Raňajky pre 15 mesačné dieťatko

ollynka
18. dec 2013

Prosím vás, čo dávate papať detičkám na raňajky? Mne už dochádza inšpirácia. Chcela by som vyskúšať aj neaké pomazánky. Robíme vajíčkovú a lekárka povedala,že v tomto veku môžem dávať už aj rybaciu z rybiek v konzerve.

chrumka84
18. dec 2013

Vločky uvarené v mlieku s postrúhaným jablkom alebo hruškou atď. To je č. 1. Ostatné je v obľúbenosti ďaleko za tým. Chlebík max s maslom, inak vypľúva alebo ani neochutná. Občas jogurt alebo matylda (tvarohový dezert), omeleta s paradajkou a paprikou.

cawes
18. dec 2013

@ollynka ja davam chlebik zo sunkou, vajicko, zeleninku, alebo ovesne vlocky varene vo vode k tomu ovocie, alebo banan a piskotky

marianna2468
18. dec 2013

No u nas to je iba mlieko,inak nechce nic,idu nam zubky tak preto.

mamainprogress
18. dec 2013

Akakolvek nakrajana zelenina a chlieb, to mame kazde rano. Popripade vlocky v bielom jogurte s bananom alebo vlocky varene vo vode s jablkom. Pomazanky z ryb mozes urcite. Moj papa rybky z konzervy na veceru cca 2-3x tyzdenne asi od 14m, sardinky, slede, lososa. Alebo urob avokadovu pomazanku, hrachovu, tvarohovu, na nete je vela inspiracii.

ivanka.7
18. dec 2013

U nas su top namocene ovsene vlocky s hrozienkami a melasou 🙂 Rozmyslam, kedy sme ranajkovali nieco ine, ale neviem si spomenut 😀
A to nie je matersky plural, ranajkujeme zasadne spolu 😀

ollynka
autor
18. dec 2013

@ivanka.7 moja dcérka je mlsný jazýček),...nikdy mi nespapá to isté, ..

ollynka
autor
18. dec 2013

@mamainprogress tá avokádová aj tvarohová pomazánka je dobrý nápad,...ďakujem,...

ollynka
autor
18. dec 2013

@marianna2468 ),...moje malinké je papkáč,..) idú nám zadné stoličky, čo mi dá pocítiť hlavne v noci, ale s jedlom našťastie problémy nemáme, ani ráno,....

happy8051
18. dec 2013

nase ranajky na tento tyzden:
pondelok: vlocky v mandlovom mlieku s ovocim hrozienkami, ryzove chlebiky, caj
utorok: pomazanka z cervenej repy, spaldovy chlebik, rajcinov stava
streda: jahodovo bananove smoothie so spaldovymi piskotami
stvrtok: domaca sunkova pena so syrom, slnecnicovy chlieb, cherry rajciny s tekvicovym olejom, zelene smootie
piatok: maslovy croasant, ovocny salat (cervene hrozno, mango, maliny) s jogurtom
sobota: spaldova kasa s ovocim, caj
nedela: bryndzova natierka, celozrnna bageta, polny salat

luba28
19. dec 2013

my tiez len mlieko az okolo 9-9.30 davame chlebik so sunkou,alebo len s maslom,ale vela z toho nezje

ollynka
autor
19. dec 2013

@happy8051 to je ako v hotely so ****.),..odkiaľ berieš nápady? Koľko má tvoje dieťatko mesiačikov, keď papká už rajčinky?

happy8051
19. dec 2013

@ollynka vymyslam si to, kupujem vela zdravych produktov. Nela ma 18 mesiacov, takze uz moze rajciny