Roláda z BB keksov s banánmi

pipka
29. júl 2007

" STRIEŠKA"
potrebujeme: 2 bal BBkeksov čokol.
2 sačky zlaty klas
0,75 - 1 l mlieka
2-3 banany
alobal

Odrolujeme si cca 60 - 70 cm alobalu a nan naukladame 3x7 ( vedla seba a 7 pod sebou) BB keksov.
XXX
XXX
XXX
XXX
...
pokvapkame ich mliekom a zo zvysneho mlieka a Zlateho klasu uvarime husty puding. z neho odoberieme asi 1/3 a tu rozotrieme na BB keksy, na puding naukladame opat BB keksy a na to zvysok pudingu. do stredu tohto obdlznika potom polozime po dlzke za sebou 2-3 banany, ale odkrojime konce, aby sa dali k sebe pritlacit. potom opatrne pomocou alobalu zdvihneme boky rolady a vytvorime nad bananmi akusi striesku, v tvare trojuholnika.
nechame v chladnicke stuhnut a potom oblejeme cokoladovou polevou.
Da sa to urobit aj z bielych BB keksov a s cokol. pudingom. 😉

rada na zaver: BB keksy ukladajte tri vedla seba po dlzke a sedem pod sebou po sirke tj. kratsou stranou k sebe a dlhsou stranou pod seba.snad pochopite...aby nakoniec vznikol okolo bananu pekny pravidelny trojuholnik 😵

Prijemnu zabavu a dobru chut!

lia
29. júl 2007

mnaaaammm 😝 a potom sup do chladnicky??a nasledne do ust?? 😀

pipka
autor
29. júl 2007

presne presne...u nas ma zivotnost len niekolko hodin 😀 najma vecer pri telke 😀 😀

kejla
31. júl 2007

Pipka,vyskusala som a ...vyyborneee....
Diky za recept,mnam....

andreafa
5. aug 2007

vyybornee!
robila som jednu roladu v piatok a druhu hned na to v sobotu. super!

janka1
5. aug 2007

prosim roladu odfotit 😉

andreafa
5. aug 2007

janka, rada by som odfotila, ale uz je po nej 😝

pipka
autor
7. aug 2007

tak to som rada, ze vam chuti...aj nam 😀 😀 😀

melory
7. aug 2007

tak tu odporucam robila som ju na hugove narodky a mala uspech

nathalie111
7. aug 2007

no,odfotil to uz niekto? 😎
ja uz si to,asi kvoli pokrocilej nocnej hodine,nejak dost dobre nedokazem predstavit... 😀 😅 😕 ale vyzera to lakavo..a jednoducho...az na tu stavbu...

pipka
autor
25. aug 2007

nathalie, ta stavba je asi to najjednoduchsie, len sa do toho pusti a uvidis ako sa ti to podari... 😉

nathalie111
30. aug 2007

sak aj sa podarilo... 😀 😀 ja som si len neuvedomila,ze tych keksov su rady tri.. 😅

hanka274
31. aug 2007

aj my to pozname...
my zase striedame cokol. a biele BEBE keksy, medzi to puding. Vznikne vam dlhy obdlznik na tacke, ten potriem zvysnym pudingom a do kriza krajam. mnaaaam, taka pochutinka, ze az....

erika153
31. aug 2007

aj my to pozname a je to super!!! a pekne to vyzera 😉 robila som to raz aj na vianoce,potierame to cokoladou.

grety
9. nov 2007

holky to robili aj s tvarohom ... tiez vraj super ! 😀

miriamka
9. nov 2007

Baby,ja ju idem dnes robit takze snad sa podari a bude mnamky! 🙂

zuz11
29. nov 2007

ja som to zacala aj robit podla popisu ale manzelovi nechutila takze najnovsie tuto vasu roladu robim tak ze kekse nahadzem do formy ( jedny blede jedny tmave) zarobim zlate klasy ale aj s kakaom, uvarim bananovy puding 😀 a samoska tam vlozim aj banan,sucasne varim oba pudingi a potom nalejem trochu tmaveho, trochu bledeho a tak nastriedacku a nestiham ani fotit 😀

baileysa
29. nov 2007

ja robim plnku tak, ze vymiesam maslo s tvarohom a cukrom, tiez mnam, bb keksy ukladam ako ciernobielu sachovnicu, druhu vrstvu opacne, takze po prekrojeni su "ciernobiele" vrstvy keksov 😉

vavka33
29. nov 2007

bai a davas to do niecoho,ci staci len na alobal?

baileysa
29. nov 2007

len na alobal.

vavka33
29. nov 2007

dakujem 😉

baileysa
29. nov 2007

nie je zac 😉
este sa moze ten banan tiez namocit do cokosky, aby viac vynikol, ale to sa mi nikdy nechce 😉

miriamka12
21. dec 2007

Super a rychla rolada 😵 dakujem za recept aj moj muzik dakuje 😀 Ja moc kolaciky nerobim a tato rolada je rychla, vyskusala som a bomba 😉

sofik
21. dec 2007

Tak ja ju tiez vyskusam. Som velmi zvedava.

zuzitka
13. feb 2008

samkovi som ju urobila k 2 narodeninam a nevedela som ju prestat jest este o 23 hodine vecer 😅

otrivinkajanka
6. mar 2008

no tak ja som ju robila predvcerom a je fakt perfektna jednu som robila s tvarohom a druhu som robila tak,ze som uvarila nastruhane jablcka s cukrom a a potom som do toho vyliala puding zriedeny s vodou jedna vrstva bola cokoladova a druha jahodova mala som navstevu a nevedeli sa toho dojest je to fakt super zakusok

alami
6. mar 2008

Aj tento je výborný, skúste:

2 balíčky BB keksov (1xtmavé, 1xsvetlé)
4dl mlieka
1 zlatý klas
2 žĺtka
1/2 masla
15 dkg ml.cukru
Postup: Mlieko, žĺtky, zlatý klas uvaríme na hustú kašu. Necháme vychladnúť. Maslo s cukrom vymiešame do peny a pridáme vychladnutú kašu. Necháme stuhnúť. Touto plnkou zliepame striedavo svetlý a tmavý keks do dlhého pásu. Pás potrieme aj zo všetkých strán a polejeme čokol. polevou. Krájame šikmo na tenké pásiky. (každý kúsok bude hnedo - biely - ako metrový koláč)
Hotový koláč si nechajte postáť, aby keksy odmekli. 😉

tucika
26. mar 2008

Baby fakt som bola sklamana, nepodarilo sa 😖 , vysiel mi z toho rozmoceny polotvoreny grc, ktory som smarila do kosa 😢
A to som normalne celkom zrucna pecka (pekarka)...

melory
26. mar 2008

mne tento kolac vysiel na jednotku, sikmo som ho aj krajala a bol pekne pasikavy....

pipka
autor
28. mar 2008

pravidelne robievam oba, a su mnam mnam, este sa mi nestalo, ze by sa nepodaril 😉
tucika, mozno si neuvarila dostatocne tuhy ten puding. Aj v tom moze byt chyba. Ja davam na dva zlate klasy len 3/4 l mlieka, nech je co najtuhsi 😉 najprv dam stuhnut na alobale do chladnicky a polevu davam na druhy den 😵

matka307
29. mar 2008

Perfektny recept. Robila som ho už 2x. Dcera nezje nijake zakusky, ale tento je ozaj chutil.Jednoduche a hlavne rýchle. DIKY. 😀