Kuracie stehná bez kosti a kože - rýchly recept

maybe888
9. feb 2022

žienky šikovné, poradte nejaký easy rýchly recept, ostali mi stehná bez kosti a kože v chladničke. Nejako zapiecť? Napadol ma iba perkelt, ale to manžel nerád. Aký recept Vám chutil a rýchlo bol hotový. veľká vdaka za každý tip 🙂

vikusjk
9. feb 2022

@maybe888 ja som minule robila masove gule v paradajkovej omacke, len to neviem, ci je az take rychle. Alebo daj gyros korenie, prip. ine podla chuti a prudko opec na panvici, potom len podlej troskou vody a dopec v skle v rure spolu s bylinkami a cesnakom a k tomu priloha co mate radi, my lubime zemiakovu kasu

nika898
9. feb 2022

@maybe888 dá sa všetko možné. Rizoto, gyros v placke alebo s ryžou, Čína je vynikajúca z takéhoto masa, alebo aj iba napacovat a dať piecť spolu so zemiakmi 🙂

xiaomi_
9. feb 2022

rezeň

andrea163
9. feb 2022

jednoznačne rezeň 🙂

lilianka28
9. feb 2022

Rezeň, alebo urobiť rýchlu marinádu (olej, horčica, koreniny...) pridať nahrubo nakrájanú cibuľu, cesnak a šup do rúry. Za 1/2 hodinu hotové, včera som akurát robila.

maybe888
autor
9. feb 2022

@lilianka28 znie to zaujímavo... a iba tú marinádu, či nejaký syr navrch, alebo niečo?

lilianka28
9. feb 2022

@maybe888 ja som len marinádu, piekla som odkyté cca 20 min. na 250 st., potom som to ešte prikryla alobalom a na 150 st. som dopiekla cca 10 min. Ale kľudne, ak vám chutí na záver pridať navrch syr, myslím že sa tým nič nepokazí.

zuzuliennka1
9. feb 2022

@maybe888 robim cosi podobne ako @lilianka28, nalozim ich na 24h do oleja s vsemoznymi koreninami (grilovacie, paprika, kari, cesnak suseny, korenie na cigansku,…) a naukladam na plech, dam este na to 2-3 platky masla a piect 🙂 vypecie sa z toho dost stavy, super je to s ryzou

henka123123
9. feb 2022

Ja robim taky ze plech to volame..naukladan zemiaky na platky nakrajane okorenim na to dam maso posolene cesnak horcica cherry rajciny slaninku a 3 vajca na vrch plesknem a zakryte dam do truby ku koncu neham odokryte dopiect...

maybe888
autor
9. feb 2022

@maybe888 dakujem vam vsetkym žienky zlaté za tipy 🙂 inspiracia aj do buducna pre mna…nakoniec som ich nakorenila a zapiekla so syrom, cesnakom a smotanou, k tomu dusene zemiaky na cibulke…som zvedava, ci to bude dobre, lebo hotove to bolo rychlo

zuzuliennka1
9. feb 2022

@maybe888 znie to ako paradna kombinacia 🥳 daj vediet, ako chutilo 🙂

maybe888
autor
9. feb 2022

@zuzuliennka1 fajne bolo, druhykrat by som dala mozno na masko aj lyzicku horcice, alebo cibulku…ale inak super…vymastila som pekac tak zdola boli pekne hnede, masko makke a na vrchu korka zo syra…ale skusim aj ostatne verzie co baby radili nabuduce…a nebudem sa bat kupit stehna, ze co s tym 🙂

simca06022011
9. feb 2022

Mnam taka som hladná 😁 vyborne to vyzerá