Piškótovo - smotanová torta

29. dec 2021

Ahojte žienky,
Prosím vás, keď robíte tú nepečenú tortu, aký dávate pomer piškót a kyslej smotany ?
Vďaka, pekný deň 🙂.

karolinakr
29. dec 2021

Mňa by zaujímalo, ako to chutí. Ja dávam, vždy len sladkú.2balenia piškot a jednu sladkú smotanu. A ako chutí ta kyslá? Už som počula aj 1 sladkú a 1 kyslú, tak to môže byť dobrý "mix"

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. dec 2021

@karolinakr jedla som to dávnejšie, s tou kyslou smotanou je to také osviežujúce. len ten pomer si už nepamätám

karolinakr
29. dec 2021

@viestta s tvarohom som neskúšala, aj to môže byť dobré. A dávaš jahody a mandarínky?

autor
29. dec 2021

@viestta ďakujem

mamina0078
29. dec 2021

Ano robim pomer zalezi od formy v ktorej Robim ale na spodok piskoty, potom smotana+ovocie a znova to iste. Ja zvyknem do 1 kyslej smotany dat 1 sacok vanilinoveho cukru alebo aj od oka kusok kakaa na zafarbenie.

karolinakr
29. dec 2021

@mamina0078 vidíš, kakao, dobrý nápad. Raz som jedla s ananásom. aj tá bola výborná

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xiaomi_
29. dec 2021

jeden až dva balíky piškót, 2x vanilka, 3 kyslé smotany veľké tie 400 ml, práškový cukor na dosladenie

ruzasipova
29. dec 2021

Vrstava piskot, vrstva ovocia a pochutkova smotana zmiesana s vanilkovym cukrom.

autor
29. dec 2021

@xiaomi_ to veľké balenie 240 g piškóty ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xiaomi_
29. dec 2021

áno , zaleží koľko vrstiev robíš

autor
29. dec 2021

@xiaomi_ vďaka

xiaomi_
29. dec 2021

alebo jeden veľký a jeden menší, len Opavia používam tie z Lidlu su stále tvrdé

karolinakr
29. dec 2021

Piškót daj viac balení, dala som teraz jednu a ta torta bola hrozne malá

simca06022011
29. dec 2021

my to vrstvime, urobim za misu smotanoveho mixu (2 kysle smotany urcite, da sa k tomu namixovat aj vyslahana smotana, alebo urobit to na sposob tiramisu s hocicim) a nahadzem to do tortovej formy, urcite aj dve balenia piskot, aj tri kupujem... (podla velkosti, a zase, ak ostanu piskoty nevadi)

nelca84
29. dec 2021

Ja to robim casto, moj muz je na tom zavisly, ale vacsinou do poharov, nie vo forme torty. Ukladam v poradi: piskoty, cucoriedkovy kompot, kysla smotana s vanilkovym cukrom. Takto aspon 3x na seba a nechat odlezat. Velka mnamka 😋

martina1201
29. dec 2021

Ja dávam podľa chuti. Dám si 3 veľké smotany do nej 6 PL práškového cukru a Granko na zafarbenie. A po rozmiešali ochutnám či netreba niečo pridať.