Máte dáke recepty na delenú stravu?

susik77
11. apr 2008

Ahojte, mohli by ste semhodit nej. recepty na delenu stravu? Myslim teda skor nej. zlozitejsie-salaty, prip. kombinacie s masom a pod.

kassandre
7. jan 2011

@mona12071 mozes poslat kazda rada dobra 🙂

kassandre
7. jan 2011

Babenky skuste kuknut tuto stranku je tam toho dost : http://www.receptar.sk/index.php?ID=6&SubID=2

mona12071
7. jan 2011

Hlavním principem diety Lenky Kořínkové je, že určité skupiny potravin musíte konzumovat samostatně. V praxi to znamená, že rostlinnou skupinu nesmíte nikdy kombinovat s živočišnou, ovoce nesmíte kombinovat se zeleninou. Zeleninu však lze kombinovat s živočišnými i rostlinnými potravinami a ovoce s rostlinnými. V této dietě je úplně vyškrtnut cukr, bílé pečivo a alkohol.
Podle skupin Lenka dělí dietní plán na "kytičkové" a "zvířátkové" dny. Podívejme se, jak tedy Lenka Kořínková rozdělila potraviny do jednotlivých skupin:
Živočišná skupina - "zvířátková"

* mléko a mléčné výrobky (bílý jogurt, tvaroh a sýry)
* vejce
* maso a uzeniny
* drůbež, ryby
* tuk (pouze rostlinný)

Rostlinná skupina - "kytičková"

* mouka, chléb, tmavé pečivo
* luštěniny
* brambory
* bezvaječné těstoviny
* rýže
* vločky
* sója a sojové výrobky
* med

Ovoce (ovocná skupina)

* všechny druhy ovoce
* ořechy, mandle
* kakao

Zelenina (zeleninová skupina)

* všechny druhy zeleniny
* houby, koření
* ořechy
* kečup, rajský protlak

mona12071
7. jan 2011

@kassandre super stranka 🙂

mona12071
7. jan 2011

* Treba si dávať pozor na to, aby ste jedli dostatok bielkovín, kalcia, zinku a vitamínov D a B12.
* V zásade by sa hlavne nemali jesť škroby a proteíny v spoločnom jedle. To znamená nejesť mäso so zemiakmi alebo chlieb s maslom, či syrom.
* Ovocie a ovocné šťavy by sa mali konzumovať výlučne na prázdny žalúdok. Môže sa jesť aj pred jedlom alebo na desiatu (vhodnejšie ako desiatovať obložené žemle, či bagety)
* Ovocie zaraďujeme do jedálneho lístka vzhľadom k nízkej energetickej hodnote. Obsahuje antioxidanty, ktoré sú veľmi ochranné a pôsobia i proti starnutiu. Treba ho však konzumovať zvlášť, nie spolu s inými potravinami.
* Zelenina – Zeleninu je vhodné konzumovať pravidelne, používať ju ako prílohu namiesto ryže alebo zemiakov. Zemiaky a kukurica obsahujú škrob – nekombinovať s proteínmi.
* Chlieb – uprednostniť tmavý celozrnný. Chlieb a pečivo sú škroboviny.
* Syry – sú zdrojom vápnika. Odporúča sa jesť kvalitné, pokiaľ možno nízkotučné syry. Patria medzi proteíny.
* Čokoláda – obmedzovať, jesť skôr tmavú a nekombinovať ju s inými potravinami.
* Mlieko – piť menej kravského mlieka, podľa možnosti z ekologických fariem. Lepšie je používať mlieko sójové, ovsené, ryžové a pod. Kravské a sójové mlieko sú proteíny, ryžové, ovsené a mandľové mlieko sú univerzálne potraviny, t.j. môžu sa kombinovať so všetkým.
* Vajcia – podľa možnosti kupovať také, ktoré sú pestované na eko-farmách. Bežné vajcia obsahujú antibiotiká. Vajce je proteínová potravina.
* Maslo – uprednostniť skôr maslo ako margaríny, ktoré obsahujú rastlinné zahrievané oleje. Maslo môžeme kombinovať s proteínmi i so škrobmi.
* Olej – najlepší je olivový olej, hlavne panenský. Dá sa kombinovať s proteínmi aj so škrobmi.
* Soľ – používať morskú soľ alebo osoliť napr. sójovou omáčkou.
* Cukor – používať hnedý, nerafinovaný cukor, med alebo sirupy a melasy. Cukor je škrobová potravina.
* Čaj – neodporúča sa piť k jedlu.
* Voda – piť pravidelne a dostatočne, minerálne vody treba kombinovať a meniť. Prípadne je vhodné aj používať vodný filter.

kassandre
7. jan 2011

kocky poradte co na veceru mala som na obed rybku a salat zeleninovy a ted nevim co na veceru 😖

mona12071
7. jan 2011

ja som dnes mala rizoto zeleninove a ani ja neviem co na veceru

@kassandre chcem sa ta spytat ako to je u delenej stravy ze su ranajky obed a vecera a nic medzi vsak
viem ako to je u 90dnovej tam mas mat na veceru a polovicu menej ako na obed ale take iste jedlo

mona12071
7. jan 2011

Prvý týždeň

Pondelok
Raňajky: tri plátky nízkotučného tvrdého syra, paprika a uhorka, čierny čaj
Desiata: nízkotučný biely jogurt
Obed: grécky šalát
Olovrant: jeden menší grapefruit
Večera: dve celozrnné hrianky s cesnakom, zeleninový šalát

Utorok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, jablko, čierny čaj bez cukru
Desiata: kefírové mlieko
Obed: dusené rybie filé, uhorkový šalát
Olovrant: jeden pomaranč
Večera: fazuľka v paradajkovej omáčke, krajec celozrnného chleba

Streda
Raňajky: grahamový rožok s trochou rastlinného tuku, čierna káva bez cukru
Desiata: jablko
Obed: opekané zemiaky, šalát zo zelených listov
Olovrant: grapefruit
Večera: bezvaječné cestoviny s duseným hráškom a lyžicou kyslej smotany

Štvrtok
Raňajky: tri plátky debrecínky, menšia šalátová uhorka, bylinkový čaj
Desiata: celozrnná kaiserka s troškou rastlinného margarínu, horčice a listom ľadového šalátu
Obed: zeleninové rizoto bez syra
Olovrant: banán
Večera: malá konzerva tuniaka vo vlastnej šťave, čerstvá zelenina

Piatok
Raňajky: celozrnná žemľa so sójovou nátierkou, nakladaná kapia, bylinkový čaj
Desiata: hrsť sušených marhúľ
Obed: hustá zeleninová polievka s krúpami, malé pečivo
Olovrant: tri plátky hydinovej šunky, zelenina
Večera: plátok celozrnného chleba s bylinkovým tvarohom, paradajka

Sobota
Raňajky: jedno vajíčko natvrdo, paprika, paradajka, bylinkový čaj bez cukru
Desiata: dve kivi
Obed: pečené kuracie stehno, dusená kyslá kapusta
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: cottage cheese, zelenina

Nedeľa
Raňajky: dve stratené vajcia s nízkotučným jogurtovým dressingom a listovým šalátom, bylinkový čaj
Desiata: nízkotučné ovocné acidofilné mlieko
Obed: zemiakový šalát bez majonézy a vajec
Olovrant: hruška
Večera: dve cesnakové hrianky, tvarohová nátierka alebo cottage cheese

Druhý týždeň

Pondelok
Raňajky: krajec celozrnného chleba s bylinkovým tvarohom, káva bez mlieka a cukru
Desiata: nízkotučný ovocný jogurt
Obed: zeleninová pizza bez syra, šunky a vajca
Olovrant: dva plátky nízkotučného tvrdého syra, paradajka
Večera: paradajková polievka bez syra, celozrnná žemľa

Utorok
Raňajky: tri plátky chudej šunky, paradajka, paprika
Desiata: acidofilné mlieko
Obed: ryba na prírodno alebo pečená, zeleninový šalát
Olovrant: jablko
Večera: zeleninový šalát s dressingom z nízkotučného jogurtu, citrónovej šťavy a olivového oleja

