Parný hrniec - recepty

jajus28
28. dec 2013

Ahojte na vianoce sme dostali parny hrniec, aj s formou na kolaciky. Uz sme skusali knedle, a velmi by som sa potesila nejakym osvedcenym receptom, kedze na internete som ich vela nenasla.

jajus28
autor
2. jan 2014

COKOLADOVE MAFINKY S TEKUTYM JADROM
120g cokolady
40g masla
2 zltka
3bielka
50g cukru
3 lyzice muky
Rostopime si cokoladu s maslom, vymiesame zltky s cukrom pridame muku, roztopenu cokoladu, a zlahka vmiesame vymiesany sneh, maplnime do umelej formi na mafinky ( ja som mala s parnym hrncom), dame na znacku cake na 23 min.

jajus28
autor
2. jan 2014

DUSENA MINI TERINA S MRKOU
200g mrkvy
6 cl sladkej smotany
1 lyzicka cukru
1 lyzicka rozmarinu
2 vajcia
1 lyzicka drozdia
Sol a korenie
Mrkvu si nakrajame dame do parneho hrnca na na znacku zeleniny 20 min. Potom rozmixujeme v dalsej miske rozmixujeme vsetky ostatne suroviny a potom spolu zmiesame, dame do formiciek a na znacke cake robime 18 min.

jajus28
autor
2. jan 2014

JOGURTOVE TORTICKY
1/2 jogurtu
120g muky
60g cukru
3 lyzice oleja
1/2 drozdia
2 vajcia
Citron
Jogurt, muku, cukor, olej, kvasnice,vajcia vyslahame pridame citronovu stavu dame do formiciek a robime na cake 18 min.

jajus28
autor
2. jan 2014

DUSENE PROVENSALSKE MINI KOLACIKY
50g cervenej papriky
50g baklazanu
50g cukety
170g zemiakov
1 vajce
1 zltok
1 lyzicka provensalskeho korenia
1 strucik cesnaku
1 lyzica olivoveho oleja
Sol a korenie
Papriku, baklazan,cuketu si nakrajame na male kocky osolime, dame do prvej nadoby, osupane zemiaky do druhej nadoby a zapneme na zeleninu 15 min., potom zemiaky, vajce, zltok, korenie, sol, provensalske, olej, cesnak rozmixujeme, pridame na kocky nakrajanu a sparenu zeleninu, zamiesame naplnime formicky a zapneme na cake 18 min.