Rýchla večera do 15 minút

hruska91
17. jún 2021

Ahoj, poradte rýchle vecere do 15 min. Teraz ked je leto, teplo sme s detami stale ku veceru von a nemam chut vyvarat vypekat kazdy den, v zime mi to tak nevadilo. Veceru nemyslim chlieb s maslom a zelenina aj ked aj to fajn, ale nieco akoze "teple" no nemusi to byt svieckova, napr. Toasty a take rychlovky. Dajde letne tipy

dskjhfdlkdjhl
17. jún 2021

Spagety s pestom.

hrabovo
17. jún 2021

Cestoviny s vajcom a vňaťou a dáka čerstvá zeleninka k tomu

didi2102
17. jún 2021

@hruska91 zeleninové polievky,cestoviny s niečím čo máte radi-syr,pesto,vajíčko,môžeš poprazit salámu zaliať smotanou atď ja dávam teda suché večere deťom prip polievku , dnes neobvykle pizza 😁

sasha10
17. jún 2021

Tiež obľubujem rýchle špagety s pestom, alebo aj letnú pizzu z lístkového cesta...je to ľahšia verzia, ako klasické cesto - proste len kúpim už pripravené lístk. cesto potriem kečupom, naukladám šunku, kukuricu a za 10 minút aj upečené, lebo cesto je tenučké.

patus_2
17. jún 2021

@hruska91 tortilly, wrapy, cestoviny so syrovou omáčkou, alebo nejakou inou omáčkou, veľa druhov sa dá kúpiť už hotových, zapečené bagety, volské oko, praženica, cestovinový šalát, šalát s kuracím mäsom, alebo s tuniakom, keď máte radi aj také "klasické" tak fliacky s tvarohom, kapustou... Alebo na sladko s marmeládou. Taktiež pizza je rýchlovka, ak máš predpripravené a zamrazene cesto, alebo ak sa nebránis polotovarov tak mrazené v obchode už nájdeš fakt hocičo 😂

0silvia0
17. jún 2021

@hruska91 nevieme aké staré máš deti a čo ti zjedia. Ja mám už veľké a oni majú radi dusenú zeleninu s volskými očami. Alebo avokádovú nátierku so zapečenými tortillami. Keď boli malí, hitom bola u nás 10-minútová ružová omáčka na cestoviny.

mabenn
17. jún 2021

praženica/omeleta/varené vajíčka, zapekané rožky, rybacia/vajíčková/iná nátierka, párky, rezance s tvarohom, lekvárom, lečo aj máš zavarené

hederamonstera
17. jún 2021

grilovany hermelin so salatom 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hruska91
autor
17. jún 2021

Super tipy! Dakujeme dieťa mam na prikrmoch a druhe ma dva roky, ta by jedla dookola len ovocie alebo palacinky 😅... A jedla mrazene praveze nezvykneme kupovat.
Dievcata poprosim recept na spominane:
Pesto🤣
Ruzovu omacku na cestoviny 🤣
A super napad, ta pizza z listkoveho cesta to kupujeme aj take zrolovane. Ze mi to nenapadlo, postupne vyskusam vsetky recepty 😅

sasha10
17. jún 2021

@hruska91 Popravde pesto kupujem už hotové napr. z kaufu majú bazalkové alebo rajčinové na domáce recept nemám. Áno presne to zrolované a je to super ľahučké vôbec nie ťažké na žalúdok ako bežná pizza a aj rýchlovka 😉

dskjhfdlkdjhl
17. jún 2021

@hruska91 pesto si mozes aj kupit, ale tu je napr. rychly recept na cervene pesto-staci mat susene paradajky, orechy, korenie si daj podla svojej chuti, ja pridavam este pochutkove drozdie a parmezanom to posypem az na zaver.
https://cookidoo.cz/recipes/recipe/cs/r136018

0silvia0
17. jún 2021

@hruska91 ružovú omáčku u nás milovali deti, ale teda je dosť tučná a nezdravá. Kedysi ju v nejakej relácii varil ten český kuchár Petr Novotný. Dva strúčiky cesnaku nakrájať na kolieska, opražiť na oleji, pridáme na kocky nakrájanú šunku (cca 150 g), popražíme a hodíme tam bambino, šlahačkovú smotanu, roztopíme. Pridáme bazalku, čierne korenie, soľ a kečup (pár lyžíc podľa chuti). Kým sa uvaria cestoviny, omáčka je hotová. Teda ale teraz ju často nevarievam, decká už nechcú jesť šunku😎

dskjhfdlkdjhl
17. jún 2021

@hruska91 na jar je dobre pesto z medvedieho cesnaku.

tyrkysova_kobyla
17. jún 2021

@hruska91 ja rada robim zapekane kaiserky. Prekrojim na polovicu, natriem klasickym maslom, dam platok sunky, platok syra, do rury na 120°C na 10 min a je to, jedavam s kecupom 😀 Obmena, jemne pracnejsia, je urobit kaiserky so sunkovo-sampinonovou zmesou a na to tiez syr. Alebo s cimkolvek, co ti napadne a chuti 🙂

vikusjk
17. jún 2021

@hruska91 ja teraz v poslednej dobe skusam recepty J.Olivera alebo toho Gaba, chodi to na TV paprika (nahravam si a pustam, ked mam cas) Oliver vari ze z 5 ingrediencii a vacsinou to byva aj rychle jedlo z panvice a Gabo ma rychlu kuchynu, recepty do 15 min aj s pripravou, celkom zaujimave ;)

miriamik77
17. jún 2021

Špagety, plnená torila alebo len tousty 🙂 Ja fičím hlavne na šalátoch keď je teplo

nikpa
17. jún 2021

@hruska91 u nás fičí krupicna kaša alebo šúľance s tvarohom, tie mám v mrazáku vždy a keď treba len ich dám ohriať do vriacej vody. Alebo cottage cheese s tuniakom na hriankach, to je jediné čo mi malý okrem masla zje na chlebe.

hruska91
autor
17. jún 2021

@vikusjk super vies poslat nejaky link alebo je to nejaka kniha?

lindous
17. jún 2021

Prihodím moju letnú topku - zapečený balkánsky syr. Zapekám v alobale s olivovým olejom, nakrájaným cesnakom a gréckym korením, na vrch položím vetvičku cherry rajčiniek, celé zabalím a pečiem 15min. na 200 - 220°C 🙂 Ku tomu opečené bagetky alebo aj len šalát 🙂 Budúca svokra robí aj upgradnuté verzie s cibuľou alebo olivami, podľa toho čo nájde v špajzi 🙂

marcellka32
17. jún 2021

@lindous toto robím aj ja odkedy som to jedla v grécku, rajčiny na plátky, na to balkánsky syr, sol, oregano, olivový olej, zapiecť

soldi
17. jún 2021

Prekvapivo dobre a rychle - upareny karfiol popucim a vmiesam donho bryndzu. Lahke, rychle, teple 🙂
3 zo 4 mojich deti odporuca 😀

zenazaba
17. jún 2021

@hruska91
Kuskus so zeleninou
Karfiolovy mozocek
Granadir
Zapekana plnena cuketa
Knedla s vajcom
Cestoviny so spenatom a brokolicou
Zeleninova polievka s haluskami
Slize s makom

vikusjk
17. jún 2021

@hruska91 chodi to na programe TV paprika. Oliver ma aj knihu, ale je beznadejne vypredana. Mam v plane si tie recepty napisat pocas pozerania v tv

dilino
17. jún 2021

pizza z rožkov za 25 minút aj s pečenim.

domiklik
17. jún 2021

@hruska91 batatove hranolky pečene v trube, volské oko a guakamole dip

tncka
17. jún 2021

@hruska91 ja si nakrajam dynu ked zjem za tanier asi aj mam dost🤣🙈. A inak rozne polievky,natierky,spominane zapekane kaiserky,spagety,zapekane cestoviny so sunkou a syrom atd

hruska91
autor
17. jún 2021

@vikusjk no nedalo mi to, uz som si objednala knihu z Amazonu 😅 jamie olivier 5 ingredients
Dievcata, super tipy... Dali ste mi inspiraciu
@limdous Vyskusam aj ten balkansky syr. Myslite ze ho mozu aj male deti? Ci to je nejaky plesnivy?

lindous
17. jún 2021

@hruska91 nie je plesňový, je to mäkký syr, rovnaký ako feta (môže sa použiť aj tá) a teda dosť slaný, podľa mňa dvojročné asi v malom množstve občas môže, niekto so mnou možno súhlasiť nebude, neviem 😅 a teda otázne je či mu vôbec bude chutiť, keďže je taký výraznejší

ninusa221
17. jún 2021

Špagety/ lazane ( kupujem v lidl) , a ešte milovaný polotovar hermelín hranolky to je tiez Rýchlovka, alebo mrazená pizza, parky , prazenica, tousty, volame oko, este si zvyknem robit toustovy chleba bachcem tam vsetko mozne aj vajíčko ( volské oko) a opeciem, hrianky, párky, hotdog, šalat taky s kyslej smotany to je tiež Rýchlovka, cestoviny s tvarohom💆🏽‍♀️ A najviac špagety s tuniakom a dat do toho cherry paradajky super to je😇