• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ozdoby na tortu. Ako ich spraviť?

19. novembra 2013 
ahoj mamicky aj nemamicky.
Chcem Vas poprosi,tak niektora robievate tie jedle ozdoby na torty-ruzicky a pod.,aby ste mi dali tip ako na to.
Dakujem
27. nov 2007 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som to teda ešte neskúšala robiť,ale robí sa to z marcipánu. ten dostaneš kúpiť hotový alebo podľa receptu .najprv sa uroví malinký šúľok-stred ružičky, potom malé placičky a priliepš ich okolo toho šúľka-tak nejako.ostatné ploché ozdoby-vyvaľkáš tenký plát z marcipánu a vykrajuješ buď formičkami alebo nožíkom. :slight_smile:
27. nov 2007 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. ja som to už dávno...veľmi dávno robila zo sušeného mlieka., a vody. Pridávalo sa farbivo. musí sa robiť rýchlo to tuhne.Skusim pohladať presný recepis :grinning:
27. nov 2007 o 23:44  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Babulky dakujemste zlate.Na klasicky marcipan mam recept,ja skor zhanam taky obycajny,tie ruzicky potom nie su sladke,je to len z muky a vody a neviem coho,taky zhanam-raz mi to jedna cukrarka vravelano nenapisala som si to a teraz neviem
28. nov 2007 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavka a nie je to náhodou to slané cesto? ono sa to potom páli v rúre.a robia sa z toho aj obrázky na stenu atď.
1. dec 2007 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavka, ja robím marcipán zo sojoveho mlieka/práškového/, pridávam po klvapkách vodu a rukami miesim a miesim až kým to nie je mastné...ak sa lepí dám kvapku oleja... :wink:
2. dec 2007 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
už ma napadlo- dáva sa múka, voda a ocot- robievali sme to na výtvarnej a modelovali sme z toho ozdôbky na Vianoce.
5. dec 2007 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky,poradi mi niekto?Robili ste niekto detickam tortu s polevou-ma to rozne farby ,tu v UK sa to vola "icing",oni miluju rozne biele,ruzove torty a na to sa potom uz z hotovych farebnych platov daju robit rozne figurky,kvietocky-skusali ste takto odobit tortu?
22. aug 2008 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to nie-ja si radsej ozdoby kupujem :slight_smile:
22. aug 2008 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten "icing" uz dostat aj v sk tescu :wink: ale este som neskusala, ja moc nepeciem, nemam trubu funkcnu
22. aug 2008 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Emjee-ja som si veelky nevsimavec az teraz vsimla ze si tehu :dizzy_face: -tak dodatocne blahozelam k Emjeemimi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. aug 2008 o 00:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
etuska www.tortyodmamy.sk tam sa dozvies vsetko ja som to uz robila a je to super ale ja to robim s K2 alebo s cukrikov manschmelowns
2. sep 2008 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj...ten co vravis ty je asi ten Varna....ten s tou mukou....ja som zatial skusala len MMF z mashmellows cukrikov...bol super...potahovala som s nim aj tortu....len dost sladky....ale dobre sa s nim pracuje,tu mas link na ten marcipan,co hladas....
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/poznate-marcipan-varna
27. dec 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj-te,

neviete, kde robia jedlé obrázky (jedlý papier) v prešove???
2. okt 2010 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
mam jedly obrazok ,nevite ako sa to dava na tortu? Naco,by som mala davat pozor?
10. nov 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veľa rád nájdete aj v téme Marcipánové torty, niektoré babeny sú neskutočné šikovné :dizzy_face:
@etuska presne sa to volá "white-icing", dá sa kúpiť aj cez internetové obchody s cukrovinkami, tiež je hmota K2, o niečo lacnejšia a tiež sa s ňou dobre pracuje.
10. nov 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmota sa dá zarobiť aj zo sušeného mlieka, cery a práškového cukru. Používa sa to aj na dvojfarebné kocky. Ozdoby sa dajú aj vykrojiť pomocou formčiek, ružičky sa robia tak, že si vykrojíte kolieska a okraje lyžičkou trochu stenčíte. Streed ruže sa robí tak, že si urobíte guličky a zabalít eju do jedného kolieska, trošku ohnete kraje. Prikladate ostatné lupienky a vždy jemne ohnete kraje, Ale dosť rád je aj v téme Marcipánové torty. Sú tam veľmi veľmi šikovné baby.
11. nov 2010 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skus temu Marcipanove torty, tam najdeš všetko aj nemožne, aj ja som tam našla odpovede na všetky otazky aj ohľadom poťahu na tortu a ozdob. Ja sa zajtra chystam robiť ozdoby na tortu a budem to robiť z JOJO cukrikov penovych. Ak maš zaujem pošlem recept.
4. dec 2010 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja idem zdobit tortu i cup cakes do skoly dcerke s touto formickou :slight_smile: tesiiiim...
19. nov 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok