Poraďte rýchle jedlá

26. jan 2023

Keďže od januára pracujem,už nemám čas dlho vyvárať všelijaké dobroty.Cez obednú prestávku chodím domov na pol hodinu,niekedy max hodina to je.Za ten čas by som chcela niečo rýchle navariť a stihnúť sa aj najesť.Poradte nejaké dobré rýchle jedlá,čo není s tým veľa roboty ale rýchlo sú hotové.Dajte inšpirácie čo variť popri práci keď není veľa času na varenie.Dakujem

autor
26. jan 2023

Ešte dopisem že večer sa mi nechce variť.Poobede po práci utekám do škôlky do školy,učiť sa s deťmi.Vecer už som ko a ledva čakám kedy padnem do postele.

tosomja
26. jan 2023

Za hodinu navariť, aj sa najesť aj ísť naspäť do práce? Tak veľa veci, okrem mäsa. A už vôbec nie za polhodinu.
Špagety, cestoviny, zeleninová polievka. Knedlík kúpiš, koprova omáčka, vajco. Alebo za hodinu možno aj sekanu z mletého mäsa, a k tomu zemiaky. Upiecť stehná a ryžu k tomu. Len ja nesledujem čas ako dlho varím, tak len odhadom.

kp7333
26. jan 2023

napr. kuracie kari s basmati ryzou, cestoviny, rychle polievky, steak s dusenou zeleninou... to su vsetko jedla, ktore sa daju aj s pripravou stihnut za pol hodinu.

petrikovap
26. jan 2023

Rezance,ryza,cestoviny, zelenina, pesto, tuniak, kozi syr, susene paradajky, tofu, cicer, ryby, krevety, kuracie kusky, tortila, salaty… neviem teda co varia ini ludia doma ale ja mam vacsinu receptov za 30min 🙂 dnes vecer : zelenina na kari, kreveta. na obed cestoviny, kuracie, korenova zelenina, smotana. zajtra asi budu nejake ryzove rezance, tofu/losos, oriesky, zeleninka…

nenne9
26. jan 2023

Privstan si rano, polhodina je malo...ja varim deckam kazde rano, aby mali cerstve jedlo, my nejeme z druheho dna.

zero_hero
26. jan 2023

Takto variť by ma nebavilo, ale keď by iná cesta nebola tak nejaké grilované syry, kuracie mäso, losos nachystat deň dopredu do chladničky a potom už len svacnut do grilu, k tomu zelenina, kus kus, ryza… ďalej nejaké jednoduché cestoviny s pestom, a ešte vajíčka mi napadajú - lečo, omelety, volske oko, praženica 🤷‍♀️

nikdenikto
26. jan 2023

Mne pomáhalo keď som začala pracovať keď som si napríklad mäso nakrájala, zeleninu tiež. Do misiek a nechať v chladničke, potom uz len na ďalší deň po práci dať na sporák. Lebo často tá príprava zaberie viac ako samotné varenie. Jedlo sa v podstate už varí samo, treba ho len dochutiť a občas premiešať. Hovorím o jedlách ako napríklad soté

autor
27. jan 2023

@nikdenikto Ja to robím tak že mäso nakrájam hneď ráno vstanem skoršej a dám do misky do chladničky ako píšeš.No aj to zábere čas.

malinovka333
27. jan 2023

@nenne9 o kolkej vstavas ked varis?a co take varis?lebo aj priprava jedla nieco zaberie.ja ked som ti raz napisala ze mi kura na druhy den nechuti tak si mala vidiet tie komentare co na mna spustili.

malinovka333
27. jan 2023

Jedine tlakovy hrniec.ale o kolkej rano vstavas a kedy prides z prace domov?lebo napr aj zemiaky uvarit nieco trva aj cestoviny.to nemas za 5min vsetko.
Nieco si nachystat den dopredu napr aj fasirky sa daju pripravit a ked prides tak ich len vysmazis

autor
27. jan 2023

@malinovka333 Vstávam o 5tej a domov o 16tej

tosomja
27. jan 2023

Neviem, ale veď prídeš domov o 16tej, to už predpokladám, že aj s deťmi. Prezliecť, deti sa hodinu pohraju a ty môžeš navariť, poprípade, kým sa učíte, píšete úlohy, môžeš aj variť. A večer si kľudne sa dnes, cez obednú prestávku kľudne naješ.

katulienkax
27. jan 2023

navarit za hodinu, aj sa najest aj prist z roboty aj odist do roboty, sak by som sa od rychlosti vsetkeho zgrcala 🙂 Ved to by som musela do seba potom nahadzat ...

nenne9
27. jan 2023

@malinovka333 vstanem o 5.15.urobim napriklad ryzu,alebo pyre, kuracie prsia supnem na panvicu - na prirodno.alebo uvarim cestoviny, kuracie prsia nakrajam, orestujem, pridam slahackovu smotanu, syr cesnak a tak podobne, jednoduche veci.o 6.30 uz nemam co robit a do prace idem 7.15-7.30 polievku varim vecer, to uz by som nestihala a ta im 2dnova nevadi🙂)))

nenne9
27. jan 2023

Tak to rano nestihas, var vecer

hylary
27. jan 2023

A prečo sa nenajes cez obed v reštike?

autor
27. jan 2023

@hylary Nemám toľko peňazí aby som chodila jesť do restiky.Plus manžel a deti tiež potrebujú sa najesť doma.

smiling89
27. jan 2023

chces varit len pre seba alebo aj pre zvysok rodiny? mna napadlo napriklad ak maso tak nalozit do pacu a z neho si ho pripravovat cerstve, ryza je rychlo k tomu, plus nejaka zelenina na pare..... dnes som ja napr varila privarok z cervenej sosovice - trvalo to 15 min kym sme sadli k stolu. Rozne cestoviny by sa mozno dali... ja osobne by som vela toho nenarobila, mne vsetko trva :D

autor
27. jan 2023

@smiling89 Pre celú rodinu,na čo by som robila len pre seba.Aj ostatný potrebujú sa najesť.

malinovka333
27. jan 2023

@nenne9 vecer sa jej nechce a nejedia jedlo z predosleho dna

malinovka333
27. jan 2023

@smiling89 ryza je rychlo?jedine v tlakovom.lebo ked som varila v obycajnom hrnci tak to trvalo minimalne 20minut.a zemiaky skor ako za 15-20min tiez neurobis.takze nie ryza nie je rychlou uvarena

iriska13
27. jan 2023

https://www.mimibazar.sk/recept/4301/ked-neviet... za polhodku hotové a veeelice dobré...zjes aj na studeno...daj si variť zemiaky a kým sa uvaria, máš aj šunku hotovú...😉

silesias
27. jan 2023

Kým decká robia úlohy vieš navariť. Ja tak varím každý deň plus pečiem pečivo, syn nemoze pšenicu múku. Dôjdeme domov obaja sadnú za stôl ja varím, dcéra robí úlohy, kopec si kreslo, popri tom pomáham a kontrolujem úlohy. Cez týždeň varím rýchlovky najlepsie vsetko do pekaca a do rury. Zapekane kuracie prsia, trubovy gulas, zapekane cestoviny, zapekany karfiol, ryby...

nenne9
27. jan 2023

@malinovka333 to my nejeme jedlo z predosleho dna, je to pre mna dost ....neprijatelne.okrem gulasa, kapustnice apod, tie jedla su este lepsie na dalsi den, ale nejaky rezen, pecene kura...na druhy den nie.autorka to tiez pise?nepostrehla som.. ja by som jej teda navrhla suchy obed ( sandwich, bagetu, salat) a veceru teplu

kaligula
27. jan 2023

@malinovka333 kura na druhy den, ohrievane na uplne inu chut - horsiu!

smiling89
27. jan 2023

@autor ano, vsetci potrebujeme jest 🙂 necitala som celu diskusiu, a tak som nespotrehla ci deti nahodou nemaju obedy v skole/skolke, takisto muz. Na trhu je aj viacero kucharskych knih s receptami do 15-30minut.

@malinovka333 14 min, nesupes, nekrajas...rychlo hotova priloha

autor
27. jan 2023

@smiling89 Deti majú obedy v škôlke a škole.Ja a manžel v robote nemáme.

blackcat8885
27. jan 2023

Ja vstávam o 4tej 4,50 idem do prace keď robím 14ku tak prídem o 18,30-19:00 a varím tiež niekedy a druhy deň 14ka zase. A až potom voľny deň

igiana
27. jan 2023

Vyborne setri cas tlakovy hrniec. Napriklad segedin navaris za 30 minut

malinovka333
27. jan 2023

@kaligula ja viem.preto som to napisala.ale hovorim mala si viediet tie komenty

elizita
27. jan 2023

@nenne9 máš môj obdiv