• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte recept na Bardejovské rezy?

4. októbra 2008 
ahojte ak niekdo má recept na na bardejovské rezy tak mi ho prosim napište lebo je to super kolač a neviem ho zohneť . Vopred ďakujem. Ak hľadáte aj vy nejaké recepty mam ich hojne stačí napísať aký hľadáte a ak ho budem mať napíšem aj ja vám :grinning:
16. sep 2008 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj-presla som cely internet-kucharky,recepty a nenasla som nic :frowning2: ,nema to aj iny nazov?
18. sep 2008 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smrekovsky - chod na stranku www. tortyodmamy.sk a tam si daj požiadavku na tie rezy určite ti niekto poradí, ale musíš sa zaregistrovať ak ti niečo nepôjde pošli mi IP poradím
18. sep 2008 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mno aj ja som to uz vseli kde hladal ale nenmasiel som raz to bolo na jednej stranke ale ta stranka je uz zrusena tak mama smolu. tu stranku skusim dakujem vam za pomoc napisem ked nieco zistim
18. sep 2008 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som to pozerala, ze to hladas /asi si to bol Ty/, skus sa povypytovat, to sa bude zrejme inac volat. Iste to poznaju, len mozno pod inym nazvom.
20. sep 2008 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ok skusim ten kolac je z lineckeho cesta na ktory sa natrie rybezlovy dzem a na ten dzem sa vary taka plnka z orechou a jablk tato plnka sa vyleje na ten dzem a spolu sa to pocie a vrch sa polieva cokolada
21. sep 2008 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No,na nasom okoli sa to iste nevola bardejovske rezy, skusim sa povypytovat, este si to nezohnal? Mne je to strasne zname, skusim Ti to zistit.
21. sep 2008 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nie este som to nezohnal. ok skus dakujem ti :grinning:
21. sep 2008 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To am byt akoze jablkovy kolač či orechovy či aky
21. sep 2008 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no take cosi do tej plnky ide este aj kakao a vajca myslim a to sa potom vary a vilievy na to cesto a spolu sa to pecie
21. sep 2008 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
heh dami a pani tie rezy uz mam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
konecne sa mi ich podarylo najst a tu je recept:
Bardejovské rezy.
Cesto:250 g hladkej múky
1 balíček prášku do pečiva
100 g práškového cukru
1 vanilkový cukor
150g masla
1 vajce
ríbezľový džem

Plnka:

250g masla,/Palmarín/
250g práš.cukor
5 vajec
150g mleté vlaš.orechy
1VL kakao
1-2 postrúhane jablká
1VL strúhanky
Poleva:
100g várovej čokolády
50g stuženého tuku
Postup:
Všetky prísady na cesto spolu zmiešame a vypracujeme z
nich cesto,ktoré vyvaľkáme dáme na pomastený plech a potrieme džemom,potom na džem rozotrieme pripravenú plnku a upečieme v stredne vyhriatej rúre.Vychladnutý múčnik polejeme polevou.
Plnka:
Maslo s cukrom vymiešame,postupne pridáme žltky,zoml.
orechy,kakao,postrúhane jablká,strúhanku a nakoniec zľahka primiešame tuhý sneh z bielkov
23. sep 2008 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A to sa ti kde podarilo splašiť nebodaj si to našiel medti svojimi receptamy :wink:
23. sep 2008 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nie mezi mojimi receptami to nebolo a mala ho mojho kamarata kamaratova starka :grinning:
24. sep 2008 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
super toto urcite vyskusam :grinning:
25. sep 2008 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
znie to dobre, ja som z Bardejova ale o takom recepte som nepočula :grinning: vyskúšame :grinning: :dizzy_face:
25. sep 2008 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vyskusajte a potom dajte vediet moja priatelka ich ma strasne rada :grinning: :grinning: :grinning:
25. sep 2008 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skusala som tie bardejovske rezy.su dobre ale zrejme je v recepte chyba.cesto bolo veeelmi mäkke a nedalo sa s nim robit.pridavala som muku ,ale vyvalkat sa nedalo.tak som ho rozdelila na styri kusy a na plechu som to spojila.
inac v poho.
28. sep 2008 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ked som ho robil ja tak som tiez musel pridat muky ale valkat sa mi dalo mno nevadi hlavne ze ti chutia :grinning:
29. sep 2008 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no na tu muku je tam vela masla, ved bezne sa dava 250g na kilo,ale vyskusam aj ja.-) :grinning:
29. sep 2008 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no treba tam potom este trochu muky dat aby sa to cesto lepsie valkalo
4. okt 2008 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok