Recepty
melory
27. sep 2006

Recept na detskú výživu

Bola som poziadana o recept:
jablka osupem, aby boli bez koze a jadra. umyjem a vlozim do hrnca kde je na spodku asi 5cm vody. na malom plameni varim, az kym sa jablka nerozpadnu. casto miesam a ku koncu stale. pridam cukor. zalezi na jablkach, ked su kysle viac {asi kilo} ak su sladke menej {asi pol kila}. niekedy pridam aj skoricu a to je ta najlepsia presnidavka. ked dam do poharov na vrch pridam stipku kyselky - dobre zakonzervuje - a potom uz len sterilizujem zhruba 10minut tak aby pohar nebol vieckom vo vode. a hotovo.
su aj rozne sackove pomocky ktore tento proces urychlia, ale ja som za klasiku.
Strana
z6
Dole
PredošláStrana
z6
Ďalšia
amandas
16. júl 2014
my sme doma vyrabali vyzivy.. ale teda malej moc nechutili. a to sme skusali rozne variace..rozne kombinacie.. je velmi vyberava v jedle.. a so vsetkym sa viac hra, akoby jedla.. momentalne mala uplne fici na vyzivach OVKO.. najradsej ma jahodovu.. ale teraz sa snazime jej najviac davat tie bio vyzivy od Ovka.. 🙂
ukulela
3. sep 2014
baby, dostala som fajne domace jablka a chcem robit vyzivu ... cistu jablkovu uz mam, tuto varku by som chcela pomiesat. cast s hruskami, myslite si, ze mozem cast pomiesat aj s bananmi . uvarit a tak sterilizovat? alebo radsej urobit cistu jablkovu a potom do nej ked sa bue jest len roztlacit banan? mate taku skusenost?
Strana
z6
PredošláStrana
z6
Ďalšia