Streda
Raňajky: kokteil z 2,5 dl nízkotučného vanilkového acidofilného mlieka a dvoch lyžíc ovsených vločiek, zelený čaj
Desiata: jablko
Obed: morčacie prsia na prírodno, dusená červená kapusta alebo veľký kapustový šalát
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: 2 pečené zemiaky v šupke s bylinkovým cottage cheese

Štvrtok
Raňajky: tri plátky hydinovej šunky, jedna paradajka, zelený čaj
Desiata: 2 dl kefíru, môže byť ovocný
Obed: plátok pangasiusa na grile, šalát z čerstvej zeleniny s bezvaječným dressingom
Olovrant: dva ryžové chlebíky s polevou z horkej čokolády
Večera: zeleninové rizoto bez syra

Piatok
Raňajky: vajíčko natvrdo, ľadový šalát, mrkva, reďkovka, bylinkový čaj bez cukru
Desiata: banán
Obed: zeleninový šalát s grilovanými šampiňónmi a jogurtovým dressingom
Olovrant: celozrnný rožok s trochou rastlinného margarínu, nízkotučné acidofilné mlieko bez príchuti
Večera: zeleninová polievka s bezvaječnou cestovinou

Sobota
Raňajky: ovocný šalát z čerstvého ovocia, s lyžičkou medu, čierna káva bez cukru
Desiata: celozrnná žemľa s rastlinným margarínom
Obed: pečené chudé mäso alebo mäso na prírodno, dusená zelenina
Olovrant: nízkotučný ovocný tvaroh
Večera: dva kvalitné párky, horčica alebo kečup, bez pečiva

Nedeľa
Raňajky: nízkotučné kyslé mlieko, ale nie s ovocnou príchuťou, grahamový rožok, čierna káva
Desiata: strapec hrozna
Obed: pečené zemiaky, nízkotučný tvaroh, cviklový šalát
Olovrant: hrsť sušených hrozienok
Večera: grilovaná alebo pečená cuketa, dressing z kyslej smotany a byliniek

Tretí týždeň

Pondelok
Raňajky: tri plátky nízkotučného tvrdého syra, veľká paradajka, zelený čaj
Desiata: vajce natvrdo, zelenina
Obed: pečená ryba alebo dusené filé, zeleninový šalát
Olovrant: dva ryžové chlebíky s jogurtovou polevou
Večera: dusená zelenina, celozrnný chlieb

Utorok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, káva
Desiata: pohár paradajkovej šťavy, grahamový rožok
Obed: kapustová alebo zeleninová polievka bez mäsa, celozrnný chlieb
Olovrant: tri plátky chudej šunky, paprika
Večera: nízkotučný tvaroh s čerstvým ovocím a lyžičkou medu

Streda
Raňajky: krajec tmavého chleba s trochou rastlinného tuku, reďkovka, čierna káva bez cukru a mlieka
Desiata: nízkotučný ovocný jogurt
Obed: bezvaječné špagety s paradajkovou omáčkou, bez syra
Olovrant: malý banán
Večera: lečo s vajcom, bez pečiva

Štvrtok
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, zelený čaj
Desiata: pomaranč
Obed: kuracie soté so zeleninou, bez prílohy, uhorkový šalát
Olovrant: acidofilné mlieko
Večera: omeleta s paradajkami

Piatok
Raňajky: ovocný šalát s lyžičkou medu, čierna káva
Desiata: banán
Obed: zeleninový šalát alebo grilovaná zelenina s vajíčkom natvrdo, s octovým alebo jogurtovým nálevom
Olovrant: ovocný kefír
Večera: bryndzová nátierka, paprika, uhorka, bez pečiva

Sobota
Raňajky: nízkotučný tvaroh s ovocím, čierna káva bez cukru a mlieka
Desiata: dve mandarínky
Obed: šošovicový prívarok zahustený postrúhaným zemiakom a dochutený kyslou smotanou
Olovrant: dva ryžové chlebíky s jogurtovou polevou
Večera: šošovicový prívarok z obeda

Nedeľa
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, čaj alebo káva
Desiata: vajíčko natvrdo, uhorka
Obed: šalát z fazule, dusenej zelenej papriky, cibule a tuniaka vo vlastnej šťave, bez prílohy a pečiva
Olovrant: dva ryžové chlebíky s horkou čokoládou
Večera: dve celozrnné hrianky s cesnakom, neochutené kefírové mlieko

Štvrtý týždeň

Pondelok
Raňajky: pohánková kaša s čerstvým ovocím, bylinkový čaj
Desiata: banán
Obed: dusená brokolica, strúhaný syr
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: dusené zemiaky posypané čerstvou petržlenovou vňaťou

Utorok
Raňajky: ovsená kaša s lyžičkou medu, čierna káva
Desiata: jablko
Obed: bezvaječná cestovina so zeleninou a s nálevom z bieleho jogurtu
Olovrant: nízkotučný ovocný jogurt
Večera: cviklovo-mrkvový šalát, feta syr

Streda
Raňajky: nízkotučný ovocný jogurt, čierna káva
Desiata: jeden banán
Obed: bezvaječná tarhoňa s dusenou zeleninou
Olovrant: 2 dl acidofilného mlieka
Večera: dusené kuracie prsia, mrkvový šalát s bielym nízkotučným jogurtom a kvapkou citróna

Štvrtok
Raňajky: nízkotučný biely jogurt s lyžičkou škorice a lyžičkou medu, celozrnný rožok, čierny čaj
Desiata: nízkotučné jogurtové mlieko, môže byť ovocné
Obed: kurací steak, zeleninový šalát s octovým nálevom
Olovrant: jablko
Večera: tuniak vo vlastnej šťave, paradajka a paprika

Piatok
Raňajky: nízkotučný biely jogurt s jedným pomarančom a lyžičkou škorice, čierna káva
Desiata: jedno jablko
Obed: omeleta z dvoch vajec so šampiňónmi, hlávkový šalát
Olovrant: plátok celozrnného chleba s troškou rastlinného margarínu
Večera: bryndzová nátierka, šalátová uhorka

Sobota
Raňajky: grahamový rožok s troškou rastlinného tuku, čierna káva
Desiata: grapefruit
Obed: pečené kuracie stehno, zeleninový šalát
Olovrant: banán
Večera: zemiaky opečené na troške tuku, posypané čerstvými bylinkami, zakysanka

Nedeľa
Raňajky: celozrnná hrianka so sójovou nátierkou, paprika, zelený čaj bez cukru
Desiata: tri plátky chudej šunky
Obed: slepačia polievka so zeleninou a s mäsom, bez cestovín
Olovrant: ovocný šalát z čerstvého ovocia s lyžičkou medu
Večera: dusená zelenina, plátok celozrnného chleba

Stručný návod na zostavenie jedálneho lístka

Ráno je potrebné doplniť energiu (sacharidy) napr. pohárom ovocného džúsu. Na raňajky (sacharidy) napríklad banán, pomaranč, hrozno, hrozienka alebo iné sušené ovocie, med, ovocný džem, detskú výživu, piškóty, müsli tyčinku, ryžu, cestoviny, tmavé pečivo, zemiaky, proso, ovsené vločky alebo pohánku.

Na desiatu (sacharidy) napríklad jablko, kiwi, marhule sušené, ovocný džús, čerstvá mrkva, kompót z mandarínok alebo ananásu.

Na obed (bielkoviny) môžeme voliť jedlo napríklad z bieleho mäsa (kuracie, morčacie, králičie, rybie), sójového mäsa, kuracích srdiečok alebo žalúdka, teľacieho mäsa, syrov (max. 20% t.v s.) alebo aj hlivu ustricovú, uhorku, papriku, pažítku, petržlen, kôpor, hlávkový šalát, hlávkovú kapustu.

Na olovrant si môžeme dať kompót z mandarínok alebo ananásu, dia oplátky, raciolky alebo racio chlebíčky bez polevy, pomaranč alebo kiwi.

Na večeru (bielkoviny + dusená zelenina) plody mora, tuniaka vo vlastnej šťave, krabie mäso alebo tyčinky, rybie filé, biely jogurt, syry, bielu kapustu, dusený špenát, sudovú kyslú kapustu, špargľu, uhorky, kapustu, červenú repu, nakladaný zeler, cesnak, čerstvý kôpor, pór atď.

