Recept na arabský chlieb

jankaholubekova
24. apr 2008

je to veľmi ľahké potrebujete iba
200 g hladkej múky
1dcl mlieka (studené)
0,5 dcl oleja
trošku soli

všetko spolu zmiešame a necháme asi 5 minút stáť na pomúčenej doske. Bochník si rozrežeme na 4 a vyvaľkáme si tenké placky. Pečieme na suchej panvici ale iba chvíľku to uvidíte keď budu tak ich potom otočíme. Plníme podľa chuti chlebíky su úžasne a netrvá vám to dlhšie ako 15 minút.

jankaholubekova
autor
28. apr 2008

tesim sa ze maniekdo taky isty nazor namanzelov ako ja alepodla mna by mohli aj niekedy dostat na holu

lusil2005
28. apr 2008

pocuj, mne sa ta placka nechce v strede oddelit ☹ nevies co mozem robit zle? treba ju oddelovat este teplu? a aku velku (hrubu) ju vyvalkas? mozno ju valkam moc natenko 😕

jankaholubekova
autor
29. apr 2008

ja ju valkam asi tak na 3 -4 mm a teplu ju opatrne rozdel
😀

fifa
29. apr 2008

ahojte, plníte niektotento chlieb aj inším ako masom? može byt naplnený aj zeleninou?akou?

anamor
29. apr 2008

fifa jasne da sa kadecim, skus mozno cottage cheese, alebo nejako spravene tofu, pripadne sojove rezanceky, ci sojovu drt, vselico sa da...

anamor
29. apr 2008

takze musim pochvalit, tento recept je naozaj mnam 😉 a fakt sup-sup, odporucam, kto lubi, plnit je uz fakt o fantazii.... ale inak ja som to nedelila, iba proste prelozila.... ako lokše alebo ako by som to nazvala....

jankaholubekova
autor
29. apr 2008

moja suseda nemala minule chlieb tak ho upiekla a natrela ho syrom a dala na neho sunku tak ho zrolovala ako poacinku a isli sa za tym potrhat a da sa plnit vsetkym moznym podla mna aj nemoznym

lusil2005
30. apr 2008

3-4 mm???? 😕 no ja som ju rozvalkala na taky 0,5 - 1 mm 😅 tak to bude asi tym hehe
inac - nevedia sa mi teraz toho doma dojest. vsetko co spravim chcu do arabskeho chleba 😀

anamor
1. máj 2008

ja som to rozvalkala tiez ako lusil na 1mm, inak na 3-4mm vam ako z toho mala cesta mohli vyjst stryri kusy arabskeho chleba 😲 ?

lusil2005
1. máj 2008

tiez neviem, nabuduce skusim rozdelit len na dve casti cesto, a tak ho skusim rozdelit. snad pojde 😅

lilu18
1. máj 2008

Ahojte,tak ja mam iny recept na arab.chlieb. Miesto mlieka voda a ine pomery 😀 az by bol zaujem napisem.Robim aj ine arabske jedla dostupne z našich surovin.Plneny viničovy list,Baklažanovy šalat,fúl-neviem ako sa to nazyva,kebab... 🙂

anamor
1. máj 2008

lilu napis, radi porovname 😉

lusil2005
1. máj 2008

lilu jasne hod recept!!! a aj tebe sa ta placka potom oddeli od seba?
a daj aj ine receptiky ktore mas. budem rada. som taky experimentator 😅

leishmania
1. máj 2008

liluuuuuu jasne daj!! bez mlieka pre MM bude este lepsie...aajten vinicovy list znie zaujimavo

lilu18
1. máj 2008

arabsky chlieb

na 6-8 placiek
15 g čerstveho al.8g sušeneho droždia
300 ml vlažnej vody
štipka cukru
450 g hl. muky
pol.lyž.soli
olej

Postup Asi v 4 lyž.rozmiešaj droždie a cukor a nechame kym nezačne penit. Do nie studenej misky dame muku,sol a vlejeme droždie..Vody dolejeme kym nevznikne tuhšie cesto.Na pomucenej doske dlhsie miesime az sa nebude lepit na prsty.Ak pridate lyz.oleja chlieb bude jemny. Misku vymazeme olejom a prevalujeme v nej cesto kym sa cele neomasti.Potom už len nechame v teple nakysnut.Potom znova vymiesime a rozdelime na 6,8 ks.Rozvalkame na pol cm placku a znova nechame nakysnut.Do predhriatej truby vsunieme plechy natrete olejom a ulozime placky.Placky zvrchu navlhčit a piect pri 230 az 240 C asi 10 min.Chlieb by mal byt pekne nafuknuty.Maju byt zlatobiele a vnutri dute.

