Recepty pre alergikov

anavi85
16. jún 2014

Dobrý den, môjmu synčekovi zistili rôzne alergie a žiaľ aj na potraviny. Ak by ste mi mohli poradiť dajaké recepty,lebo som už zúfala dochádzajú mi nápady. Veľmi by mi to pomohlo. Recepty na všetko čo viete, hlavne,aby mu to chutilo. Má alergiu na lepok, laktozu, soju, vajíčka, orechy, kvasnice, rajčiny, kukuricu, jablká, hrušky, citrusy...budem vdačná za každý recept

lilysk
16. jún 2014

@anavi85 Fuuuha no tak to mas tazke ....hmmm
Skus zapekane kukuricne cestoviny s bezlaktozovym struhanym syrom ...mozno trochu bezlaktozoveho masla by som na to dala ,alebo bezlepkove tvarohove bezlaktozove ,alebo kapustove halusky s bezlaktozvym maslom ...grilovaneho lososa + opekane zemiacky + uhorkovy salat ...zivanska zeleninova s morcacim maskom ....dusena zelenina ktoru moze s ryzou ....skus privarky -sosovicovy ,fazulkovy ...ja davam bezlaktozovu smotanu a zahustujem zemiakom ....zeleninove jarne polievky ...pecena kacka s cervenou kapustou ...ryzovy nakyp s bezlakotozvym mliekom - neurobis penu na vrch ....ako pecivo pita chlebik bez kvasnic sa to robi ako posusky - bezlepkove ....🙂