Lacné recepty. Máte nejaké tipy.

xena22
2. máj 2008

Vsetci mi tvrdia,ze usetrit sa da len na strave,ale nech to skusam jak to skusam,stale sa mi to nedari...ak mate nejake tipy ako navarit za par korun,tak sem s nimi 😀 Kazdy mame nejake tie oblubene recepty,ale na mnohe aj zabudame...inspirujte ma 😉

eri28
22. nov 2011

kukuricova polievka, z konzervy a mlieka,

andyzrs
10. dec 2011

Ahojky. Neda mi to a musim neco lacne a zdrave pridat aj ja. 🙂
na ranajky som si urobil natierku z tuniaka . 1 konzerva tuniaka ci makrely vo vlastnej stave. jedno male masielko ,strucik cesnaku, polovraica mensej cibule na extra drobno. o vsetko zmiesat pridat stipku soli ak nebola ryba v slanom naleve, biele korenie. dalej dochutit podla vlastnej chuti. jedavam ju so sucharmy alebo na oleji oprazim tmavy chlebik.

andyzrs
10. dec 2011

obed tiez lacno🙂 zeleninova polievka s grizovymi haluskami. to vie asi kazdy uvarit. dalej fasirka z ovsenych vlociek zemiakova kasa a doprovod kysla kapusta. Ze ako? ovsene vlocky zalejeme vodou pridame bujon (naj masox) a nechame varit. az budu makke. scedime a mierne preplachneme. potom pokracujeme ako pri priprave fasirky. ovsene vlocky pouzijeme ako nahradu za drahe masko🙂 zvyknem nahradzat maso aj vlastnorucne nazbieranymi hribami Sampion dubak masliak aj plavka sa da🙂 Vecera - Zemiaky s petrzlenovou vnatou (alebo osmazenou cibulkou) a kysl. mliekom. Lacny a zdravy den🙂)))

lenka1980
10. jan 2012

Mrkvové placky:
Potrebujeme:300g mrkvy,100g zemiakov, 2 vajcia, 30g celozrnnej múky, soľ, čierne korenie, koriander, mletá sladká paprika, 2 lyžice oleja, bylinky podľa sezóny a chuti, 1 strúčik cesnaku.
Postup: mrkvu, zemiaky očistíme umyjeme postrúhame, posypeme múkou pridáme vajcia, soľ, korenie, koriander, mletú papriku - premiešame, Na panvici rozpálime olej, zo zmesi vytvoríme placky a osmažíme. ja ich dávam na tanier obrúskom aby boli menej mastné. môj muž sa minule nevedel dojesť, tak mu toto jedlo chutilo. Dobrú chuť 🙂

lenka1980
10. jan 2012

Fazuľa s krúpami: V jednom hrnci uvaríme fazuľu (ja mám najradšej strakatú)do mäkka v druhom uvaríme krúpy (s troškou soli) do mäkka. Pomer fazule ku krúpom cca50:50. uvarené zmiešame dáme na tanier a posypeme popraženou cibuľkou so soľou - mňam

nadhera
13. jan 2012
gabena1
6. feb 2012

mliecna polievka: v hrnci si urobime svetlu zaprazku, smazime a potom zalejeme vodou asi do polovice hrnca...nechame zovriet, do toho mozme nastruhat na hrubsom struhadle mrkvu a petrzlen a varime. potom pridame mlieko, doplnime hrniec...nechame zovriet, samozrejme, pridame vegetu, sol a cierne korenie a nakoniec zavarime hrubsie rezance /kupujem v jednote/ po uvareni su rezance take klzke 😀 alebo aj krupicove domace 😉
tuniakove cestoviny: vyvarime si cestoviny, ja pouzivam motyliky a pripravim si omacku....
na troche oleja orestujem na jemno nakrajanu cibulku do ktorej potom pridam scedeny tuniak/ vo vlastnej stave/premiesam a zalejem smotanou moze byt slahackova ale aj na varenie..okorenim, sol, vegetka, korenie a potom pridam bambino syr ak je to riedke dam trocha solamilu alebo ak mate naviac este syr bambino 😉
alebo este ako napad...francuzke zemiaky 😉

ktore
14. feb 2012

@andyzrs milujem zeleninovu polievku z grizovymi haluskami...............