V noci je lepšie nejesť, pokiaľ to však inak nepôjde čerstvý ananás, grapefruit alebo melón je tou správnou voľbou.

kassandre
7. jan 2011

@mona12071 nie u delenej je to tak ze mas ranajky desiatu obed olovrant veceru len medzi tym mas rozstup :ranajky o 8 ,desiata o 10 30 obed 12 30 ,olovrant 16 30 a vecera 18 30.priklad :
RANAJKY si das podla toho na co mas chut ci ranajky z cukrov - napriklad 1 platok celozrneho chleba k tomu si das bud 30g salamy,alebo 30g syra alebo 50g tvarohu a zeleninu .alebo si das musli .
alebo si das ranajky z bielkovin -napr . 2 vajcia / prazenica,volske oko/ k tomu zelenina ziadny chleba
alebo ovocne ranajky : 200g ovocia ,k tomu pohar mlieka alebo kefira .
DESIATA - 200g ovocia alebo 250g cerstveho alebo okysleneho mlieka ,alebo 100g ovocia a k tomu 125g okysleho alebo normalneho mlieka
OBED - TU SI VYBERIES MEDZI JEDLOM Z BIELKOVIN ALEBO Z CUKROV
takze obed z bielkovin 100-150g masa alebo 150g -200g ryby alebo 2 vajcia alebo 60g syra a k tomu vzdy 400g zeleniny akokolvek si ju pripravis
a obed z cukrov - 50 g obilnin alebo 50g ryze alebo 50g cestovin alebo 200g zemiakov k tomu 400g zeleniny
k tomuto si pridas este 30-50g neutralnych potravin / maslo,smotana,kysla smotana ,tvaroh,syry ,sunka a tak /
OLOVRANT- 1banan alebo tycinka musli,alebo platok knackebrotu s medom,alebo pol.lyz.ovsenych vlociek a jogurt alebo 200g okysleneho mlieka.
VECERA - vecera sa dava len zo skupiny cukrov -
50g obilnin alebo 100g chleba alebo 50g ryze alebo 50g cestovin alebo 200g zemiakov a k tomu 200g zeleniny . K tomu este 30-50g neutralnych potravin .
hodim sem ofotene rozdelenie potravin

mona12071
7. jan 2011

@kassandre si zlato dakujeeeeeeeem

kassandre
7. jan 2011

@mona12071 neni zac tu to mas

DĚLENÁ STRAVA PODLE DR. HAYE

POTREBNÉ PRÍSADY

povolené kombinace: bílkoviny - neutrál, uhlohydráty - neutrál. Můžete kombinovat v jenom dni, ne však v jednom jídle

POSTUP PRÍPRAVY

BÍLKOVINY
Všechny druhy masa tepelně zpracované
To jsou např.
Hovězí: pečeně, ptáčky, guláš, steaky, jídla z mletého masa, svíčková Stroganov
Telecí: řízky, pečeně
Jehněčí a skopové: kotlety, hřbet, kýta
Vepřové se nedoporučuje
Všechny teplem připravené druhy drůbežího masa např. pečená krůtí roláda, krůtí řízky a prsa, krůtí Stroganov, husa, kachna, grilované kuře, prsa kapouna
Všechny tepelně zpracované salámy např. bílá klobása, masový salám, játrový sýr, hovězí salám, vuřty, corned beef, dušená šunka, drůbeží salám
Všechny neuzené, tepelně zpracované druhy ryb, lastury, korýši ve vařeném stavu apod.
Všechny sojové výrobky např. Tofu, sojová omáčka, jakož i pomazánky se sojou
Vejce
Mléko všech stupňů tučnosti
Všechny druhy sýrů s max. tučností 50% např. harcký sýr (podobný olomouckému), parmezán, ementál, eidam, gouda, tilsit
Vařená rajčata (také z konzervy)
Nápoje např. bylinkový čaj, jablečné víno, suché bílé a červené víno, šampaňské
Všechny bobulové plody kromě borůvek
Všechny jádrové druhy ovoce kromě moučných, sladkých jablek a peckoviny, jakož i citrusové plody
Všechny exotické ovocné druhy kromě banánů např. mango, papája, kiwi, meloun
Tip: nepoužívejte k obalování potravin ze skupiny bílkovin strouhanku, ale sezam, mleté mandle nebo ořechy.
Frikadely (sekaná apod.) se vylehčují místo žemle tvarohem nebo na jemno nastrouhanou mrkví

NEUTRÁLNÍ SKUPINA
Všechny tuky např. oleje – upřednostňujeme lisované za studena, měkké druhy margarínů s vysokým podílem vícenásobných nenasycených tukových kyselin a máslo, ale také sádlu podobné rostlinné pomazánky
Všechny kysané mléčné výrobky např. tvaroh, jogurt, kefír, husté smetanové mléko, kyselá smetana a podmáslí, ale také kvašené syrovátkové koncentráty (např. Molkosan)
Sladká smetana a kávová smetana
Všechny druhy sýra s min. 60% tuku např. smetanový sýr, smetanová gouda, máslový sýr, camembert
Všechny druhy tvarohových sýrů např. ovčí, kozí sýr, mozzarella, zrnitý čerstvý tvaroh, cottage apod.
Všechny syrové, uzené výrobky Bündner-maso, syrová šunka, salám uherského typu, debrecínka (všechny jmenované druhy jsou k dostání bez přísady vepřového)
Syrové maso např. tatarský biftek
Všechny syrové marinované nebo uzené druhy ryb např. zavináče, uzený sleď, úhoř, makrela, pstruh, uzený losos, matjes
Následující zeleniny a saláty, jakož i houby: lilek, artičoky, brokolice, květák, zelené fazolky, zelený hrášek, fenykl, okurky, česnek, kedlubna, ředkev, červená řepa, růžičková kapusta, červené zelí, kyselé zelí, chřest, špenát, syrová rajčata, bílé zelí, kapusta, cibule, cuketa, všechny listové saláty, čínské zelí, hlíva ústřičná, žampiony, lišky, hříbky apod.
Všechny výhonky a klíčky
Všechno bylinkové koření
Všechny druhy ořechů a semen kromě burských např. lístkové ořechy, strouhaný kokos, mandle, sezam
Borůvky
Nesířené rozinky
Olivy
Žloutky
Kvásek
Čiré, vysokoprocentní alkoholické nápoje např. slivovice, vodka, žitná, borovička
Bylinkové čaje
Všechny želírovací prostředky např. želatina, agar-agar, rostlinné škroby (pojiva) z mouky, jádra svatojanského chleba

SKUPINA UHLOHYDRÁTŮ
Všechny druhy obilí např. špalda, pšenice, žito, ječmen, oves, proso, kukuřice, přírodní rýže
Pohanka
Všechny druhy výrobků z celozrnného obilí
Následující druhy zeleniny a ovoce: brambory, topinambury, kapusta, černý kořen banány, nesířené sušené ovoce (kromě rozinek, ty jsou neutrální), čerstvé datle a fíky a moučná, sladká jablka
Sladidla frutilose, ovocný cukr, med, javorový sirup, hrušková a jablečná zahuštěná šťáva
Různé např. bramborový škrob, prášek do pečiva, pudingový prášek, carob
Pivo

PROSÍM VYHÝBEJTE SE:
Bílé mouce a z ní připraveným výrobkům
Cukru, sladkostem, marmeládám
Hotovým jídlům a konzervám
Sušeným luštěninám (hrách, čočka, fazole – ale jiné knihy uvádějí, že se tyto potraviny smí jíst, jsou to bílkoviny)¨
Arašídům
Brusinkám
Vepřovému masu
Syrovému masu
Syrovým bílkům vajec
Hotové majonéze
Octu
Ztuženým tukům

DO DELENIA!!

