenerifka
24. máj 2018

@livia32 nebudes ho neskor tak casto konzumovat...to len zo zaciatku a potom zistis, ze maslo je aj tak chutnejsie

avatar
livia32
autor
24. máj 2018

@tenerifka nesúhlsím 🙂

avatar
tenerifka
24. máj 2018

@livia32 ghee je fajn, ale fakt ti polkilove balenie vydrzi dlho, ved pouzivame aj ine tuky, najma kvalitne oleje....mne polkilove ghee vydrzi aj mesiac

avatar
tenerifka
24. máj 2018

@livia32 ghee je fajn, ale fakt ti polkilove balenie vydrzi dlho, ved pouzivame aj ine tuky, najma kvalitne oleje....mne polkilove ghee vydrzi aj mesiac

avatar
sisaka
24. máj 2018

@tenerifka hlavne sa ghee nehodí do každého jedla, ja tuky striedam a nemíňame ich mesačne na litre (najviac ide určite olivový ) neviem si predstaviť konzumovať take množstvo, žeby som si ho nemohla dovoliť kúpiť 🙄

avatar
livia32
autor
25. máj 2018

410ml ti vystačí na mesiac? Od Powerlogy stojí 13 eur. 410 si viem vyrobiť z 2 balení masla po 250gramov a tie dokopy stoja 4 eurá. Pre mňa je 9 eur veľký rozdiel. Za 9 eur už mám poriešené raňajkové kaše pre malého na mesiac.

avatar
tenerifka
25. máj 2018

@livia32 aha.....no tak to je ine,ak mas az taku financnu tieseñ, len otazka potom je, ako kvalitne je ghee z obycajneho masla( nie bio), kde kravy boli krmene GMO sojou a dopovane roznymi liekmi.....vraj z celeho zvierata sa tieto svinstva najviac ukladaju prave v tuku