Hľadám recept na muffiny z mikrovlnky

pami27
3. jún 2012

Dobrý deń, dnes som si kúpila silikónovú formu Tescoma na 6 ks muffinov. Doma som zistila, že sa dá použiť aj na pečenie v mikrovlnke. Máte nejaké rýchle recepty na muffiny v mikrovlnke?

eva7780
3. jún 2012

@pami27 ja som sice nepiekla este v mikrovlnke,ale najdes kopec http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19539 ,ja peciem radsej v el. rure

pami27
autor
3. jún 2012

@katren Tieto recepty som si už pred tým našla. Hľadám aj nejaké iné. Ďakujem

ibajeho
4. jún 2012

Mna by celkovo zaujimali recpty na kolace z mikrovlnky nielen mafiny 🙂

katren
4. jún 2012

@ibajeho treba pozriet mimibazar a googla 😉

ibajeho
4. jún 2012

@katren no skor som chcela nejake take ze osvedcene nech poradia vies, lebo najst si len tak recept to naozaj vie kazdy, ale ked uz ma niekto s tym skusenost a navyse dobru tak vtedy to cloveka viac zaujme 😉

katren
4. jún 2012

@ibajeho ale na mimibazare sa davaju iba osvedcene 😉 bo tam pisu tie, co uz ich robili 😉

ibajeho
4. jún 2012

@katren ale hej ale napr som uz robila z mmb par receptov ze co mali v oblube 20ti navstevnici a ked sme to jedli tak sme to museli vyhodit lebo sa to nedalo jest. Takze uz ani na toto sa nespolieham 🙄

katren
4. jún 2012

@ibajeho 😀 aj to sa stava 😀 😀 😀

ibajeho
4. jún 2012

@katren sak prave 😀 pri niektorych som sa ale aj zalizovala, nemozem krivdit 😉

pami27
autor
7. jún 2012

@ibajeho
Ahojte, včera a pred včerom som skúšala tieto recepty:
Prvý:
2 hrnčeky múky (polohrubá)
1 hrnček mlieka
0,5 hrnčeka oleja
0,5 hrnčeka cukru
1 prášok do pečiva
1 vajce
1 vanilínový cukor + kakao + na kúsky nakrájaná čokoláda
750 W asi tak 5-6 minút

Druhý:
Tie isté suroviny ako v prvom, ale bez kakaa a vanilk. cukru
Pridala som do toho 2 čajové lyžičky perníkového korenia, čokoládu a na drobno nakrájané jablká posypané škoricovým cukrom
750W tiež 5-6 minút

Druhý recept mi viac chutil, v tom prvom mi chýbalo niečo šťavnaté.
Mám formu na 6 ks muffinov. Keď som zmiešala suroviny, mala som toho tak na cca 9 ks, tak som to robila na dva krát. Tá druhá várka (posledné 3 ks) sa mi tak nepodarila. Zistila som, že keď ich je v mikrovlnke menej, upečú sa rýchlejšie, čo ma pred tým nenapadlo a tak boli vnútri suchšie.

Ak máte nejaké recepty aj na iné koláče, alebo knedle z mikrovlnky, napíšte, budem rada.

ibajeho
7. jún 2012

@pami27 ja ale nemam formu ziadnu do mikrovlnky a tak neviem co do nej pouzit na nejaky kolac? Staci aj nejaka umelohmotna miska, alebo maly pekacik co ide do truby? Ci pokial nemam len do mikrovlnky tak to radsej ani skusat nemam? 😅

pami27
autor
8. jún 2012

@ibajeho Tak to neviem.... asi radšej kúp formu

bianka1230
14. aug 2012

3 Pl lizicky muky polohrubej
3 Pl lizicky oleja
3 Pl lizicky mlieka
1 lizicku malu dezertovu prasku do peciva
a mozte dat aj ovocie pecieme pri max stupni v mikrovlnke na 3-4 minutky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