Máte recept na hrnčekový koláč bez vajíčka?

monacanka
12. mar 2014

ahojte mamicky mate niektora receptik na hrncekovy kolacik ale bez vajicka s lubovolnym ovocim ? plnkou len bez vajicka dkaujem pekne

gabikkas
12. mar 2014

ahoj,
ja mam hrncekovy recept len jeden jediny 🙂 na mafinky....ide tam vajce, ale mensia dcera ma alergiu na vajce, tak jej vzdy spravim 5 mafiniek bez vajicka a potom pridam vajce a spravim pre nas...bez vajicka su tiez fajn 🙂
recept:
2hrnceky polohr.muky, 1 hrncek kryst.cukru (ja davam 3/4 hrnceka, lebo sa nam to zda sladke), 3/4hrnceka mlieka (moze byt ja viac, podla toho aby to bolo tak akurat), jeden prasok do peciva, 1 vajce (jednoducho nedas), 1/2 hrnceka oleja. Zamiesas. Vacsinou robim viacero druhov, najskor naplnim do 3/4 kosika bielym cestom a potom tam lyzickou pozatlacam bud cucoriedky, alebo ine ovocie, alebo davam aj kusky orieskov a potom do zvysku cesta nakrajam na kusky cokoladu, zamiesam a dam do kosikov. Do klasickych kosikov pouzivam este aj papierove kosicky.
Uz som skusala aj inu obmenu...namiesto tych dvoch salok muky som dala len jeden a pol a zvysok som dala kokos, alebo mlete orechy...

backorka
12. mar 2014

Ciierny kolac (my tam davame nasekane vlazske orechy a hrozienka, ale moze byt aj s ovocim): 3 kelimky acidka, 3 kelimky krys. curku, orechy, hrozienka, vela kakaa, deci oleja, prasok do peciva, 3 kelimky hrubej muky, vsetko spolu vymiesat v tomto poradi, vyliat na velky plech a piect na 180 stupnov, 25 minut. Je najlepsi!!

enuliek
13. nov 2016

@gabikkas siice skoro 3r starý príspevok no u nas aktuálne alergie tak ideme piecť muffinky bez vajíčka 🙂

gabikkas
13. nov 2016

@enuliek jasne, sprav bez vajicka....aj palacinky som robila bez, aj zemiakove placky aj buchty parene aj pecene, nedavam vajcia a su tiez super...dcera uz vyrastla z toho, no stale sa snazim to eliminovat...

lilke
13. nov 2016
enuliek
13. nov 2016

@gabikkas uz su upecene aj ochutnane..dala som spaldocu muku musime trosku sme pozmenili igrediencie za take ake mozme ale su skvele aj bez vajicka,vobec sa nerozpadavaju..maly bol nadseny..piekol ich sam🙂 len som nadavkovala co ma davat ;)))

enuliek
13. nov 2016

@lilke dakujem..skusime neskor aj jabcko len zistim ci mu nerobi zle..lebo nam vyslo aj to

gabikkas
13. nov 2016

@enuliek jasne, ze su super 🙂 ja som robila nedavno aj dukatove buchticky na veceru, psravila som plny plech, dala som muku pol na pol celozrnnu a hladku bez vajicka a parada..., dala som si ich aj zamrazit a teraz v piatok som mala chut na sladke, tak som si ich dala na obed 🙂

henikav
13. nov 2016

@gabikkas mozem sa opytat ako robis palacinky bez vajicka, cim ho nahradis? to bolo iba mlieko a muka? Boli chutne?

gabikkas
13. nov 2016

@henikav nicim nenahradzam, su fajn, zvykli sme si.

henikav
13. nov 2016

@gabikkas dakujem, tak teda skusim 😉

gabikkas
13. nov 2016

@henikav vuskusaj, robila som aj lievacne bez vajicka s drozdim a fajn 🙂

enuliek
13. nov 2016

@gabikkas cize tam kde je vajicko proste nedas?..mlieko som teraz sice dala bezlaktozove ale asi budem musoet nahradit rastlinnym len to sa da viac smutna som bola s vajicok

lilke
13. nov 2016

@enuliek kysnute sa aj bezne pecie bez vajicok, vtedy dlhsie vydrzi makke. ak pecies kolace, kde ide jedno vajce, iba na spevnenie, vtedy nahrad 1 lyzickou solamylu (rozmiesaj v pohari s troskou vody). napr. makovy kolac leniva zena. palacinky odporucam z hladkej muky, vtedy budu maksie. a ano, mlieko, muka a stipka soli. ja zvyknem dat aj trosku oleja, a ked mi to odstoji aspon zo dve hodiny, okrem prvej palacinky, ktoru peciem na oleji, ostatne peciem uz nasucho...

siska2027
13. nov 2016

@enuliek ja mam super recept na bananove mufiny bez vajicka su ozaj super a vsetci si ich chvalia. Inak Bananom sa moze nahradit vajicko napriklad aj do palaciniek mozes rozmixovat banan a je to aj ako prirodne sladidlo aj nahradza vajko a tu je recept na bananovo cokoladove muffiny : 3 mensie prezrete banany 1/2 hrnceka cukru 1 1/2 hrnceka polohrubej muky 2 cajove lyzicky PDP trosku soli 1/3 hrnceka oleja cokolada podla chuti ..... zmiesame suche ingrediencie a banany vymiesame s mixerom spolu s olejom primiesame suchu cast a plnime kosicky pecieme asi 20 min pri 200 C musia byt krasne do zlatohneda ...ja by som zniesla aj menej cukru ale moji chlapi su sladke rite takze robim tuto variantu :D hadam zachutia

obsadenemeno
13. nov 2016

vajicko mozte nahradit aj jablkovym ci dynovym pyre.

a este som niekde citala, ze aj mlete lanove semienka 1 polievkova lyzica na 3 lyzice vody nahradi jedno vajicko, treba nechat postat a napucat.
Agar agar zmiesany s mliekom (ozajstnym ci ryzovym/mandlovym a pod)
Sytena mineralka.

Ono to zavisi, aky je recept.

Ozaj, este aj ta sranda co sa dava do zdravych napojov a tam to napuci, a potom vraj zasyti....ani za pana si teraz nespomeniem, ako sa to vola. Take biele supinky.

obsadenemeno
13. nov 2016

aj chia semienka napucane vo vode 🙂

enuliek
13. nov 2016

Dakujem baby.. 🙂

obsadenemeno
13. nov 2016

@enuliek ide o to, ze naco je to vajicko v originalnom recepte, ci ako agent aby ingrediencie drzali pokope, ci aby cesto narastlo ci je tam koli pridanej vlhkosti? Podla toho sa potom nahradza ci uz ovocnym pyre, sytenou mineralkou ci napucanymi semienkami..... treba skusat, mne sa osvedcilo dynove pyre, zamrazim si v malych sackoch a pouzivam pocas roka, fasa ked uz nemam vajicka 😵

enuliek
13. nov 2016

@obsadenemeno budem studovat..sama nato asi nepridem kedy co kde..;) snad zistim ze ich mozem nasadit naspat ;)

obsadenemeno
13. nov 2016

@enuliek ak vies po anglicky, mozem ti tu hodit nejake linky....

0silvia0
13. nov 2016

veľmi dobrý a odskúšaný recept:

http://www.mimibazar.sk/recept/46131/stavnate-m...

enuliek
14. nov 2016

@obsadenemeno dakujeeeem

enuliek
17. nov 2016

@gabikkas tak pecieme opat..mali uspech..mlieko som nahradila ryzovym a tak moze papat bez vycitiet nakolko mu mlieko vyslo pozit.