Grilovanie bravčového mäska

macik34
26. júl 2018

Ako ugrilovat krkovicku? Tak, aby bola makucka. Mam ju predpiect v rure a potom na gril /klasicky, drevenne brikety/. Alebo mate nejaky recept na nieco ine - pre chlapov. Nie kuracie, cuketu..

suve99
26. júl 2018

Dôležité ju dobre namarinovať, nemá sa rozklepávať, grilovať na slabšom plameni z každej strany 3-4 minúty...

suve99
26. júl 2018

marináda : 4 lyžice dijonskej horčice
1 lyžička drveného farebného 4 korenia
8 strúčkov cesnaku /alebo podľa chuti/
1 lyžička kopcovitá mletej sladkej papriky
4 lyžice oleja
1 lyžica čerstvého rozmarínu
podľa potreby trochu suchého bieleho vína alebo trošku borovičky

Alkoholu sa báť nemusíš, pri grilovaní sa vyparí....

macik34
autor
26. júl 2018

@suve99 mala som v plane pivo. Ale 3-4 minuty, to je dost? Nebude tvrda?

suve99
26. júl 2018

@macik34 nebude, ale marinuj ju aspoň 24 hodín...čím dlhšie je mäso v marináde, tým menej času na grilovanie potrebuje, bude sa Ti rozplývať na jazyku..robievam na firemné grilovačky a vždy bola výborná

macik34
autor
26. júl 2018

@suve99 a keby ju predpeciem v rure, to by nebolo dobre?

suve99
26. júl 2018

@macik34 myslíš bez marinovania ? Bude podľa mňa húžvová, najmä ak nevieš pôvod mäsa..marináda ju fakt zjemní

fokuska
26. júl 2018

@macik34 Preco ju chces predpekat v rure? Na grile sa urobi najlepsie, bude makkucka, jemna, stavnata.

macik34
autor
26. júl 2018

@fokuska nase prve grilovanie.. bude nas vela a mam z toho obavu. Prave, aby nebola sucha, tvrda.. 3 minuty mi pride malicko. Bude to obycajny zahradny gril na drevenne brikety

fokuska
26. júl 2018

@macik34 Aha, chapem 🙂 Myslim si, ze predpecenim to len pobabres. Ak krkovicku nechas marinovat niekolko hodin, tak ver, ze na grile ju staci piect 5 minut z jednej a z druhej strany a bude skvela. A ak sa ti zda malo, tak pec trosku dlhsie. Tym, ze je mastenjsia, sa tak nevysusi, lebo ta mast sa bude postupne vypekat.
Skus 5 minut z jednej a 5 z druhej strany, jeden kusok vezmi z grilu a v strede rozkroj - ochutnaj a uvidis ci este piect dlhsie ci nie ;)

My vzdy robime takto a je chutna, stavnata, makka 🙂

janinna08
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajajajka
5. mar 2020

@janinna08 poptodim ta nedavat vsade reklamy 🙂