Polievka zo suchého hrachu

31. jan 2022

Klasika hrach,zemiak,cesnak,cibula,majoranka,cerv.paprika.Zliat vodu po odstati hrachu,ci nie?

simsalabim
31. jan 2022

Ja zo strukovin vzdy vylievam.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca84
31. jan 2022

ja davam aj zeler, da tomu krasnu vonu aj chut a tiez cibulovu zaprazku

evica17
31. jan 2022

Ja namocim hrach a tu vodu zlejem potom po par hodinach a uvarim uz normalne, az rak ze sa rozvari. Obcas pridam aj krupy.

janetinka27
31. jan 2022

urcite aj opecena slaninka a vnatka, napriklad zelerova. vodu vylievam, ale casto hrach ani nenamacam, kupujem poleny. lebo ten nepoleny v supke som namacala aj varila a stale nebol uvareny

sivana09
31. jan 2022

ja posledne roky robim uplne bez oleja (pri vareni a peceni olej vobec nepouzivam) a teda uvarim vo vode hrach - nemusi byt ani namoceny, ked uz zacina makknut, pridam na kocky nakrajanu cibulu, na kolieska mrkvu, cesnak, majoranku, papriku ako pises, pripadne aj zemiaky a necham rozvarit uplne na kasu, niekedy aj rozmixujem, ale obycajne nie :D a vodu zo strukovin, ak namacam, tak zlievam vzdy, no obycajne nemyslim dostatocne dopredu a nemam ich namocene, varenie mi potom trva o trochu dlhsie

kp7333
31. jan 2022

davam aj klobasu alebo parky.

andreatytler
1. feb 2022

Ja varim vo vyvare z udeneho kolena. Tiez pridam na masle oprazenu, pokrajanu mrkvu a zelerove stonky a podliate vodou udusene do makka a nakoniec vsetko rozmixovane.