mona12071
8. jan 2011

@kassandre suuuper
co mas dnes na obed ja si robim cesnakovu olievku

bambi2
8. jan 2011

@marcellinka a preco nedas najprv zemiaky a po chvili brokolicu?? ved zemiaky potrebuju viac casu ako brokolica... 🙂

kassandre
8. jan 2011

@mona12071 cicus ja mam zase fazulovu polievku :D inak este som sa ani nevazila ani pred chudnutim bo sa mi pokazila vaha a novu si kupim az koncom mesiaca tak budem len tak orientacne vediet kolko som schudla ale nevadi inak sa citim lepsie ked jedavam takto ako ked som jedla normalne

mona12071
8. jan 2011

@kassandre ja mam doma vahu ale este som sa nevazila dnes to urobim

marcellinka
8. jan 2011

@bambi ano uz to tak robim 🙂

mona12071
9. jan 2011

ahojte baby tak ako
ja som dnes niaka nevyspana a to maly spal dobre len som isla ja neskoro
co budete dnes varit 😉

kassandre
9. jan 2011

@mona12071 ja budem mat kuriatko a kyslu kapustu ,dnes nemam chut na zeleninovy salat zase a vecer rizoto :D a ty??najvacsi problem pre mna je co si dat na olovrant a desiatu dake tipy mi dajte kocky :D

samulko1
9. jan 2011

@mona12071
Ahoj aj ja potrebujem schudnut 10kg po pôrode to bolo v pohode ostali 4 ale pri kojení som sa vypracovala na +10kg, mohla by si mi prosím poslat tú knihu?

mona12071
9. jan 2011

@samulko1 ja mam knihu na 90 dnovu dietu ale to je podobny princip zajtra ti ju poslem teras idem prec ale zajtra ju mrknem a poslem
@kassandre no to by som otrebovala aj ja vcera som mala len ranajky obed a veceru hehe

kassandre
9. jan 2011

@mona12071 no tak cosi som nasla :
desiata

* 1/4 l mlieka
* ovocie (banán)
* jogurt
* BeBe dobré ráno a banán
* 200ml kyslého mliečneho výrobku (zákys, kefír)
* celozrnné pečivo a nastrúhaná mrkva s ananásom
* jogurt s ovocím (banán)
* celozrnné pečivo s ovocím (napríklad jablko, hruška)
olovrant

* müsli tyčinka s ovocím
* jogurt s ovocím (jablká, hrušky)
* ovocie (napríklad hrušky, jablká, pomaranče)
* ovocný tvaroh
* müsli s ovocím
* ovocie (banán)
* celozrnné pečivo s ovocím (melón)
* syrový tanier a ovocie (hroznové víno)
napr. dnes si dam na olovrant susene marhule asi

acim
10. jan 2011

Ahojte babule, tak ja som 7.januara zacala nakoniec s 90 dnovou dietou
a dnes mi to vychadza na ovocny den, uvidim ako ho zvladnem 😉

acim
10. jan 2011

Zatial som za 3 dni schudla 1 kilo 😀
Aj ked mam dojem, ze to bude len voda, asi som sa trosku odvodnila 😎

mariettka27
10. jan 2011

ahojte,môžem potvrdiť,že delená strava je asi najlepšia cesta k chudnutiu a udržaniu si váhy 😀 ...schudla som tak pred 3 rokmi cez 8 kg....

mona12071
10. jan 2011

@acim drzim palce 😉 niako to zvladneme no nie 😉
@mariettka27 suuuuper

acim
10. jan 2011

mona12071 urcite to zvladneme, aj ked doma v kuchyni sa skryva v skrinkach tolko nastrah 😀

mona12071
10. jan 2011

@acim joj ani mi nehovor vcera som mala velku skusku svagr mi riniesol z prace carbonaru moje najoblubenejsie jedlo priznam sa ze som vahala ale odmietla no on nechapal 🙂

mona12071
11. jan 2011

Čína s rýží nebo nudlemi- kytičky 🙂

Suroviny:
Rýže nebo nudle z čínských polévek, sojové maso, sojová omáčka, cibule, olej, kari,pepř,česnek,červená a žlutá paprika.

Postup:
Na oleji zpěníme cibulku,přidáme namočené sojové maso,orestujeme, přidáme kari a sojovou omáčku,nakrájené papriky a mírně dusíme, můžeme přidat i houby a mírně podlít červeným vínem,na závěr přidáme česnek a už nevaříme,můžeme dochutit ořechy / na správné kung-pao se používají arašídy,ale ty jsou v rámci diety nevhodné/, podáváme s rýží nebo čínskými nudlemi.