andyzrs
17. feb 2012

cau baby. no tento mesiac musim setrit takze musim pri vareni podvadzat. polievka na vikend z akciovych kuracich chrbtov a noho zeleniny. nakolko dcera nemusi kuracie chrbty ani vidiet pred odstavenim ich max oberiem a mesko potrhane na kusky vlozim naspat. vymyslim nejake cinske meno a je to🙂 ako druhy chod zemiaky s petrzlen vnatou a troch masla so sojovym strasidlom. sojove kusky povarim v bujone, necham odstat. kazdy kusok prerezem ako zemlu na hamburger. vlozim trochu syra nejaku salamu a co ladnicka da. fuk do trojobalu a vyprazit.na tanieri na soju urobim z kecupu cervene oci a na vrch struhany syr ako sedive vlasy. dcera je uz sice vacsia no vzdy sa pri tom jedle nasmejeme.)

lubenka01
18. feb 2012

to čo sú tie grizové halušky?

titkovamiriam
18. feb 2012

@lubenka01 žeby krupicové 😉

nadhera
29. feb 2012

grizove halusky budu asi z grisky - cize kukuricna krupica 😉

andyzrs
3. mar 2012

Grizové halusky = krupicové

maba
5. máj 2012

prívarok kelový,šošovicový,fazuľový,"šoškový",špenátový,zemiakový,kapustový...,falošná koložvarská kapusta : 400g kyslej kapusty,400g ryže,400g salámy(liptov,špekáčik...),200ml kyslej smotany,1cibuľa,peper,soľ..kapustu podusíme cca 15 min.,ryžu udusíme domäkka,salám posekáme a opražíme na oleji s cibuľkou,okoreníme.Do vymasteného pekáča dáme kapustu,ryžu,salám,druhú polovicu kapusty,kyslú smotanu a pečieme asi 20-30 minút.
vyprážaná pečeň,krídelká,zemiakový guláš,mexická fazuľa s párkom(špekáčikom),šunkové,kapustové,kalerábové fliačky,cesnaková,cibuľová,špenátová,vajíčková polievka

ibajeho
6. máj 2012

@jajax aj my robime taku grecku papriku ale este k nej pridame aj baklazan a paradajky tiez ich upravujeme ako tu papriku a je to neskutocne dobreee 🙂

cenculinka
6. máj 2012

ja narychlo a lacno robievam granadir (neviem ako sa to vola inde 🙂) s kyslou uhorkou, je toho vela, je to syte a podla mna ak je dobre spraveny tak aj velmi chutne 😝

maba
7. máj 2012

sójov= plátky plnené syrom (aj šunkou) (alebo len tak
) vyprážané v cestíčku,alebo klasicky v trojobale,zemiaková kaša a zeleninkový šalát. 😝

ibajeho
7. máj 2012

Ono je nevyhoda u nas ze u nas su masozravci a maso je celkovo drahe takze nejaka zelenina ktora stoji par centov mi nepomoze ked to nebude mat kto zjest 🙄

maba
9. máj 2012

@ibajeho nič v zlom,ale napr.kuracie i bravčové mäsko je lacnejšie,ako napr.syry a zeleninka ((paradajky(2eurá...),paprika ......))

ibajeho
9. máj 2012

@maba kde nakupujes? 🙂

maba
9. máj 2012

@ibajeho Väčšinou v Tescu,niekedy v Metre.Zeleninu v Tescu, v Kauflande v Lídli(alebo na trhu od "babičiek") ....všímam si akcie 😉

ibajeho
9. máj 2012

@maba aj ja kupujem v tescu ale oni to maso napustaju vodou a tak tam uz nekupujem. Vzdy sa mi proste pri vareni alebo hociakej tepelnej uprave scvrklo a tym padom som len vyhodila vela penazi za polovicnu porciu 🙄 ja moc akcie nesledujem ale asi zacnem, ale zase aj uvazujem o nakupoch bio veci ale z rakuska vraj sa to tam oplati aleja po nemecky neviem okrem ich liebedich ani ceknut 😀

maba
9. máj 2012

@ibajeho Máš pravdu,ale jesť treba 😀 .
Bio je určite najlepšie,ale keď peňazí niekedy nieje toľko ,aby si to človek mohol dovoliť 😒 ☹

henikav
9. máj 2012

ja mam ulozeny zoznam lacnych jedal ktory stale doplnam a inspirujem sa nim (hlavne koncom mesiaca 😀 ), priznavam ze vyuzivam maximum zvyskov, takze tie iste recepty vyzeraju stale inac podla toho co dom dal, posielam aj vam pre inspiraciu, aj ked to nie je ziaden zazrak