dnes viac nestihnem ale nabuduce dam viničny lis...je to mnam 🙂

lusil2005
1. máj 2008

jaaaj ale toto je skor pita chlebik. 🙂 teda ak sa nemylim 😅
ale super - dik. a tesime sa na dalsie receptiky.

leishmania
2. máj 2008

hej to je pita...podobnyreceptik som sem pridala,teda na tej mojej stranke 🙂

lilu18
2. máj 2008

tak u nas je to arab.ch. ale netvrdím,že inde Pita

tu je slubeny viničovy list-tiež ho možno poznate pod inym nazvom 😀

velmi doležity je vyber listov-musia byt mlade,nestriekane a dostatočne velké

potrebujeme vinič.list
jahnacie,baranie masko
cesnak,čier.korenie,sol
ryza
paradajk.pretlak

Postup-maso pomelieme,ryžu len umyjeme.Listy umyjeme a obarime vriacou vodou,aby zmakli.Urobime si zmes z mleteho masa a ryže,pridame sol a štipku korenia .Pomer ryže a masa asi 1:2 . Listy postupne rozpestrieme tak aby stopkove casti smerovali ku nam-stopky su uplne odrezane.na kazdy list dame malu kopku masovej zmesi.List na koncoch preložime a smerom od seba zvinieme.Vzniknu valčeky hrube ako prst.Valčeky by mali byt dokladne,na pevno zabalene aby sa nerozvinuli.Potom už len ukladame-až nam ostali kosti z masa tie dame na dno hrnca a na ne ukladame tesne ku sebe valčeky.Zalejeme vodou s rozmiesanym pretlakom a solou.Valčeky musia byt uplne zaliate.Varime asi pol hod.zakryte ,potom poodkryjeme a vodu nechame uplne vyvarit.Hotovo

dufam,že som na nič nezabudla,recepty nemam napisane,pisem ich z hlavy.Tento je moj najoblubenejši,pomaly sa to uči papat aj muž a dufam ze malinka čoskoro tiež 🙂 A som zvedava či aj tento poznate pod inym nazvom 🙂

leishmania
2. máj 2008

dik lilu, ty si na SR? odkial mas receptiky?

lilu18
2. máj 2008

som na SR,ale jedna polka mojho ja nie je SR 😀 😀 😀

lusil2005
2. máj 2008

lilu znie to perfektne!!! teraz uz len zohnat jahnacie a baranie masko 😒

ivka19
2. máj 2008

ahoj baby, s tym receptom od lilu,je to perfektne,nemusite davat do ryze maso,jahnacie,alebo baranie,mozete kludne pouzit hovadzie mlete,alebo vobec,teda bez masa.ja osobne to plnim bez masa a aj do vinnych listov aj do spenatovych.ak to robim do spenatovych,tak plnim aj vydlabane baklazany,rajciny,cibulu,odporucam vyskusat,skvele 😝

lilu18
3. máj 2008

ivka si moja krv.skup. 😀 😀 😀 a tie naplnene baklažaniky-mlade ešte možte dat medzi pln.vinič.listy -mnam a este cele stručiky cesnaku 😀 😀 😀 no ale to sme kusok od arab.chlebika 😕

leishmania
3. máj 2008

ja sa na to chystamurobit,MM ma uz chvilu prosi, len nemam recept lebo jeho maminka nevie recepty davat aby som to ja zvladla,ona vsetkood oka 😀

lusil2005
3. máj 2008

lilu neni to kusok od arab. chlebika, ved ten sa k tomu kludne da jest 😝

jajax
19. jún 2008

vcera som piekla arabsky chlieb podla janky a...proste super 😅 ja ho pouzivam miesto tacos placiek na burito.obchodny chlieb musim naparovat na paraku,lebo je dost tvrdy a suchy.tento rovno oblozim a dam len do mikrovlnky zohriat.pracnost minimalna,cena zanedbatelna.dakujem 😀

jajax
28. jan 2009

dnes som robila arabsky chlieb v domacej pekarni,program cesto na rezance.bol ovela lepsi a nemusela som ho valkat.stacilo urobit okruhle placky a roztahat.takze kocky ktora mate pekaren,usetrite si robotu 😀 😀 😀

teodorka
14. mar 2009

janka dnes som robila chlieb podla Tvojho receptu a fakt to bolo mnam mnam uz ho nikdy nebudem kupovat v obchode .Takto je to cerstvucke a nema to chybu ,DAKUJEM

maba
27. máj 2012

@jankaholubekova to určite vyskúšam 😉

monikadianka
14. sep 2012

ahoj kolko sa tam prosim dava oleja
😀