Kde mám kúpiť lososa na sushi?

10. jan 2023

Milujem sushi a chcem si to robit aj doma ale bojím sa zdravotnej závadnosti lososa. Kde kupujete lososa ak robievate sushi doma? Viem že riziko je vždy aj v reštaurácii, ale netuším kde kúpiť kvalitnú čerstvú rybu. Klasické reťazce? Metro? Nejaké internetové obchody?

luccija
10. jan 2023

Kupujem v Metre alebo priamo v Rybe predajni

zoe_2
10. jan 2023

Metro jedine

autor
10. jan 2023

@zoe_2 ďakujem a kupujete také tie čerstvé z toho pultu s ľadom?

annm81
10. jan 2023

Rozhodne by som do domáceho sushi preferovala kúpiť mrazenú rybu. Nielenže sa na Slovensku k skutočne čerstvej rybe dostaneš ťažko, ale nízke teploty zabijú aj parazity.

baska_nice
10. jan 2023

v Metre? kde by som nasla taky obchod? ja osobne som teda este o nom nepocula. tiez by som chcela skusit a popravde v obchodnych retazcoch taketo typy potravin nerada nakupujem🙂

kaktusik007
10. jan 2023

@baska_nice www.metro.sk

prave v cerstvych rybach je to naozaj top, co sa tyka cerstvosti. Vozia kazdy den okrem nedele ;)

zoe_2
10. jan 2023

Ano urcite cerstvu v metre z toho pultu, rozmrazenu rybu by som surovu nejedla

ivicka0502
10. jan 2023

tak ja kupujem aj kauflande lososa a robíme z neho sushi a ešte sme tu a ani raz sme nemali zlého. nJa by som zase nekúpila mrazenú rybu. radšej si počkám kým dostanú čerstvú zásielku.

annm81
10. jan 2023

@zoe_2 Prečo nie? Nie som si istá, ale nemá EÚ náhodou stanovenú normu, že každá ryba predávaná na surovú konzumáciu musí byť zmrazená, teda že každé sushi z reštaurácie alebo supermarketu môže obsahovať len premrazené surové mäso? Rovnako je to podľa mňa aj v USA, Japonsku a ďalších krajinách. Rybie farmy subezpečnejšie, ale jesť z divočiny ulovenú surovú rybu je šialenstvo.

autor
10. jan 2023

@annm81 o tomto som ani nevedela, že je to bezpečnejšie. Nevyznám sa v tomto odvetví ani trochu a tiež som si myslela že rozmrazené ryba by sa surová nemala ale nemala som na to žiadny relevantný dôvod. Nabudúce kúpim mrazenú alebo premrazim. Myslite že klasická mraznička na -18-24 bude stačit?

annm81
10. jan 2023

Len tak zbežne som si to teraz pozrela a tá norma EÚ sa zdá existovala, ale už neplatí pre ryby z fariem. Ale áno, mraziť ryby je bezpečnejšie kvôli parazitom. Na chuti sa to neprejaví - reštaurácie to robievajú bežne z mrazených rýb. Ako odchrana pred parazitmi za odporúča až 7 dní pri ‐20°C. A keď už tú rybu aj tak ideš mraziť, je jednoduchšie ju kúpiť rovno mrazenú - bude paradoxne čerstvejšia, lebo sa zamrazí hneď po vylovení.

viktorka666
2. dec 2023

Mam na vas otazocku, tak isto som bola v Metre, akurat ze lososa so sushi kvalitou tam nekupim pod 1kg. Mate aj nejake ine moznosti kde zohnat rybu na sushi??

kaktusik007
3. dec 2023

@viktorka666 a to je problem, kupit toho viac?