Lacne jedla
- zeleninove polievky – mrkvova, cibulova, porova, karfiolova, cuketova, zeleninova mix, zemiakova kysla, sosovicova, fazulova,
- palacinky
-granadir
-cestoviny s roznymi omackami – bolonska, syrova, pesto, zeleninova, sampinonova so smotanou
- zemiakove placky
- perky
- rizoto - ryza konzerav hrasku s mrkvou, zvysky masa a struhany syr
- langose
-plneny baklazan, cukety, paradajky, alebo ina zelenina s vnutrom zeleniny na cibulke + zvysky napriklad masa, alebo kurata, trosku struhaneho syru..
- francuzske zemiaky
- prazenica
- falosny gulas z parkov
- paprikas z parkov, alebo kuracich kridel
- hranolky
- zemiakova harmonica – zemiaky niekolkokrat narezane a v narezoch nalozena sunka, slaninka, syr…
- pizza – zas so vsetkym co dom dal, aj vajicko klepnem do stredu
- natierky na chlieb, sardinkova, vajickova, z plesnoveho syra, z avokada, tuniakova,
- zeleninove placky

ibajeho
9. máj 2012

@henikav prosim ta tu sampinonovo syrovu omacku na cestoviny ako robis? A mozem pouzit aj sampinony z konzervy? Dakujem

snehuliena
9. máj 2012

Írska zemiaková polievka: Cibuľku pokrájame na drobno, orestujeme na masle (alebo oleji, masti), pridáme roztlačený cesnak (ja používam granulovaný), pridáme zemiaky pokrájané na kocky, zalejeme vývarom (alebo vodou, ja robievam v strede týždňa, ak mi ešte zostal vývar z nedele) a varíme, kým sú zemiaky hotové. Potom odoberieme zopár kociek zemiakov, ostatné rozmixujeme. Pridáme kyslú smotanu, alebo biely jogurt, zamiešame, osolíme, okoreníme, môžeme aj vegetu pridať, vybraté zemiačiky vrátime naspäť a ak sme pridávali smotanu, tak ešte chvíľu povaríme. Podávame s nasucho opraženými chlebovými kockami, ale originál recept je len tak... bez ničoho. Je to lacné, rýchle a odporúčam vrelo, veľmi dobré. (S bielym jogurtom je polievka zdravšia, menej kalórií.) Vyskúšajte, neoľutujete. 🙂

henikav
9. máj 2012

@ibajeho ja robievam iba z cerstvych sampinonov, lebo u nas tie konzervove hned zbadaju vraj maju inu chut, ale podla mna sa da aj z tych. Uplne jednoducho nakrajas a das spenit cibulku, na to hodis na platky pokrajane sampinony a nechas podusit, zalejes sladkou smotanou, nechas mierne zbublat, sol korenie, ak treba zahustim trochu maizenou expres.
No a tu syrovu, tak ze baza je bechamelova omacka a do nej dam vela struhaneho syru.
Bechamel - nechas rozpustit maslo, do neho muku aby bola z toho taka polohusta kasicka na velmi miernom ohni a pomalicky pridavas mlieko a miesas, ak das silny plamen, alebo naraz vlejes mlieko tak sa ti asi zhrcka, no a sol a korenie, korenia davam malinko kvoli malemu, ak bude jest aj malicke dieta, tak korenie nedaj vobec.
To je moja baza na viac omacok, aj spenat takto robim, do besamelu dam spenat, pripadne trosku smotany.
To su take rychlovky ked pridem vecer unavena z prace

ibajeho
9. máj 2012

@henikav pockkaj cize najprv urobim taku a potom taku a nakoniec ich zmiesam ci si opisovala dve rozne omacky? Nerada by som to totiz pokazila 🙂

ibajeho
9. máj 2012

@henikav jezis moja chyba ja som si to zle precitala sorry 🙂