Recept na veľkonočného barančeka

zumamina
12. feb 2013

Kedze sa nam blizi velka noc a v zivote som nepiekla Velkonocneho baranceka,vedeli by ste mi poradit nejake recepty?kludne mozu byt aj jednoduche na pripravu spolu z ozdobou 😀 dakujem

jana21278
12. feb 2013

recept takhle z hlavy nevím. ale mám jeden fígl. na všechno co se peče ve formě. beránek, bábovka, biskupský chlebíček... vymazat formu ztuhlým sádlem a vysypat strouhankou. vždycky všechno vyklepnu bez nehody.

jana21278
12. feb 2013
jana21278
12. feb 2013

@zumamina teď jsem si vzpoměla. banánový beránek: 4 vejce /z bílků sníh/, 25 dkg cukru písek, 25 dkg stella, 25 dkg strouhaných banánů, 25 dkg polohrubé mouky, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva. žloutky ušlehat s cukrem, potom přidat tuk a banány. prošlehnout a na střídačku dávat mouku s práškem a sníh. peču na 200. přibližně do dvaceti minutách /až je těsto hnědší/ přikryju alobalem. po celkem 45 min zkusím špejlí jestli je upečený, když se těsto nelepí tak je hotový. ale většinou trvá tak hodinu. podle toho jaká je trouba. místo banánů se může dát tvaroh a bude tvarohový. do toho ještě většinou nalámu čokoládu na vaření, dám višně v rumu a nebo kandované ovoce. hotový jen pocukruju, uvážu červenou mašli na krk a do očí mu píchnu hřebíček. samozřejmě nezapomeň formu vymazat a vysypat. dávám do vyhřáté trouby. a ještě jsem teď o víkendu dělala super bábovku. ta by do beránka taky šla http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=139376. hodně štěstí!