Pickles - poďeľte sa s receptami

smolinka024
8. máj 2019

Poznáte?! Robievate? Podelíte sa s receptikmi?!

sisaka
15. máj 2019

Pickles? Však to sú nakladané uhorky po anglicky. Kto by ich nepoznal, však to všetci vo veľkom na Slovensku konzumujú

smolinka024
autor
16. máj 2019

@sisaka ja som práve myslela inú nakladaní zeleninu - v súvislosti s detskou imunitou...

fem
16. máj 2019

@smolinka024 pickels je prirodzenie kvasenie, nie klasicke nakladanie s nalevom a octom. U nas na Slovensku sa to velmi nepouziva, skor Poliaci este takto pripravuju uhorky, u nas len kvasenu kapusta je bezne. Inak vsetko sa robi falosnym nakladanim, nie prirodzenym procesom kvasenia. Videla som take knihy, co by som si kupila, sa mi pacili, inak ja konzujem kazdy den kvasenu kapustu jemne do salatu zeleny salat (specnat), posypem s lahodkovym drozdim (vela vitaminu b, trosku orieskov, kludne aj na kocky mango ci avocado, paradajku. Co mam , aby som si menila chute. Kvasenu kapustu kupujem nepasterizovanu, bez eckov, a musi stat a ma taky ventil. Na pickles ine velmi nemam cas, ale tiez ma to fascinuje, pozri si aspon knihy na amazone, da sa aj pozriet dnu. Aj nieco je myslim na martinuse. Inak super recept je falosny tuniak, to by mohla aj dietatko, roztlaceny cicer , s troskou kyslej kapusty a bylinky pridat, pripadne to lahodkove drozdie. Mne sa osvedcilo to kvasenu kapustu jest po malicko vsade. Je mi dobre, nepreja sa mi to. Napr. v tom salate alebo napr. na nejaku pomazanku si jemne dat... Inak si robim casto aj kefir s hubami do rastlinneho mlieka a v pohode to urobi.

fem
16. máj 2019

este sa to da lahko najst pod slovom fermentácia, fermented food

suuzi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz